Kasa Kapağı Kapalı Olunca Isınma Problemi

Demırcan Celık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
[font=Georgia,]Arkadaşlar merhaba, benim Asus Expedition model GTX 1050Ti ekran kartım ve AMD Ryzen 3 1300x işlemcim var, kasanın bütün parçalarını son kısıma yazacağım. Problemim şu; kasanın kapağı kapalı olduğu zamanlarda ekran kartının fanı kaç olursa olsun yüksek sıcaklıkta olduğunu gördüm, kasanın kapağını açtığımda ise 70 dereceden 56-57 bazen 58 derecelere kadar düştü, tahminimce hava akımı çok kötü, sizce ben kapağı açık bırakarak mı kullanmalıyım yoksa ekstra fan takarak bu sorun çözülür mü? (Kasada 3 tane fan var.)[/font]
[font=Georgia,]Sistemin bütün parçaları:[/font]
  • Ryzen 3 1300x İşlemci
  • Asus Expedition GTX 1050Ti Ekran kartı
  • MSI B350M PRO-VDH Anakart
  • Gskill 8 GB RAM
  • WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200RPM Harddisk, sistemde SSD bulunmamaktadır.

KS

Demırcan Celık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
Kasa nız nedir acaba ?

frisby nin bir modeliydi tam hatırlayamıyorum ama 3 tane fan var ön tarafta üst tarafta ve arka tarafta boş fan yuvaları var

KS

Demırcan Celık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
resim atma imkanınız var mı ?

Ay976z
[img
4GErrJ
]
5GZ7Ml
om/bLnDYG[/img]

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Kasanızda ısınma problemi olmaması lazım aslında gayet de derli toplu bir kasanız var

Hocam egzoz fanınız nerede içerideki havayı dışarıya atıcak olan fan :D

KS

Demırcan Celık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
Kasanızda ısınma problemi olmaması lazım aslında gayet de derli toplu bir kasanız var

Hocam egzoz fanınız nerede içerideki havayı dışarıya atıcak olan fan :D

bende diyorum bu kasada almayı unuttuğum şey neydi ya ::D  son anda kasa değiştirdik hiç de farketmedim egzoz fanının olmadığını, öneriniz varmıdır fan markası olarak?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri