Yardım Laptop Ekranı Gidip Geliyor

ehreh

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Merhabalar laptop ram ve ssd aldım sonra belli bi süre sonra (2 ay sanırsam ) normal gezinirken bianda ekran siyah olup 2 snayie sonra geri geldi ondan sonra pek olmadı bu aralarda yine olamayabaşladı bu sabah laptop açtım sıkıntısız kullanıdım sonra kapatıp açtığımda erkan görüntü gelmedi sonra bi müdet sonra sarjdan çektikten sonra görüntü geldi sıkıntı yok 2 saat kulandıktan sonra yine ekran tekrardan siyah olup geri geldi sebep ne olabilir

silentflex

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
206
Merhabalar laptop ram ve ssd aldım sonra belli bi süre sonra (2 ay sanırsam ) normal gezinirken bianda ekran siyah olup 2 snayie sonra geri geldi ondan sonra pek olmadı bu aralarda yine olamayabaşladı bu sabah laptop açtım sıkıntısız kullanıdım sonra kapatıp açtığımda erkan görüntü gelmedi sonra bi müdet sonra sarjdan çektikten sonra görüntü geldi sıkıntı yok 2 saat kulandıktan sonra yine ekran tekrardan siyah olup geri geldi sebep ne olabilir
Ram hızları aynı mı aldiginiz ram ve laptopun içinde olan ramler ? Ssdyi sormama gerek yok ssd de öyle bir zorunluluk yok ama buyuk ihtimalle ram hızları eşit değildir o yüzden kaynaklanıyordur

KS

ehreh

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Ram hızları aynı mı aldiginiz ram ve laptopun içinde olan ramler ? Ssdyi sormama gerek yok ssd de öyle bir zorunluluk yok ama buyuk ihtimalle ram hızları eşit değildir o yüzden kaynaklanıyordur
Değerler bu şekilde
slot 2.PNG

Ekli dosyalar

• slot 1.PNG
    slot 1.PNG
    96.2 KB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:

silentflex

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
206
pardon hmene 2.sini atıyorum

attım hocam diğerinide

attım hocam diğerinide
Sorunu anlamaya çalışıyorum o ilk baştaki 2 rami cikartip kullanir misiniz ram hizlari farkli eskiden benimde laptopum vardı ram hızları farkli diye bilgisayarı 1 yıla kalmadı bozuldu haberiniz olsun benim yaptigim hatayi siz yapmayın yani sonradan aldiginiz ramlari cikartip öyle fotoğraf atar misiniz

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Bazı değerler farklı. Kesin bir şey diyemem ama onlar yüzünden olabilir. Yarı yarıya bir durum.

silentflex

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
206

attım hocam diğerinide

attım hocam diğerinide
Dediğim gibi yeni ramleri çıkartıp öyle fotoğraf atın ram hızlarını ondan kaynaklaniyor mi diye bakalım eğer onlardan kaynaklanıyorsa iade edersiniz veya satarsiniz ramleri iade almazlar gerçi 2 ay gecmis

attım hocam diğerinide

attım hocam diğerinide
Keşke ramleri alırken bizlere sorsaydiniz veya aynı değerde olmalarina dikkat etseydiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri