Kasa Fanlarını Kasaya Bağlamadan Çalıştırmak Mümkün Mü?

Ablak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
69
Merhaba Dostlar,

Şimdi elimde 3 RGB fan ve bir de Riing Plus RGB Kontrolcüsü var. Bunları kasa olmadan dışarıda çalıştırmam mümkün mü?

Elimde 3 adet ring quad var

1 adet riing plus rgb kontroller

Moderatörün son düzenlenenleri:

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Şimdi elimde 3 RGB fan ve bir de Riing Plus RGB Kontrolcüsü var. Bunları kasa olmadan dışarıda çalıştırmam mümkün mü?
Elimde 3 adet riing quad var
PSUdan gücü alıp çalıştırın hocam sorunsuz çalışacaktır kontrolcüler genelde bağımsız oluyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
PSU ürününüzdeki 24 pin kablodaki yeşil yani + voltaj girişi ile siyah topraklama girişini birbirine köprü bir kablo ile bağlarsanız PSU aktif olur ve ona bağlı fanlar veya ne varsa çalışır. Ancak not olarak düşeyim doğru 2 pini birbirine bağlamanız gerekiyor. Yoksa PSU yanabilir. Genelde 24 pin kablonunun çektik kilit mekanizmasının olduğu yerden solda 3 ve 4 numaralı soketlerdir ama sizdeki üründe %100 doğru soketler bunlar olmayabilir. Baştan uyarayım sizi risk var.

Ayrıca sadece fanı aktif etmek istiyorsanız PSU ürününe fan kontrolcüsünden başka bir şey bağlı olmasın. Fan kontrolcüsünün SATA POWER kablosunu güç kaynağına bağlamanız yeterlidir o kontrolcüye güç gitmesi için. O kontrolcü üzerindeki her fan aktif olacaktır.

NOT : Sizdeki kontrolcü sadece RGB için not düşeyim. Fanların dönmesi için ayrı kontrolcü gerekiyor dışarıda.

KS

Ablak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
69
Kontrolcunun kendi kumandası var mı attiginiz linkte göremedim, eğer yoksa evet bağlarsanız iyi olur başka türlü kontrol edilmez diye düşünüyorum
Şöyle ki kontolcünün üzerinde fan speed, light mod, color mod, light speed butonları var. bu aynı zamanda fanların çalışıp çalışmadığını kontrol ediyor.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Şöyle ki kontolcünün üzerinde fan speed, light mod, color mod, light speed butonları var. bu aynı zamanda fanların çalışıp çalışmadığını kontrol ediyor.
Butonla her zaman uğraşmak zor olacağından deneme amaçlı butonu kullanıp sonrasında anakarttan bağlantı verebilirsiniz, kalan süreçte işiniz anakartla olur uğraştırmaz

KS

Ablak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
69
PSU ürününüzdeki 24 pin kablodaki yeşil yani + voltaj girişi ile siyah topraklama girişini birbirine köprü bir kablo ile bağlarsanız PSU aktif olur ve ona bağlı fanlar veya ne varsa çalışır. Ancak not olarak düşeyim doğru 2 pini birbirine bağlamanız gerekiyor. Yoksa PSU yanabilir. Genelde 24 pin kablonunun çektik kilit mekanizmasının olduğu yerden solda 3 ve 4 numaralı soketlerdir ama sizdeki üründe %100 doğru soketler bunlar olmayabilir. Baştan uyarayım sizi risk var.

Ayrıca sadece fanı aktif etmek istiyorsanız PSU ürününe fan kontrolcüsünden başka bir şey bağlı olmasın. Fan kontrolcüsünün SATA POWER kablosunu güç kaynağına bağlamanız yeterlidir o kontrolcüye güç gitmesi için. O kontrolcü üzerindeki her fan aktif olacaktır.

NOT : Sizdeki kontrolcü sadece RGB için not düşeyim. Fanların dönmesi için ayrı kontrolcü gerekiyor dışarıda.
şimdi ürünü ben detaylı bakıyorum. ama bu ürün sadece rgb kontrolü değil aynı zamanda aynı anda 3 fanın da çalışmasını sağlayabiliyor diyor.
ayrıca fan hızı/ışık modu/ışık hızı bunları yapabiliyor bu ürün tek başına
PSU’dan doğrudan gelen elektrik denetleyici kullanılırken kaçak akım oluşmasını engeller. böyle bi yazıda mevcut sitesinde

KS

Ablak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
69
Butonla her zaman uğraşmak zor olacağından deneme amaçlı butonu kullanıp sonrasında anakarttan bağlantı verebilirsiniz, kalan süreçte işiniz anakartla olur uğraştırmaz
ben hiç kasaya bağlamayacam ama

KS

Ablak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
69
Merhaba Dostlar,

Elimde 3 adet ring quad var

Şimdi Youtube videosunda da izledim. şöyle çalışıyor;
3 adet RGB fanı takıyor ve gücü taktığı gibi 3 fan varsayılan RGB ile çalışmaya başlıyor.
ve PC den kontrol etmek içinde Anakarta "USB 2.0 to mini USB kablo" kullanıyor.
bir de başka bir kontrolcüye bağlamak içinde bir kablosu bulunuyor.
yani sadece PSU ile bu fanları çalıştırabilirim. demek bu
Yorumlarınız için teşekkürler.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Şimdi Youtube videosunda da izledim. şöyle çalışıyor;
3 adet RGB fanı takıyor ve gücü taktığı gibi 3 fan varsayılan RGB ile çalışmaya başlıyor.
ve PC den kontrol etmek içinde Anakarta "USB 2.0 to mini USB kablo" kullanıyor.
bir de başka bir kontrolcüye bağlamak içinde bir kablosu bulunuyor.
yani sadece PSU ile bu fanları çalıştırabilirim. demek bu
Yorumlarınız için teşekkürler.
Evet hocam bizde ondan bahsediyorduk sadece güç yeterli gelir, kontrol istiyorsaniz da anakart bağlantısı yaparsınız. Kolay gelsin şimdiden:)

KS

Ablak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
69
Evet hocam bizde ondan bahsediyorduk sadece güç yeterli gelir, kontrol istiyorsaniz da anakart bağlantısı yaparsınız. Kolay gelsin şimdiden:)
şimdi bunu evde oda fanı için kullanıcam o yüzden sadece psu ya bağlayıp üzerindeki kontrolcüden de kontrol sağlayabiliyorum. ben aslında bunu öğrenmekte istemiştim.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
şimdi bunu evde oda fanı için kullanıcam o yüzden sadece psu ya bağlayıp üzerindeki kontrolcüden de kontrol sağlayabiliyorum. ben aslında bunu öğrenmekte istemiştim.
Anladım hocam ben kasa içinde kullanılacak sandım ondan anakart bağlantısı önerdim, dediğiniz gibiyse sorun yok :)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
şimdi ürünü ben detaylı bakıyorum. ama bu ürün sadece rgb kontrolü değil aynı zamanda aynı anda 3 fanın da çalışmasını sağlayabiliyor diyor.
ayrıca fan hızı/ışık modu/ışık hızı bunları yapabiliyor bu ürün tek başına
PSU’dan doğrudan gelen elektrik denetleyici kullanılırken kaçak akım oluşmasını engeller. böyle bi yazıda mevcut sitesinde
Ben üstün körü bakmıştım ama fan döndürmek içinde portları varsa işe yarar.

KS

Ablak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
69
Ben üstün körü bakmıştım ama fan döndürmek içinde portları varsa işe yarar.
fan döndürmek için ne demek çok güzel bi aparatmış hiç bir psu ya bağlıyorsun ve varsayılan renklerde çalışıyor kendisi ve kontroller üzerinden düğmesi ile rgb ve fan hızlarını kademeli olarak ayarlayabiliyorsun. ama sıkıntı şu bendeki fanlar riing quad 12 onları desteklemiyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri