klavyenin kendi kendine kapanma sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

karıncanın anteni

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
merhaba öncelikle  2 gün önce bilgisayarı formatladım formatlamadan önce hiçbir sıkıntı yoktu formatladıktan sonra klavyede 5-6 saniye herhangi bir tuşa basmazsam klavye kapanıyor bunuda numlock ışığından anlıyorum sonra klavyede bir tuşa basınca yaklaşık yarım saniyelik bir geçikme oluyor birde herhangi bir tuşa basılı tutarken klavye gittiğinde kablo çıkma sesi geliyor windowstan ama kablolar sağlam. Driverlarıda kurdum kablodada sorun yok sizce sorun ne olabilir şimdiden teşekkürler

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Hocam basit bir driver sorunu gibi gözüküyor. Başka bir pc üzerinde deneme şansınız var mı ? Yada usb portunu değiştirip dender misiniz ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Windows Ayarları / Cihazlar sekmesinden klavyenize tıklayıp cihazı kaldır deyin ve bekleyin tekrar tanımasın Windows sorun devam ediyor mu bakın. Birde klavyenizi yazın ki bakalım kronik bir sorun mu var başkaları yaşamış mı benzer bir sorun.

KS

karıncanın anteni

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
Hocam basit bir driver sorunu gibi gözüküyor. Başka bir pc üzerinde deneme şansınız var mı ? Yada usb portunu değiştirip dender misiniz ?
merhaba malesef başka bilgisayar yok deneyemedim ama port değiştirdim yine aynı sorun var

ugur.gozaydin' Alıntı:
Windows Ayarları / Cihazlar sekmesinden klavyenize tıklayıp cihazı kaldır deyin ve bekleyin tekrar tanımasın Windows sorun devam ediyor mu bakın. Birde klavyenizi yazın ki bakalım kronik bir sorun mu var başkaları yaşamış mı benzer bir sorun.
merhaba dediklerinizi denedim değişen yok yine 5 6 saniye sonra kendiliğinden klavye deaktif oluyor.
Klavye modeli : Microsoft Wired Keyboard 200

Mesajlarınız için teşekkürler çözümü buldum 
Denetim Masası > Donanım ve Ses > Aygıtlar ve Yazıcılar > Klavye sağ tık özellikler > donanım > usb giriş aygıtı girin > ayarları değiştir > güç yönetimi > "Güç Kazancı sağlamak için,bilgisayar bu aygıtı kapatsın özelliğini kapatınca düzeldi tekrardan teşekkürler iyi günler

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Denetim Masası\Donanım ve Ses\Aygıtlar ve Yazıcılar bu konuma gir ve klavyeni bul. Sağ tıkla Özellikler de ve açılan pencerede Donanım sekmesine gel ve HID Klavye Aygıtı seçeneğine tıkla ve Özellikler de. Sonra açılan pencerede Genel sekmesinde Ayarları değiştir... de ve açılan pencerede Güç Yönetimi sekmesine gel ve burada Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın adlı kutu işaretli ise işareti kaldır Uygula/Tamam de tüm pencerelere sorun devam ediyor mu bak. Eğer bu değilse sorun çözülmezse klavyede bir arıza olabilir.

KS

karıncanın anteni

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Denetim Masası\Donanım ve Ses\Aygıtlar ve Yazıcılar bu konuma gir ve klavyeni bul. Sağ tıkla Özellikler de ve açılan pencerede Donanım sekmesine gel ve HID Klavye Aygıtı seçeneğine tıkla ve Özellikler de. Sonra açılan pencerede Genel sekmesinde Ayarları değiştir... de ve açılan pencerede Güç Yönetimi sekmesine gel ve burada Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın adlı kutu işaretli ise işareti kaldır Uygula/Tamam de tüm pencerelere sorun devam ediyor mu bak. Eğer bu değilse sorun çözülmezse klavyede bir arıza olabilir.

tamam yukarda da belrttim. sorun çözüldü. yardımlarınız için teşekkürler. İyi günler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri