Çözüldü Laptop Harddiskini Kasama Takabilirmiyim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Huso

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Öncelikle Merhabalar,

Eski laptopumdan kalma bir harddiskim var sizce bu harddiski kasama takabilirmiyim böyle bir imkan var mı?

Laptop Harddiskini Kasama Takabilirmiyim?

Moderatörün son düzenlenenleri:

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Öncelikle Merhaba eski laptopumdan kalma bir harddiskim var sizce bu harddiski kasama takabilirmiyim böyle bir imkan varmı?

Laptop Harddiskini Kasama Takabilirmiyim?
Var hocam normal harddiskle aynı bağlantıları içeriyor sata ve anakarttan gelen bağlantı kablosunu takın kullanın

KS

Huso

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Var hocam normal harddiskle aynı bağlantıları içeriyor sata ve anakarttan gelen bağlantı kablosunu takın kullanın
İnternette Herhangi Bir Videosu vs.. varmı varsa yönlendirebilirmisin birde Sence Kendimmi Takmalıyım Biryere mi Götürmeliyim

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
İnternette Herhangi Bir Videosu vs.. varmı varsa yönlendirebilirmisin birde Sence Kendimmi Takmalıyım Biryere mi Götürmeliyim
Hocam 2 tane kablo takacaksiniz bence yormayın kasayı taşıyarak kendinizi, kasadaki yerini bulun harddiskin atın vidaları. Sonra bı tane PSU dan sata kablosu alın (sata yazsanız çıkar tipi), son olarak da anakartta genelde kalın olan 24 pin kablosunun orda kablo için yuva var onu da bağlarsanız tamamdır. Kabloların görselini ileteyim birazdan anakart kutunuzdan birinin çıkması lazım normalde

Tulpar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
20

Bu videoyu izleyerek yapmıştım ben aparat şart değil ama düzgün dursun diyorsanız alabilirsiniz

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Screenshot_2022-08-03-09-46-18-063_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2022-08-03-09-45-19-789_com.android.chrome.jpg

Kırmızı olan anakartin sağına takılacak hocam, çok renkli olan PSU da genelde bolca olan güç kablosu

Moderatörün son düzenlenenleri:
KS

Huso

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Hocam Bu harddiskin içinde windows fln kurulu takmadan önce birişlem yapmam lazımmı?

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Hocam Bu harddiskin içinde windows fln kurulu takmadan önce birişlem yapmam lazımmı?
Bios ayarında kendi kullandığınız SSD ilk tercih olarak ayarliysa hiçbir sorun olmaz rahatlıkla takabilirsiniz. Öncelik yeni hdd olmadığı sürece o Windowsu açmaz hocam

KS

Huso

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Bios ayarında kendi kullandığınız SSD ilk tercih olarak ayarliysa hiçbir sorun olmaz rahatlıkla takabilirsiniz. Öncelik yeni hdd olmadığı sürece o Windowsu açmaz hocam
Tamamdır Allah Sizden Razı olsun Hocam deniyeceğim bugün inşallah son durumu burdan yazarım tekrardan saolun varolun.

KS

Huso

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Rica ederim hocam ihtiyaç olursa yazabilirsiniz, şimdiden kolay gelsin size
Hocam Ben Beceremedim Heralde Bu Laptopun Harddiski küçük geldi bu tutturmamız gereken şeye ondan sonra neyse dedim direk taktım Sata kablosunu ondan sonrada bilgisayar intel bişey bişeyin ayarlanamsı için yeniden başlatın dedi yeniden başlattım sonra baktım yine gelmemişti yönet kısmına

birde
Ekli dosyayı görüntüle 3796Ekli dosyayı görüntüle 3797
Kırmızı olan anakartin sağına takılacak hocam, çok renkli olan PSU da genelde bolca olan güç kablosu
bu iki kabloyuda kullanmammı lazımdı bens adece sağdakini kullandım kusura bakma senide çok uğraştırdım

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Hocam Ben Beceremedim Heralde Bu Laptopun Harddiski küçük geldi bu tutturmamız gereken şeye ondan sonra neyse dedim direk taktım Sata kablosunu ondan sonrada bilgisayar intel bişey bişeyin ayarlanamsı için yeniden başlatın dedi yeniden başlattım sonra baktım yine gelmemişti yönet kısmına

birde

bu iki kabloyuda kullanmammı lazımdı bens adece sağdakini kullandım kusura bakma senide çok uğraştırdım
Hocam kasada 2.5" olan yeri varsa oraya takın yoksa normal harddiskle aynı boyutta değiller, sadece o kabloyu kullandiysaniz veri kablosu o güç kablosu da takılmalı 2 kabloyu takip tekrar deneyin yine sorun çıkarsa biosa bakalım

KS

Huso

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Hocam kasada 2.5" olan yeri varsa oraya takın yoksa normal harddiskle aynı boyutta değiller, sadece o kabloyu kullandiysaniz veri kablosu o güç kablosu da takılmalı 2 kabloyu takip tekrar deneyin yine sorun çıkarsa biosa bakalım
tamamdır hocam

clarq

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Allah var yukarda daha ne sata hdd takarım kasama ne Sata Ssd. Kablo karmaşa sasından başka bir şey değil.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Allah var yukarda daha ne sata hdd takarım kasama ne Sata Ssd. Kablo karmaşa sasından başka bir şey değil.
LED fan o bu derken canımı çıkarmıştı hocam 2 de HDD var yamulttu yaptığım gün :)

Ekli dosyalar

• IMG_20220803_123457.jpg
    IMG_20220803_123457.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 9
KS

Huso

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Hocam bütün kartalı gezdik bulamadık o yüzden internetten sipariş ettik gelince son bilgileri paylaşacağım

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Hocam bütün kartalı gezdik bulamadık o yüzden internetten sipariş ettik gelince son bilgileri paylaşacağım
Hocam neyi aradınız onu anlamadım eğer veri kablosunu taktiysaniz (anakarttan gelen) sadece PSU dan sata kablosu çekeceksiniz diske( attığım fotoğraftaçok renkli olan ) sonra sorunsuz açılması lazım

KS

Huso

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Hocam neyi aradınız onu anlamadım eğer veri kablosunu taktiysaniz (anakarttan gelen) sadece PSU dan sata kablosu çekeceksiniz diske( attığım fotoğraftaçok renkli olan ) sonra sorunsuz açılması lazım
çok renkli olanı aldık işte hocam geldi bugün takacağız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri