Laptop şarjı %35 olunca tamamen kapanıyor?

İsapeh

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
Selam. Elimde 6.nesil i5 işlemciye sahip bir laptop var. Uzun süredir şarjı azalınca kendi kendine kapanıyor. Ama belirli bir sayı yok bazen %40 da kapanıyor bazen %50 de kapanıyor. Pili takıp açma tuşuna basınca da normalden 5-6 saniye gecikmeli bir şekilde açılıyor. Ve bilgisayarı pilde kullanınca kapanmıyor herhangi bir sorun yaşamıyorum pilde kullandığım zaman. Yeni bilgisayar alma sürecindeyim onun için elimdeki bilgisayara herhangi bir harcama yapmak istemiyorum. Yazılımsal olarak çözülebilen bir sorun değil anladığım kadarıyla. Pilde takılı kullanmaya devam edersem bilgisayara bir zararı olur mu? Pilde kullanırsam ömrünü bitirir mi bir sorun yaşar mıyım?

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Bir sıkıntı olsa pil kendi ömrünü bitirir. Cihazı fişe takılı şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Büyük ihtimalle zaten ömrü bitmiş yada çok azalmış ki böyle durumlar yapıyor.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Bataryanın ömrü azalmış gibi. Yeni batarya ile halledilebilir belki. Yeni pc yi bu yıl içinde alacaksanız hiç harcama yapmayın idare edin bence.

benbaaris

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
batarya ölüyorum diyor.bence her türlü 1-2 tane batarya al çünkü yeni pc alınca laptop u evdekilerden birisi kullanır

KS

İsapeh

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
batarya ölüyorum diyor.bence her türlü 1-2 tane batarya al çünkü yeni pc alınca laptop u evdekilerden birisi kullanır
İkinci el olarak satın almıştım zaten pek bir işlevi yok. İnternette gezebiliyorsun sadece ek olarak bataryanın fiyatı 500 lira olunca harcama yapmak istemedim nereden kısarsam kârdır benim için.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
İkinci el olarak satın almıştım zaten pek bir işlevi yok. İnternette gezebiliyorsun sadece ek olarak bataryanın fiyatı 500 lira olunca harcama yapmak istemedim nereden kısarsam kârdır benim için.

Eğer evdekilerin ihtiyacı oluyorsa, cihaz kullanılıyorsa,
Daha ucuz bir yol bulup sorunu çözmek gerekir.
500 TL'ye ne bataryası alıyorsunuz anlamadım.
Bataryanın görselini paylaşın, üyeler de baksın.
Belki daha uygun versiyonu veya satıcısı vardır.

KS

İsapeh

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
Eğer evdekilerin ihtiyacı oluyorsa, cihaz kullanılıyorsa,
Daha ucuz bir yol bulup sorunu çözmek gerekir.
500 TL'ye ne bataryası alıyorsunuz anlamadım.
Bataryanın görselini paylaşın, üyeler de baksın.
Belki daha uygun versiyonu veya satıcısı vardır.
Bataryanın görseli yok linki hatırlamıyorum maalesef bir de bilgisayarın şuanda satışı olmadığından uyumlu batarya var mıdır yok mudur çokta bilmiyorum bir sitede görmüştüm bahsettiğim bataryayıda fazla inceleme şansımda olmadı siteyi hatırlayamadığımdan bakamıyorum. Ancak bilgisayarın modeline göre bir tane buldum pek anlamam uyumluluğundan bilen arkadaşlar varsa uyumlu olup olmadığını belirtirse benim için çok iyi olur. Ek olarak batarya alsam bilgisayarda tekrar böyle bir sorunla karşılaşma ihtimalim olur mu ne kadar daha ömrü olur onu merak ediyorum. İlgilenen herkese teşekkürler şimdiden.

Bilgisayarın modeli : Lenovo İdeapad 110-15ISK

Batarya Link: https://www.hepsiburada.com/infosta...otebook-bataryasi-pili-muadil-pm-HB00000PS5V9

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri