kasa içinden gelen koku

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
KS

canlol4

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
fan değiştireyim o zaman birşey daha istiyecem 200 250 tl arası 4 5 tane fan öneriniz varmı

arka fanı sökünce ben ses gitmişti sabah takınca yeniden başlamıştı sanırım fandan

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Dark AURA 3x12cm Adreslenebilir RGB Fan ve Uzaktan Kumandalı Fan Kontrolcü Kiti (DKCHCFK03) - 194,19 TL 3 adet fan desteği var. Kontrolcüsü ile anakartta destek varsa ve bağlanırsa yazılım ile kontrol edebilirsiniz. Kontrolcüsü sadece kendi fanını destekliyor yani esktra fan olarak kendi fanından almanız gerek. Dark AURA 12cm Dual Ring Adreslenebilir RGB Fan (Sadece DKCHCFK03 İle Uyumlu) (DKCF123ARGB) - 62,75 TL bu yukarıdaki fan setinden çıkan kontrolcü ile kullanılıyor sadece. 3 lü set içinden çıkan kontrolcü 9 fan desteğine sahip toplamda.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
İlk önerdiğim fan kalite ve özellik olarak çok daha iyidir. ARGB LED özelliği var ve bu özellikteki en uygun 1-2 modelden birisidir. Anakartınızda ARGB veya RGB portu olup olmadığını şu şekilde anlarsınız.

Aşağıdaki resimdeki 3 pin bağlantı en gelişmiş özellikteki ARGB portudur. Diğer 4 pin olan bir altında ki RGB portudur. Size attığım Dark AURA fan eğer anakartınıza bu 3 pin bağlantıdan ARGB portu varsa anakarta takıp anakartın yazılımı ile kontrol edebilirsiniz demek oluyor. Yoksa bu port anakartınızda zaten fan kontrolcü ve kumandası ile geliyor yani kumanda ile değiştirebilirsiniz.  

hmtexzcein17vkibzpgnemvgkqkx9vbuwmjkn19vsvk-jpg.511851

KS

canlol4

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
tamam sistemde bu kontrolcünün soketi olup olmadığını nasıl öğrenirim ve bir kere daha baktım ses fandan geliyor

sizin dediğiniz soketleri internetden öğrenemezmiyiz anakart asus b450 dragon

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Anakartınızda RGB veya ARGB portu yok yani anakart üzerinden yazılım ile kontrol mümkün değil. Kontrolcüsü ile kumanda kontrolü sağlayacaksınız.

KS

canlol4

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
kontrolcü ile bağlantı olucaksa benim attığımla arasında ne fark oluyor o zamn

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Siz 2. attığınız ürünü alın tamam. Ben size daha ne anlatayım farkları yazdım ince ince tüm ayrıntıları zaten özellikerlinde yazıyor.

KS

canlol4

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
BBen sizin önerdiğiniz kiti sipariş verdim sorum şu ben bu kontrolcüyü gönderiye attığım resimlerdeki hdd nin üstüne koyacam bu fan kitinin bir fanını egzoz fan olarak kullanıcam ama uzunluk yetermi arkadan dollandırıcam kablosunu

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Resim derken? Siz bana resim mi attınız?

Eğer kontrolcüyü nereye takacağım diye soruyorsanız bir kasaya ön ve arka fan olarak uzunluk bazlı yetecektir.

kontrolcünün fan döndürme bağlandı kablosu 60 cm yazıyor yani kontrolcüyü kasa içinde istediğiniz yere konumladnırabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri