Çözüldü Küçük sıvı soğutma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

coban

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
33
alınır mı ayriyetten hava soğutması alıcam uğur hocamın dediği 9 fan destekleyen kasadan alıcam xpg nin

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Genelde 120mm ne kadar kaliteli veya üst seviye bir soğutucu olursa olsun sıvı soğutmalar orta/üst düzey hava soğutucularla benzer soğutmayı sunarlar ancak üst seviye bazı hava soğutucular daha iyi sonuçlar verebiliyor.tabi. Daha düzenli ve şık bir görüntü için arka egzoz fanı yerine 120mm sıvı soğutucu alınmasına hayır demem. Hatta anakart izin veriyorsa çift fan yapılmasını tavsiye ederim.

KS

coban

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
33
Genelde 120mm ne kadar kaliteli veya üst seviye bir soğutucu olursa olsun sıvı soğutmalar orta/üst düzey hava soğutucularla benzer soğutmayı sunarlar ancak üst seviye bazı hava soğutucular daha iyi sonuçlar verebiliyor.tabi. Daha düzenli ve şık bir görüntü için arka egzoz fanı yerine 120mm sıvı soğutucu alınmasına hayır demem. Hatta anakart izin veriyorsa çift fan yapılmasını tavsiye ederim.
Hocam sadece bu Soğutucu değil bunu anakartın yanındaki ya da üstündeki yere takmayı planlıyorum ayriyetten attığınız egzoz fanını alıcam belki sıvı soğutmayı nereye takarım bilmiyorum diğer kalan tarafada 2 tane daha hava soğutma alırın

KS

coban

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
33
hocam şu nasıl sizce

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
hocam şu nasıl sizce
GamePower gibi markaların sıvı soğutmaları F/P ürünler. İşinizi görür ama ne kadar uzun ömürlü olur orası başka bir konu. Bence kallavi bir hava soğutma yada F/P oranı yüksek bir 120mm sıvı soğutma ki olabilirse çift fan tercih edilebilir. Egzoz fan yuvasına takılmasını hem içerideki hava tahliyesi hem de görünüm olarak şık olacağı için önerdim.

KS

coban

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
33
ID Cooling markası da sıvı soğutma özelinde GamePower gibi markalara benziyor. 1600-1700 TL civarlarında başlamanız gerek adam gibi bir ürün için sıvı soğutmada.
hocam 3 üründen birini alacağım 1 egzoz fanı 1 üste fan 1 de ön tarafa alıcam hava soğutmada ondan çok dert değil gibi benim için ayriyetten dediğinize göre kasa çok iyi hava alıyor 5600x 3060 ı rahat rahat çalıştırır diye tahmin ediyorum asus b550m plus aldım onunda ayriyetten kendi soğutması varmış zaten bence hepsi yeterli olur

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
hocam 3 üründen birini alacağım 1 egzoz fanı 1 üste fan 1 de ön tarafa alıcam hava soğutmada ondan çok dert değil gibi benim için ayriyetten dediğinize göre kasa çok iyi hava alıyor 5600x 3060 ı rahat rahat çalıştırır diye tahmin ediyorum asus b550m plus aldım onunda ayriyetten kendi soğutması varmış zaten bence hepsi yeterli olur
Aynı kasada 3080/3090 ve yüksek seviye işlemcileri sıkıntısız ses düzeyi düşük ve serin çalıştıran tanıdıklarım var. Kasada sorun yok şu konuyu artık bir netleştirelim.

KS

coban

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
33
Tamamdır şimdi neye karar verdiniz artık bir ürün olarak öneri faslına geçelim.
hocam dediğiniz bi egzoz fanı vardı onu almayı planlıyorum 3 sıvı soğutucudan biri ve bu ikisine ek olarak 1 ya da 2 fan almak istiyorum kasanın önüne ve üstüne tek eksiğim soğutucular ve psu yu daha önce konuşmuştuk ona karar verdim birtek bunlar kaldı

KS

coban

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
33
KS

coban

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
33
Kasayla 2 fan geliyor zaten onları yan panelde kullanırsınız. Öne 3 + arkaya 1 adet toplamda 600 TL civarlarına 4 fan alırsınız önerdiğim fandan.
yan panel derken hocam anakartın yanınndaki boşluk değil mi birde anakart bu kadar soğutucuyu aynıanda çalıştırır mı

KS

coban

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
33

Tamam bu 2 üründen birisi ve + olarak bu üründen 4 veya 6 adet alacaksınız?
Hocam bu şekilde dediniz ama corsair mi cooler master mı alsam karar veremedim baştan coolermaster düşünüyordum bir arkadaşım kuzeni kullanıyormuş tavsiye etmedi kafam karıştır açıkçası

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132

Hocam bu şekilde dediniz ama corsair mi cooler master mı alsam karar veremedim baştan coolermaster düşünüyordum bir arkadaşım kuzeni kullanıyormuş tavsiye etmedi kafam karıştır açıkçası
120mm sıvı soğutmadan çok şey beklemiştir arkadaşınızın kuzeni. Dediğim gibi sadece şık dursun diye alınır yoksa hava soğutmadan ne çok iyi ne çok kötü dediğim gibi. Corsair bana daha cazip geldiği için onu da önerdim.

KS

coban

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
33
120mm sıvı soğutmadan çok şey beklemiştir arkadaşınızın kuzeni. Dediğim gibi sadece şık dursun diye alınır yoksa hava soğutmadan ne çok iyi ne çok kötü dediğim gibi. Corsair bana daha cazip geldiği için onu da önerdim.
Hocam bu nasıl

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri