Çözüldü Kaliteli Bir Psu Önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

melikoglu61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Bütçemi bu kadar zorlayabilirim. Benim için sorun olmaz. Açıkçası bu fiyata da baya iyi sanırım bu psu. Bir Psu icin sizce bütçemi bu kadar zorlamalımıyım. Yani daha uygun fiyata kaliteli full modüler psu bulunurmu. Bu kadar cikmama gerek varmı sizce yani. Ama eğer fiyatı gerçekten çok iyiyse direk bunu alırım. Daha uygunu en fazla 600 700 lira oynar yani heralde
Screenshot_2023-04-11-02-05-06-232_com.akakce.akakce.jpg

KS

melikoglu61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Sistem özellikleriniz neler

Suan bu butcelerde bir psu alıcak olsam sadece bu cihaza odaklanırdım .

Screenshot_2023-04-11-05-13-53-747_com.akakce.akakce.jpg

Hocam takip ettiğim bir başka psu yu onerdiniz aslında. Fiyatına göre gerçekten harika görünüyor. Hem atx 3.0 hemde pcle 5.0 desteklemesi mükemmel. Ama gerek varmı diye düşünmüyor değilim bir yandan. Psu için bu kadar bütçeler verilmelimi sizce. Ne gibi artıları olur ki bana. Sistemimde Asus rog b550f, amd ryzen 7 5800x3d ve Rx 6800 kullanmayı düşünüyorum. İşlemci olarak belki r7 5700x de kullanabilirim ona tam karar vermedim.

omerlutfiulker

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
375
Ekli dosyayı görüntüle 19293
Hocam takip ettiğim bir başka psu yu onerdiniz aslında. Fiyatına göre gerçekten harika görünüyor. Hem atx 3.0 hemde pcle 5.0 desteklemesi mükemmel. Ama gerek varmı diye düşünmüyor değilim bir yandan. Psu için bu kadar bütçeler verilmelimi sizce. Ne gibi artıları olur ki bana. Sistemimde Asus rog b550f, amd ryzen 7 5800x3d ve Rx 6800 kullanmayı düşünüyorum. İşlemci olarak belki r7 5700x de kullanabilirim ona tam karar vermedim.
Hocam 400 tl msi geri ödemesi ile 3399 TL 😀 sizin attığınız fiyattan daha uyguna

Ekli dosyayı görüntüle 19293
Sistemi siz daha satın almadiniz yani. Peki bütçeniz nedir kasa için. Gerektiğinde verilmesi gerek tabikide bu paralar

KS

melikoglu61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Hocam 400 tl msi geri ödemesi ile 3399 TL 😀 sizin attığınız fiyattan daha uyguna

Sistemi siz daha satın almadiniz yani. Peki bütçeniz nedir kasa için. Gerektiğinde verilmesi gerek tabikide bu paralar
3400 tl iyiymiş aslında. Sistem için diyorsanız 30 bin civarı düşünüyorum. Sadece kasa için diyorsanız 3 bin Tl ye Cooler Master TD500 V2 kasasını alacağım. Aslında Fps haydro düşünüyordum 2400 liraya ama asusun fiyatı uygun gelince ona yöneldim. Eğer gerek yoksa Fsp de çok öneriliyor fiyatı da makul. Söylendiği kadar kaliteli ve sistemi emanet edilcek kadar güvenilir ise onu da tercih edebilirim aslında.

omerlutfiulker

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
375
3400 tl iyiymiş aslında. Sistem için diyorsanız 30 bin civarı düşünüyorum. Sadece kasa için diyorsanız 3 bin Tl ye Cooler Master TD500 V2 kasasını alacağım. Aslında Fps haydro düşünüyordum 2400 liraya ama asusun fiyatı uygun gelince ona yöneldim. Eğer gerek yoksa Fsp de çok öneriliyor fiyatı da makul. Söylendiği kadar kaliteli ve sistemi emanet edilcek kadar güvenilir ise onu da tercih edebilirim aslında.
Hocam 30k bütçe için bir kac gun bekleyin bence 4070 ekran karti tanitilacak lansman fiyatı yaparlarsa uygun fiyata alırsınız

KS

melikoglu61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Hocam şuan acelem yok zaten rx6800 13 binden fazla 13 bine düşmesini bekliyorum. Ama dediğiniz 4070 ekran kartının dolar bu haldeyken hic de ucuz olacağını düşünüyorum ekran kartı için en fazla 12 13 bin bütçem var.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Aslında toplayacağınız sistem için FSP fazlasıyla yeterli olur bile. Buradan artan bütçeyi başka parçada kullanabilirsiniz.

KS

melikoglu61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Aslında toplayacağınız sistem için FSP fazlasıyla yeterli olur bile. Buradan artan bütçeyi başka parçada kullanabilirsiniz.

Bende öyle düşünüyorumdum aslında hocam sanırım asus roglara kadar cikmanın bir anlamı yok. Hani bilsemki aralarında az da olsa bir fark var çıkayım ama sanmıyorum bir fark olsun. Fsp ben çok bilmesemde sanırım baya kaliteli psu lar üretiyor. Herkez bunu öneriyor çünkü.

Mehmet Erdoğan

Administrator
Admin
Tepki
796
Bende öyle düşünüyorumdum aslında hocam sanırım asus roglara kadar cikmanın bir anlamı yok. Hani bilsemki aralarında az da olsa bir fark var çıkayım ama sanmıyorum bir fark olsun. Fsp ben çok bilmesemde sanırım baya kaliteli psu lar üretiyor. Herkez bunu öneriyor çünkü.
evet fsp gayet güzel bi marka psu konusunda güvenilir

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Evet kaliteli ürünler üretiyor.

KS

melikoglu61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
bütçeniz nedir hocam
Hocam psu için ayrı bir bütçe belirlemedim şahsen ama rog un 3bin lira ya düşmesi beni ona yönlendirdi. Yoksa fsp haydro alicakdım yani. Anlicanız 3 bin e kadar çıkarım yeterki parasını haketsin ama fsp haydrodan bir farkı yoksa bu psu ların gerek de yok sanırım 3 binlere cıkmaya. Sizler daha iyi bilirsiniz. Yeterki parasının hakkını versin zorlarız bütçeyi yani

Mehmet Erdoğan

Administrator
Admin
Tepki
796
Hocam psu için ayrı bir bütçe belirlemedim şahsen ama rog un 3bin lira ya düşmesi beni ona yönlendirdi. Yoksa fsp haydro alicakdım yani. Anlicanız 3 bin e kadar çıkarım yeterki parasını haketsin ama fsp haydrodan bir farkı yoksa bu psu ların gerek de yok sanırım 3 binlere cıkmaya. Sizler daha iyi bilirsiniz. Yeterki parasının hakkını versin zorlarız bütçeyi yani
gerek yok okadar para vermeye

KS

melikoglu61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
gerek yok okadar para vermeye
Hocam bir de başka konuya değinmek istiyorum. Ekran kartı için en fazla 13 bin Tl kadar bütçe ayırdım. Aklımda Rx6800 ve Rx6750xt ekran kartları var bu ikisinden birini tercih edeceğim. Şuan malesef rx6800 biraz fiyatı artmış durumda. Eğer belli bir sure daha düşmez ise rx 6750xt yi tercih edeceğim. Sizce bu iki ekran kartı arasında çok bir fark varmı yani kesinlikle rx 6800 mü tercih edin dersiniz yoksa rx6750xt de olabilir. Fiyatı düşmez ise onu da tercih edebilirsiniz dermisiniz.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Bence RX6800 tercih edilmeli. Arada 15-20 FPS civarı farklar mevcut (1440p) ve bu fark az değil.

KS

melikoglu61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
İki tercihim var hocam marka olarak birisi Asus Tuf biriside Sapphire sizce Asus Tuf un fiyatını düşmesini bekleyip Asus Tuf u mu tercih edeyim. Sapphire markası nasıldır. Direk onu mu tercih edeyim. Aralarında hiç bir fark olmicaksa sapphireyi tercih edeyim.

Screenshot_2023-04-11-15-50-53-063_com.akakce.akakce.jpg

Mehmet Erdoğan

Administrator
Admin
Tepki
796
HİÇ bir fark yok aralarında sadece soğutma performansı ve görüntü fark var sapphirde kaliteli bi marka tercih edillir

KS

melikoglu61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Bide hocam ben bu sistemi uzun bir süre en az 6 7 ay full hd monitörde kullanacağım. İlk başta işlemci r7 5800x3d tercih etmeyi düşünüyorum. Ama şöyle diyeyim size. Tercih etmemin sebebi hiç bir darboğaz sorunu felan yaşamak istemememden dolayı. Ama fiyatıda baya güzel. Youtubede bir kaç test videolarına baktım ve çevremden bir kaç kişiden duyduğum kadarıyla r5 5600 ile r7 5700x felanda darboğaz sorunu yaşatmıyor pek. Yani oyunlarda bildiğimiz takılma gibi oynatmicak oyun zevkimi bozucak gibi sorunlar yaşamicaksam r5 5600 veya r7 5700x de tercih edebilirim. Sizce tercihim ne olmalı hocam

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
AMD VSR özelliğiyle bir nevi çözünürlüğü arttırıp darboğazı zaten azaltabiliyorsunuz. Bütçe çıkmıyorsa 5600-5700x alınabilir. Onun dışında 5800x3D çok uzun süre bir çok işe yeterli gelecek bir işlemci olduğundan imkan varsa tabii ki onu alın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri