Çözüldü Laptop Şarjdayken İşlemci Frekansı 0.79 Ghz'de Takılı Kalıyor

ayerol

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar,

Laptop modelim hp pavilion 15 cb008nt versiyonu. Ne yaparsam yapayım sorunum düzelmedi geniş çaplı araştırmalar yaptım oradaki çözümlerde işe yaramıyor. Overclock yaptım, yüksek performans moduna aldım, format attım, Windows 8 bile kurdum düzelirse diye banamısın demedi.

Throttle diye bir şey vardı frekans ayarlayan onu da kullandım oda işe yaramadı. BIOS'u güncelledim sıfırladım olmadı farklı şarj aleti denedim olmadı. Şarjdan çıkartınca hızı artıyor (3.79Ghz ortalama 3GHz'lerde geziyor) çıkartınca takınca sabit 0.79 a düşüyor.

sistem özellikleri: i7 7700hq
GTX 1050 4gb
dahili ekran kartı : Hd Graphics 630 2 gb
16 gb ram 2400mhz
1920-1080 çözünürlük
windows 10 home basic
ssd taktık sonradan 500 gb

Moderatörün son düzenlenenleri:
KS

ayerol

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ayerol' Alıntı:
laptop modelim hp pavilion 15 cb008nt 

ne yaparsam yapayım sorunum düzelmedi geniş çaplı araştırmalar yaptım oradaki çözümlerde işe yaramıyor
overclock yaptım .yüksek performans moduna aldım .format attım. win 8 bile kurdurm düzelirse diye banamısın demedi . throttle diye birşey vardı frekans ayarlayan onuda kullandım oda işe yaramadı biosu güncelledim sıfırladım olmadı farklı şarj aleti denedim olmadım 

şarjdan çıkartınca hızı artıyor (3.79Ghz ortalama 3 lerde geziyor)oluyor çıkartınca takınca sabit 0.79 a düşüyor

GTX 1050 4gb
                        16 gb ram 2400mhz
                        1920-1080 çözünürlük
                        windows 10 home basic

abi ne yaptıysam düzelmedi servise gönderdik ekranı değiştirmişler, başka sorun bulamamışlar. şarjda değilken pubg yi ultra grafiklerde hiç drop bile girmeden açıyor ama şarja takınca google chorme'a bile zor giriyor :'(  lütfen yardım edin

Enes Değirmenci' Alıntı:
Hocam yapılması gereken neredeyse herşeyi yapmışsınız. Donanımsal bir arıza olabilir. Teknik servise başvurun bence

abi başvurdum birkaç kez aradım falan hatta servise gitti geldi hala bir çözüm bulamadım.

Mehmets424

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ayerol' Alıntı:

ne yaparsam yapayım sorunum düzelmedi geniş çaplı araştırmalar yaptım oradaki çözümlerde işe yaramıyor
overclock yaptım .yüksek performans moduna aldım .format attım. win 8 bile kurdurm düzelirse diye banamısın demedi . throttle diye birşey vardı frekans ayarlayan onuda kullandım oda işe yaramadı biosu güncelledim sıfırladım olmadı farklı şarj aleti denedim olmadım 

şarjdan çıkartınca hızı artıyor (3.79Ghz ortalama 3 lerde geziyor)oluyor çıkartınca takınca sabit 0.79 a düşüyor

GTX 1050 4gb
                        16 gb ram 2400mhz
                        1920-1080 çözünürlük
                        windows 10 home basic

Hala bu sorunu yaşayan varsa ben, Batarya değişiminden sonra düzelmedi sonrasında şarj aletinin bilgisayara giren tarafını kestim 3 kablo çıktı (Siyah(-), Beyaz (+), Mavi olanıda artı olan yani beyazla birleştirdim) düzeldi sadece şarjda başlatınca yapıyor artık, sonradan çıkart tak yapınca sorun yok

eeyup._

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Mehmets424' Alıntı:
ayerol' Alıntı:

GTX 1050 4gb
                        16 gb ram 2400mhz
                        1920-1080 çözünürlük
                        windows 10 home basic

Hala bu sorunu yaşayan varsa ben, Batarya değişiminden sonra düzelmedi sonrasında şarj aletinin bilgisayara giren tarafını kestim 3 kablo çıktı (Siyah(-), Beyaz (+), Mavi olanıda artı olan yani beyazla birleştirdim) düzeldi sadece şarjda başlatınca yapıyor artık, sonradan çıkart tak yapınca sorun yok

kanka ulaşabilirmisin bana

alpine

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Arkadaşlar ayni problem yaşıyordum herseyi denedim bios vs. Sorun sarj soketinin icindeki ince çubuğun yamulmus olması. Kablonun ucundaki yuvarlağın içine bakın igne gibi cubuk var bu yamulmus

eeyup._

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
alpine' Alıntı:
Arkadaşlar ayni problem yaşıyordum herseyi denedim bios vs. Sorun sarj soketinin icindeki ince çubuğun yamulmus olması. Kablonun ucundaki yuvarlağın içine bakın igne gibi cubuk var bu yamulmus

Kanka bende de yamulmus nasil duzelttin

NashiNF

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
HOCAM ALLAH SENDEN RAZI OLSUN HAFTALARDIR KAFAYI YİYORUM SORUN GERÇEKTEN O ÇUBUKMUŞ UMARIM HAYAT SANA NE İSTİYOSAN VERİR

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri