KVK Rezilliği

olcay4258

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocalar selamın aleyküm,
6 Ay önce güç tuşu arızası ile Sony M5 telefonumu kvkya yolladım tamir edip geri gönderdiler fakat arka kapağı yapıştırmamışlar.
Bildiğiniz üzere bu tarz servisler işlerini çok yavaş halletmekteler bende tekrar kapak için telefonu göndermek yerine bildiğiniz bant ile arka kapağı yapıştırıp kullandım telefon 1 ay önce mikrofon arızası yaptı ve tekrar kvk'ya yolladım nihayet telefon elime ulaştı fakat telefon hiçbir işlem görmemiş, extra olarak telefonumun ekranının alt yarısı beyaz üst yarısı çalışıyor dokunmatiğinde arıza yok 551tl fatura çıkarmışlar fakat bana ulaşamadıkları için tamir etmeden yollamışlar. Üstelik bant yapıştırdığım için cihazım garanti kapsamına girmiyormuş. Kvkyı arayıp görüştüm madem telefonumu yapmadınız neden daha kötü hale getirdiniz dedim telefondaki ukala kadın "nasıl geldiyse o şekilde geri gönderdik" dedi dalga geçer gibi üstelik tüketici mahkemesine  başvurmakta özgürsünüz tarzında cümleler kullandı hem telefonumu yapmadılar hemde ekranını bozdular tüketici mahkemesine başvurmayı düşünüyorum telefonun fotoğraflarını çekip link bırakabilirim bana yol gösterebilirseniz çok iyi olur kazanma ihtimalim var mı dır ? Sizce haklımıyım haksızmıyım ?

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,052
Şimdi olay biraz karışık. Neden, birincisi onların ekranı bozup bozmadığını ispat etmek neredeyse imkansız. Siz onlar yaptı deseniz bile KVK mahkemede hayır biz nasıl geldiyse öyle gönderdik diyecektir. Bu başka bir boyut. Diğer boyut ise ne yazık ki ülkemizde teknik servis kavramı rezalet. A,B,C,D firmaları fark etmiyor. Dava açsanız bile en az 1 sene sürecek. Açıkçası kazanma olasılığınız epey düşük diyebilirim.

KS

olcay4258

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Anladım hocam hiç uğraşmıyorum o zaman telefoncu bir tanıdığım ile görüştüm dokunmatik panel çalıştığı için 200 tl gibi bir fiyata yaptırabileceğimi söyledi yarın orayla görüşücem Eyvallah herşey için selamın aleyküm.

Hocam Extra olarak internetten baktım ne kadar doğrudur bilemem ama telefon üzerinde donanımsal veya yazılımsal hasar,değişiklik vb gibi durumlarda garanti dışı kalıyormuş herhangi bir değişiklik yapmadım bant dışında neyse olan oldu artık bundan sonra Apple tercih edicem hiç değil ise kaliteli hizmet sunuyorlar. (Kendi adıma).

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri