Laptop Ekran Gidip Geliyor ve Çizgiler Çıkıyor

Onurf

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhabalar, aranıza yeni katıldım.

Casper Nirvana Nb model bilgisayarımın ekranı açıldıktan hemen sonra gidip gelmeye başlıyor. Önce siyah ekran olarak gidip geliyor (1 snnde bir) daha sonra ekran çizgili olup görüntü donuyor. Müdahale edemiyorum.

Ekranda temassızlik yok gibi kapağı aç kapa yapsam da sabit bıraksam da sorun aynen devam ediyor.

Yardımcı olabilir misiniz?

laptop-ekran.png

Moderatörün son düzenlenenleri:

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,062
Selamlar,

Cihazda problem olup olmadığını anlamak için bilgisayarda bulunan HDMI veya VGA çıkışlarından kabloyu takarak TV, başka bir monitör veya görüntü alabileceğin bir yerden deneyebilir misin?

Bu problem yazılımsal da olabilir. Ancak önce panelde mi (donanımsal mı) yoksa yazılımsal mı onu ayırt etmemiz lazım.

KS

Onurf

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Selamlar,

Cihazda problem olup olmadığını anlamak için bilgisayarda bulunan HDMI veya VGA çıkışlarından kabloyu takarak TV, başka bir monitör veya görüntü alabileceğin bir yerden deneyebilir misin?

Bu problem yazılımsal da olabilir. Ancak önce panelde mi (donanımsal mı) yoksa yazılımsal mı onu ayırt etmemiz lazım.

HDMI kablosuyla TV'ye bağlamaya çalışıyorum fakat, PC televizyonu tanımıyor yana ben tanımlatamıyorum.
Ama şuan için olumlu olarak donma ve ekrandaki çizgiler gitti sadece 1 sn de bir ekran gidip geliyor. Sistemde Windows 8.1 yüklü.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,062
HDMI kablosuyla yv ye bağlamaya çalışıyorum fakat, PC televizyonu tanımıyor yana ben tanimlatamiyorum.
Ama şuan için olumlu olarak donma ve ekrandaki çizgiler gitti sadece 1 sn de bir ekran gidip geliyor
Windows 8.1 yüklü

Ekran gidip geliyorsa görüntü aktarımı sağlıklı gerçekleşmiyor. TV'den HDMI seçiliyse zaten yapacak çok bir şey yok. Direkt görüntünün seçildikten sonra gelmesi lazım eğer kablo sağlıklı çalışıyorsa. Çevrede eş, dost, akraba vs takıp deneyebileceğiniz alternatif var mı?

KS

Onurf

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ekran gidip geliyorsa görüntü aktarımı sağlıklı gerçekleşmiyor. TV'den HDMI seçiliyse zaten yapacak çok bir şey yok. Direkt görüntünün seçildikten sonra gelmesi lazım eğer kablo sağlıklı çalışıyorsa. Çevrede eş, dost, akraba vs takıp deneyebileceğiniz alternatif var mı?
Kablo sağlıklı çalışıyor. Başka bir laptop taktik dediginiz gibi direk görüntü aktarımı oldu
Güncelleme ile ilgili bir problem olabilir mi. Geri yükleme yapsam sağlıklı olur mu sizce

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,062
Kablo sağlıklı çalışıyor. Başka bir laptop taktik dediginiz gibi direk görüntü aktarımı oldu
Güncelleme ile ilgili bir problem olabilir mi. Geri yükleme yapsam sağlıklı olur mu sizce

Güzel haber. Farklı bir laptopta görüntü aktarımı sağlıklı çalıştıysa yazılımsal problemler var. DDU ile driver kaldırın veya sistemde yedek vs alınacak bir şey yoksa, temiz kurulum iş görecektir.

KS

Onurf

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Güzel haber. Farklı bir laptopta görüntü aktarımı sağlıklı çalıştıysa yazılımsal problemler var. DDU ile driver kaldırın veya sistemde yedek vs alınacak bir şey yoksa, temiz kurulum iş görecektir.
Deneyip bilgi vereceğim. Şimdiden çok teşekkür ederim

KS

Onurf

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Deneyip bilgi vereceğim. Şimdiden çok teşekkür ederim
Bu saate kadar uğraşların sonucu olumlu oldu Format attım düzelmedi,
Sürücüleri en güncel halde yukledim yine düzelmedi,
Tesadüfen parlaklık ayarı çok geldi gece biraz kısıyım dedim kendiliğinden ekran gidip gelme durumu düzeldi.
Parlaklık ayarını yarının üzerine getirince ekran yine gidip geliyor. Yarının altına alınca düzeliyor.
Gündüz bu konuyla ilgili araştırma yapacağım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Panelin güç besleme ünitesi üzerinde bazı devre elemanlarında sorun olabilir. Genelde bobinler veya Inverter olur eğer böyleyse tabi. Diğer olasılıksa panel aydınlatmasında sorumlu floresanlarda bir problem olabilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri