Laptop ram sorunu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Oğuzhan Yener

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İyi günler samsung np350v5c laptopuma ssd almıştım. İmaj ile sistemi kopyaladım ve devam ettim. Arada bir takılmalar oluyordu. Sata ahci driver ını aygıt yöneticisinden sildim. Tekrar başlattım ki donanımı bulsun tekrar yüklesin diye. Ama tekrar başlayınca mavi ekran verdi ve kapandı. 4+4 8gb ram ile sistemim çalışmaz oldu.Siyah ekranda kalıyor görüntü gelmiyordu. Yedekteki 2 gb ram ile çalışıyor şuan. 4+4 8gb ramler ise başka laptopta çalışıyor ve testte normal çıkıyor. Sizce ramler yinede sorunlu mudur yoksa bios recovery gibi aparatı olan bilgisayarcı mı bulmalıyım? Bu arada bir hafta önce 4gb ram takviye etmiştim. Sonradan aldığım ramin 1,35v olduğunu gördüm. Ama sorun çıkmamıştı. Beraber çalışıyorlardı 1,5v ramimle.

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
4 +4 ramlerin her ikisi veya birer tanesi takılı olunca,açılışta,biosa girebiliyormu makina. Onu bi kontrol edin.

KS

Oğuzhan Yener

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Girmiyor. Girerse de kapatıp açınca tekrar gidiyor görüntü. Baya ram kombinasyonu denedim. 2gb ramim her halükarda çalıştırıyor. Onunla birlikte diğerlerini çalıştırabilsem dahi yine kapatıp açınca görüntü gidiyor.

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
Biosta sanırım,bi aptallaşma olmuş,tabiri caizse. 2 gb ram ile biosa gir. Default optimized default seçeneği vardır. onu yap. F10 ile save et ve çık. Bu da işe yaramazsa,sitesinden biosu tekrar yükle.

KS

Oğuzhan Yener

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Tekrar yüklenmiyor. Exe olarak geliyor oda microsoft engelli administrator olarak giriş yapıp onayladım ama zaten sürüm gencel diyor. Cmos resette zaten bios default oluyorsa 4-5 kere yaptım.

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
Oğuzhan Yener' Alıntı:
Tekrar yüklenmiyor. Exe olarak geliyor oda microsoft engelli administrator olarak giriş yapıp onayladım ama zaten sürüm gencel diyor. Cmos resette zaten bios default oluyorsa 4-5 kere yaptım.
  Bu ne böyle. exe dosyası bios yapmışlar. rom olsa flash bellek ile yükle diyecektim. :mad:

Çok kötü oldu.Ama çalışan ramleri ,şimdi kabul etmemesi,bence kesin biostan.

Servise  götürü,halletsinler.

KS

Oğuzhan Yener

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bios aparatı olan pc ci arayacağız artık. Bir daha laptop almam. Bu ikinciydi. Birincisi de garantisi bitince kendini imha etmişti. Ekran katı yandı sonrada anakartı.

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
Laptoplara bu nedenle ısınamadım gitti, Herşeyleri özel.
Size uygun bi masaüstü toplayalım,bütçe var ise. İstediğiniz kadar oynama şansınız var.

KS

Oğuzhan Yener

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bunu çözemezsem büyük ihtimalle bir kasa toplarım. Teşekkür ederim ilginiz için.

KS

Oğuzhan Yener

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ekran kartı sizlere ömür. Yeni ekran kartı almak zorunda kaldım. Böyle şikayeti olanlara duyurulur.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Nasıl yandı ya üzüldüm. Konuya gerekli cevaplar verildiğine göre konuyu kapatıyorum. Başka sorularınız için yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri