Kendiliginden giden hdd

TolgaKus(YT)

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Merhaba ben yaklaşık 2-3 ay önce masaüstü sistem topladım ve standart kullanıma ssd depolama için 3.5” hdd aldım fakat 1 ay sonra bilgisayar görmez oldu disk birim oluşturmadan biçimlendirdim veriler gitti ama disk görünür oldu bunun üzerine 1 tane daha hdd aldım ilk aldığım yine hata verirse veriler gitmesin diye yine 1 ay sonra 2.aldığım hdd hata verdi bunun sebebi nedir acaba

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Hocam olayı daha açıklayıcı anlatabilir misiniz ? Anlayamadım durumu. Disk yöneticisinden yeni birim açtınız ve görmüyor mu sistem ? Yoksa biçimlendirmeden sonra mi gormemeye başladı? Yeni birim acmadiysaniz bilgisayarım klasöründe görünmez zaten. Yeni birim seçmeniz lazım disk yöneticiden

KS

TolgaKus(YT)

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Hocam olayı daha açıklayıcı anlatabilir misiniz ? Anlayamadım durumu. Disk yöneticisinden yeni birim açtınız ve görmüyor mu sistem ? Yoksa biçimlendirmeden sonra mi gormemeye başladı? Yeni birim acmadiysaniz bilgisayarım klasöründe görünmez zaten. Yeni birim seçmeniz lazım disk yöneticiden
Hocam diski kullanıyordum depolama amaçlı birgün içinden dosya almam gerekti bilgisayar kısmına girdim gözükmüyor ama disk birim oluşturda görünüyor ama yeni birim oluştur olarak yeni birim oluşturuncada diskteki herşey gidiyor ilk hatada öyle yaptım mecbur şimdi 2. Aldığım disk hata verdi dün yatmadan farkettim şimdikine tam bakamadım ama disk birim oluşturda gözükmüyor bilgisayarımdada

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Hocam bu durumda HDD'ye takmış olduğunuz Sata kablosunda bir problem var muhtemelen. Değiştirip deneyebilir misiniz ?

KS

TolgaKus(YT)

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Kabloların tamamını denedim ama olmadı bilgisayarım disk yönet kısmından disk yönetimine girdim disk 0 olarak görünüyor fakat disk başlatılmamalı yazıyor başlat deyince 2 seçenek sunuyor ikisinide denedim şöyle bir hata verdi

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    5 MB · Görüntüleme: 3

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri