Kasa İçi Temizleme

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Selamun aleyküm arkadaşlar, 2 sorum olacak sizlere arkadaşlar;

1. Bilgisayar kasasını içini dışını temizlemeye düşünüyorum, Tüm parçaları çıkartıp Bugün lakin elimde bu " Hava Üfleyen " apart yok artık ismi Ne? diyorsanız siz süpürge ile uzakdan tutsam sorun olur mu..?

2. Casper Excalibur E600 model bilgisayar var bende içine toz girmesin diye " Toz Filtresi " bir şey oluyor ya hani onu internetten bulma şansım var mı? varsa da her kasaya uygun olur mu..?

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Anakartın üstündeki küçük parçalarda belki sıkıntı olur ama uzaktan tutarsanız ona da bir şey olmaz diye düşünüyorum. Ben PS3 temizlerken her yeri süpürge ile temizlemiştim ve hiçbir sıkıntı olmamıştı.

Farklı filtreler satılıyor ama tamamen uygun olur mu işinizi görür mü bilmem. Bir şekilde tutturabilseniz büyük bir filtre de aslında uyarlanabilir.

Deniz Koloğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
hocam bu olay tehlikeli bozulma ihtimali yüksek yani hava tutma ben yapmazdım toz filtresi her kasaya uygun olmaz

KS

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Kasa bu arkadaşlar.

@Syqex @Deniz Koloğlu

20221029_142626.jpg

Zaten ister istemez tozları dışarıdanda görmek mümkün maalesef..

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Uzaktan fön makinesi ile tutulabilir ama soğuk olarak üflemesi gerektiğini unutmayın.

Çok yakından tutmadığınız sürece, sorun olacağını sanmıyorum.

Toz filtesi dediğiniz sanırım şu.

eğer kasanızın üstündeki boy standart ise, ona uygun ürün bulmanız kolay olacaktır.

KS

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Uzaktan fön makinesi ile tutulabilir ama soğuk olarak üflemesi gerektiğini unutmayın.

Çok yakından tutmadığınız sürece, sorun olacağını sanmıyorum.

Toz filtesi dediğiniz sanırım şu.

eğer kasanızın üstündeki boy standart ise, ona uygun ürün bulmanız kolay olacaktır.
Arkadaşlar her kasaya uygun olmayacağını belirti ama..

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri