Klavye yazdıklarımı geç algılıyor sistemde

Miguel Diaz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
merhabalar ben yazıyorum ama bazenler monitörde geç görünüyorr bu durum canımı çok sıkıyor arada olsada bu durumu nasıl çözebilirim garantisi devam etmekte garantilik durum olduğunu düşünmüyorum zararda vermedim klavyem asus rog strix flare konu hakkında yardımıc olursanız çok sevinirim

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Klavyeyi aygıt yöneticisinden sürücü yazılımıyla kaldırıp daha sonra USB ara yüzünden söküp tekrar takın ve böyle deneyin.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Buda işe yaramadıysa 3 şey olabilir.

1 : ASUS yazılımı odaklı bir problem olabilir. Windows uyumu vs. sorunları da olabilir. Bu durumda sorunu ASUS 'a bildirip sorunun sürücü odaklı olup olmadığını teyit etmeniz gerekiyor.
2 : Windows üzerinde bir sıkıntı olabilir. Windows odaklıysa direkt format atıp hızlıca test edebilirsiniz.
3 : Bu yukarıdakiler değilse tek şey kalıyor oda ürün odaklı sıkıntı var demektir. Servis ile çözülecek bu durumda.

KS

Miguel Diaz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13

1 : ASUS yazılımı odaklı bir problem olabilir. Windows uyumu vs. sorunları da olabilir. Bu durumda sorunu ASUS 'a bildirip sorunun sürücü odaklı olup olmadığını teyit etmeniz gerekiyor.
2 : Windows üzerinde bir sıkıntı olabilir. Windows odaklıysa direkt format atıp hızlıca test edebilirsiniz.
3 : Bu yukarıdakiler değilse tek şey kalıyor oda ürün odaklı sıkıntı var demektir. Servis ile çözülecek bu durumda.

ben zamanında denetim masasında klavyenin ayarlarıyla oynamıştım ekte bıraktığım yerdeki erişimkolaylığı bölümünden klavye bölümündeki o yerdeki ayarları nasıl sıfırlayabilirim

KS

Miguel Diaz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
O ayarları başka bir Windows 10 veya 11 artık hangi sistemi kullanıyorsanız onunkilere göre kontrol edebilirsiniz. Zaten dokunmadıysa standart stok ayarlardadır sizde o ayarlara alırsınız tekrar.

Ben o ayarlara dokunmadım stok haldeler aşağıya bırakıyorum resimleri deneyin.

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı2.PNG

Ekran Alıntısı3.PNG

Ekran Alıntısı4.PNG

KS

Miguel Diaz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
O ayarları başka bir Windows 10 veya 11 artık hangi sistemi kullanıyorsanız onunkilere göre kontrol edebilirsiniz. Zaten dokunmadıysa standart stok ayarlardadır sizde o ayarlara alırsınız tekrar.

Ben o ayarlara dokunmadım stok haldeler aşağıya bırakıyorum resimleri deneyin.

Ekli dosyayı görüntüle 525

Ekli dosyayı görüntüle 526

Ekli dosyayı görüntüle 527
Ekli dosyayı görüntüle 528
denetim masasından erişebilirlik bölümünden değiştirdim şu aşağıda bıraktığım fotoğrafta filtre tuşlarını ayarla var ordaki bütün ayarlarlarının hepsini atarsanız sevinirim ekteki gibi

Ekli dosyalar

• unknown.png
    unknown.png
    56.6 KB · Görüntüleme: 57
  • unknown.png
    unknown.png
    45.8 KB · Görüntüleme: 59
KS

Miguel Diaz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13

en son çare olarak format atıcam zaten galiba gerekiyor oyunlarımı nereye yedekleyebilirim. Formattan sonra hazır birşekilde kullanabilmek için herşeyimi nereye yedekleyebilirim

KS

Miguel Diaz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Klavyeyi aygıt yöneticisinden sürücü yazılımıyla kaldırıp daha sonra USB ara yüzünden söküp tekrar takın ve böyle deneyin.
bu dediğinizi nasıl yapıcam tam anlamadım ilk yazılımı kaldırıcam sonra usb çıkarıp tekrarmı takıcam.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Format atacaksanız hiç uğraşmaya gerek yok. Yedek diskiniz yoksa format aşamasında disk bölümünde hiçbir diski silmeden direkt C diskinizi seçip ileri derseniz eski Windows sisteminiz C diskinde Windows.old olarak klasörlenir. Daha sonra yeni Windows kurulur ve siz bu Windows kurulumu bitince C > Windows.old klasöründen tüm dosyalarınıza erişebilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri