Külüstür Bilgisayarım İçin Ekran Kartı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
Merhabalar Külüstür Bilgisayarım Var Aslında Ama İdare Etmek Durumundayım Kur Değeri Belli Para Biriktirip RTX 3070 Li Kasa Almaya Çalışıyorum Ama Onu Alana Kadar İdare Edeyim Diyorum Ve Şuan Ki PC İçin Ekran Kartı Almayı Planlıyorum Yıllardır Ekran Kartsız Kullana Kullana Bıktım

Özellikler :=:

İşlemci = İntel Core İ5 2500 3,30Ghz
Güç = 320Watt Olması Lazım 340Watt Da Olabilir Bakam Lazım Büyük İhtimal 320 Ama
Ram = 4*2Gb=8Gb 1333Hz
AnaKart = Hawlet-Packet Falan Yazıyor Komple Pc Zaten Hp Compaq 8200 Elite CMT PC Zaten Hazır Kasalardan Ama Ekran Kartı Yok Babam Zaten İş Yerinden Getirmişti Zamanında Kardeşime Benim Kendi PC'm Bozulduğu İçin Kardeşimin Pc Sine Kaldım :D Herneyse Sizi Gereksiz Bildiğilerle Daha Fazla Sıkıp Boğmadan Geçeyim YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER TEŞEKKÜRLER Bu Arada Herkeze Geçmiş Olsun Eski Sağlıklı Günlerinize Geri Dönmeniz Dileklerimle.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
necip5270392' Alıntı:
Merhabalar Külüstür Bilgisayarım Var Aslında Ama İdare Etmek Durumundayım Kur Değeri Belli Para Biriktirip RTX 3070 Li Kasa Almaya Çalışıyorum Ama Onu Alana Kadar İdare Edeyim Diyorum Ve Şuan Ki PC İçin Ekran Kartı Almayı Planlıyorum Yıllardır Ekran Kartsız Kullana Kullana Bıktım

Özellikler :=:

İşlemci = İntel Core İ5 2500 3,30Ghz
Güç = 320Watt Olması Lazım 340Watt Da Olabilir Bakam Lazım Büyük İhtimal 320 Ama
Ram = 4*2Gb=8Gb 1333Hz
AnaKart = Hawlet-Packet Falan Yazıyor Komple Pc Zaten Hp Compaq 8200 Elite CMT PC Zaten Hazır Kasalardan Ama Ekran Kartı Yok Babam Zaten İş Yerinden Getirmişti Zamanında Kardeşime Benim Kendi PC'm Bozulduğu İçin Kardeşimin Pc Sine Kaldım :D Herneyse Sizi Gereksiz Bildiğilerle Daha Fazla Sıkıp Boğmadan Geçeyim YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER TEŞEKKÜRLER Bu Arada Herkeze Geçmiş Olsun Eski Sağlıklı Günlerinize Geri Dönmeniz Dileklerimle.

Kimse Dönemedi Demekki PC min Durumu Bukadar Vahim :D En İyisi RTX 3090 Alam En Kısasından Onu Takam İleride Satar Laptop Alırım :D

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Sorunuzu yeni gördüm. i5 2500 işlemciniz var GTX 1650 veya RX 570 kartlarına kadar yükseltme yapabilirsiniz işlemciniz bu kadarına yeter. Sadece PSU yetersiz kalır 500W 80+ bir ürün veya ileride yeni bir sistem alacaksanız şimdiden yüksek Watt iyi bir PSU alın yeterlidir.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
ugur.gozaydin' Alıntı:
Sorunuzu yeni gördüm. i5 2500 işlemciniz var GTX 1650 veya RX 570 kartlarına kadar yükseltme yapabilirsiniz işlemciniz bu kadarına yeter. Sadece PSU yetersiz kalır 500W 80+ bir ürün veya ileride yeni bir sistem alacaksanız şimdiden yüksek Watt iyi bir PSU alın yeterlidir.

yaa görüp görmemeniz okadar dert değil sonuçta tek ben yazmıyorum makarasına yazdım onu yanlış anlamayın yada öyle anlaşıldıysa kusura bakmayın; Bu arada Teşekkür ederim 

böyle bir ekran kartını destekleyecekse ben dünden hazırım fakat dar boğaz yaparmı diye düşünmüyo değilim ama sanırım diyeceğiniz şeyi duyar gibiyim (evet, yapar) bunu çalıştırmak ve ileride toplamayı düşündüğüm RTX 3070 -/- 80 -/- 90 lı sistemde (artık hangisini almayı başarabilirsem) yetecek bir güç kaynağı önerirmisiniz ben eskiden bu forumda önerilmiş olan ki onuda sanırım siz önermiştiniz 

düşünüyordum ama benim kasada güç kaynağı belli bir yere takılı yani nasıl desem anakartın üstünde daracık alana sıkıştırılmış ve kendisi bile zor giriyorken bu girermi diye bi gözüm korkmuyor deil ama yinede bi kontrol edicem ve olmadı tekrar yazarım yüksek gelecek israf olacak fakat yakın zamanda başka bir sistem toplamayı planlıyorum zaten ama okadar da yakın deil tabi ondan dolayı onu alayım diye düşündüm tabi sizin önerilerinizi almak isterim

Teşekkürler.

ugur.gozaydin' Alıntı:

'da önerilen güç 300W diyor ama ???...

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Seçtiğiniz PSU iyi ama biraz fazla gereksiz pahalı bir ürün? Yani bütçeniz ne olacak ileride sistem toplayacağınız zaman bilmiyorum ama bence PSU için biraz fazla israf bir ürün seçmişsiniz. Eğer bütçe sorunu yoksa ürün gayet iyi ona lafım yok. 

Her türlü sistemi sorunsuz besleyecek kaliteli 2 PSU ürünü bırakıyorum buraya. Bence seçiminizi bunlardan yana yapın 1500 TL cebinizde kalsın.

Ekran kartı idarelik bir kart olacağı için F/P oranı yüksek bir model seçin ki önerim   bu kart olur.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
ugur.gozaydin' Alıntı:
Seçtiğiniz PSU iyi ama biraz fazla gereksiz pahalı bir ürün? Yani bütçeniz ne olacak ileride sistem toplayacağınız zaman bilmiyorum ama bence PSU için biraz fazla israf bir ürün seçmişsiniz. Eğer bütçe sorunu yoksa ürün gayet iyi ona lafım yok. 

Her türlü sistemi sorunsuz besleyecek kaliteli 2 PSU ürünü bırakıyorum buraya. Bence seçiminizi bunlardan yana yapın 1500 TL cebinizde kalsın.

Ekran kartı idarelik bir kart olacağı için F/P oranı yüksek bir model seçin ki önerim   bu kart olur.

merhabalar beni bu bilgisayarımdaki anakarttaki 24 pin giriş olur ya o bende 6 pinli diğer pin ise 4 lü o bi sıkıntı yaratırmı diye bi düşünceye girdim bi önceki yazıda unutmuşum eklemeyi yani 24 pinli olan yer ben 6 (diğeri dediğimde biraz anlatamamış olabilirim belki diye açıklamak istiyorum 24 pin bir tarafta olur ta işlemcinin köşelerine doğru da bir adet daha olur ya oradan bahsediyorum umarım anlatabilmişimdir orasıda 4 işte)

ben bu PC için okadar masraf yapmak yerine yetecek güç kaynağını almaya karar verdim öneriniz varsa beklerim kusura bakmayın sizide uğraştırdım ama böyle 

TEŞEKKÜRLER

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Dediğinizden gram bir şey anlamadım. Anakartlar ve PSU 'lar standart olurlar. Anakartta 24 Pin anakart güç beslemesi olur ki bu her güç kaynağında olur hepsinde. CPU güç girişi olur oda 4 Pin , 8 Pin , 8+4 Pin veya 8+8 Pin şeklinde olur ki çoğu PSU 8 Pin çıkış ile gelir ama artık çoğu PSU üründe hepsine yetecek kablo olur. PCIe yani ekran kartı kablosu olarak 6+2 Pin şeklinde en az 2 adet kablo her PSU 'da olur ki size önerdiğim 2 PSU dada 8 adet 6+2 yani 8 pin ekran kartı(PCIe) kablosu var yani en babasından 3 adet ekran kart bağlarısınız oda sorun değil. Sizin sorunuzu gram anlamadım ama dediğimgibi PSU ve diğer PC bileşenleri standart giriş ve kablolara sahiptir. Önerdiğim ürünlere uyumsuz veya kablo eksiği olan hiçbir sistem yoktur.  

NOT : Verdiğim FPS PT1200 ürünün stoğunu bitirmişler yani SilverStone ürünü değilde bu ürünü alacaksanız   buradan alabilirsiniz.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
ugur.gozaydin' Alıntı:
Dediğinizden gram bir şey anlamadım. Anakartlar ve PSU 'lar standart olurlar. Anakartta 24 Pin anakart güç beslemesi olur ki bu her güç kaynağında olur hepsinde. CPU güç girişi olur oda 4 Pin , 8 Pin , 8+4 Pin veya 8+8 Pin şeklinde olur ki çoğu PSU 8 Pin çıkış ile gelir ama artık çoğu PSU üründe hepsine yetecek kablo olur. PCIe yani ekran kartı kablosu olarak 6+2 Pin şeklinde en az 2 adet kablo her PSU 'da olur ki size önerdiğim 2 PSU dada 8 adet 6+2 yani 8 pin ekran kartı(PCIe) kablosu var yani en babasından 3 adet ekran kart bağlarısınız oda sorun değil. Sizin sorunuzu gram anlamadım ama dediğimgibi PSU ve diğer PC bileşenleri standart giriş ve kablolara sahiptir. Önerdiğim ürünlere uyumsuz veya kablo eksiği olan hiçbir sistem yoktur.  

NOT : Verdiğim FPS PT1200 ürünün stoğunu bitirmişler yani SilverStone ürünü değilde bu ürünü alacaksanız   buradan alabilirsiniz.

Demek İstediğim Şey Normalde Anakart da 24 Pin Güç Girişi Olan Yerde Benim Anakart da 6 Pin Var YAni 24 Yerine 6 Pinden Güç Alıyor Demek İstediğim 

NOT: 1200W Güç Kaynağı Yerine Sisteme Yetecek Kadar Bir Güç Kaynağı Almaya Karar Verdim Ben PC Alana Kadar Bir Kaç Ay Geçecek Gibi O Zamana Kadar Belki Daha İyileri Piyasaya Çıkar Misali Düşündüm Denilebilir.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Güç kaynakları kolay kolay gelişen şeyler değiller. Ortalama 10 senede bir yeni ürün özelliklerine sahip ürünler çıkıyor. Yani şimdi iyi bir ürün alırsanız yıllar sonra alacağınız üründen kalite veya özellik farkı olmayacak.

Anakartınıza uygun bir güç kaynağı bulabileceğinizi pek sanmıyorum. Güncel PSU ürün ailesinin hepsi 20 veya 20+4 pin şeklinde sunuluyor.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
ugur.gozaydin' Alıntı:
Güç kaynakları kolay kolay gelişen şeyler değiller. Ortalama 10 senede bir yeni ürün özelliklerine sahip ürünler çıkıyor. Yani şimdi iyi bir ürün alırsanız yıllar sonra alacağınız üründen kalite veya özellik farkı olmayacak.

Anakartınıza uygun bir güç kaynağı bulabileceğinizi pek sanmıyorum. Güncel PSU ürün ailesinin hepsi 20 veya 20+4 pin şeklinde sunuluyor.

Peki Benim 6 Pinli Girişi Olan Bu Anakarta Bi Ekran Kartı Takmam İçin Ne Yapmam Gerekiyor Tavsiye Verirseniz Sevinirim Çünkü Cidden Sıkıntı Yaratmaya Başladı Bu Sıralar (Aklıma Evdeki Baltayı Alıp Pc'ye Dalmak Getirecek Kadar Sıkıntı Yaratıyor)Yokmudur Bunun Bir Çaresi Doktor Bey-/-Bayan (Güç Kaynağı Konusunda Fikrimi Değiştirmemin Sebebi Pc'nin Ne Zaman Alıncağından Önce Parçalarına Karar Verememiş Olmam Falan Var Yani)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Vallahi netten biraz baktım 20 pini 6 pin anakart dönüştürücü kablo var mı diye yabancı birkaç yerde bar ama ülkemizde bulamadım. Yani biraz bakmanız gerek.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
ugur.gozaydin' Alıntı:
Vallahi netten biraz baktım 20 pini 6 pin anakart dönüştürücü kablo var mı diye yabancı birkaç yerde bar ama ülkemizde bulamadım. Yani biraz bakmanız gerek.

yani bu şekilde bi ekran kartı takmak biraz hayal olacak hmm...

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Ekran kartından bahsetmiyorum ben anakarttan bahsediyorum. Siz neyden bahsediyorsunuz? Benim bahsettiğim anakartın ATX 20 pin veya 20+4 pin bağlantısı siz ekran kartındaki güç pinlerinden bahsediyorsanız ekran kartlarında 6 pin veya 6+8 yani 8 pin bağlantılar olur o tarz bağlantılar her PSU da vardır o bir sorun değil. Sizi hala net olarak anlamadım ya resim vs. atın yada anlatmak istediğinizi biraz daha teknik kelimeler kullanarak doğru bir şekilde anlatın.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
Merhaba Siz Dönüştürücüden Bahsedeliden Beri Bakıyorum Ama Ben Göremedim 20 to 6 pin connector'ü sanırım siz biryerde gördüğünüzü söylemiştiniz eğer hatırlıyorsanız atarsanız sevinirim bide bir önceki yazımda anlatmak istediğim şey bu güç kaynağınını halledemedik ve halledemeyecez gibi duruyor o olmadığı sürece bu ekran kartı işide olmaz bağabında bişey söylemek istedim ama herneyse...

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
ugur.gozaydin' Alıntı:
Linki hatırlamıyorum ama amazon.com yada aliexpress ikisinden birisinde görmüştüm.

Teşekkürler Ben Bakmaya Devam Edicem Fakat Olmayacak Gibi Duruyor O Yüzden İsterseniz Konuyu Kapatabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri