Kasa Calisiyo Ama Ekran Gelmiyo

Bilal mert kamis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
ramin hizini yukseltmek istedim 2666mhz aliyodu 3600yaptim yani max mhz x.p.m acmayi unutmusum bilgisayar kapandi suan kasa calisiyo ama ekrana goruntu gelmiyo ne yapmaliyim

Immanuel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
52
Kasayı kapat güç kablosunu çek biraz bekle şarteli de kapat, anakartın üstündeki ışıklar varsa söndükten sonra bios pilini çıkar 5-10 dk bekle sonra tak elektriği ver düzelir bios sıfırlamış olacaksınız

Son düzenleme:
KS

Bilal mert kamis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Kasayı kapat güç kablosunu çek biraz bekle şarteli de kapat, anakartın üstündeki ışıklar varsa söndükten sonra bios pilini çıkar 5-10 dk bekle sonra tak elektriği ver düzelir bios sıfırlamış olacaksınız
duzeldi knk cok tesekkurler valla iyiki buraya yazmisim yoksa yarin bosu bosuna bilgisayarciya gitcektim ram mhzsini3600yapmistim sonradan baktimki ekran kartim 3200kalfirabiliyomus;)

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 3

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
601
E.kartı ile ram mhz sinin bi alakası yoktur. Senin ramlerin hangi tip ve model. 2666 mhz, düşük bi değer Ramler müsaitse arttırmak lazım Tabi önce modelini bilmeliyiz Bi de anakrtını.

KS

Bilal mert kamis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
E.kartı ile ram mhz sinin bi alakası yoktur. Senin ramlerin hangi tip ve model. 2666 mhz, düşük bi değer Ramler müsaitse arttırmak lazım Tabi önce modelini bilmeliyiz Bi de anakrtını.
Benim ramler iki tane 8gb patroit viper 3600mhz anakart MSİ A520M-A PRO DDR4 4600/1866 mhz Suan pcyi 2666mhzde kullanmaya devam ediyom yukseltmek istiyorum ama korkuyorum acikcasi ve kaca kadar yukseltebilirim

Immanuel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
52
Ekran kartı diye yanlış yazmış zaten anakart demek istemiştir ramlerin mhz ni fazla girince başına bu sorun gelmiş 😅

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
601
Benim ramler iki tane 8gb patroit viper 3600mhz anakart MSİ A520M-A PRO DDR4 4600/1866 mhz Suan pcyi 2666mhzde kullanmaya devam ediyom yukseltmek istiyorum ama korkuyorum acikcasi ve kaca kadar yukseltebilirim
Biosa gir .Orada
x.m.p veya D.OC.P den yükseltmeyi dene.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri