Laptop'ım Sayesinde Evde kombi kullanmıyoruz :D

brkbsmci06

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaslar, bilgisayarımda son zamanlarda özellikle oyun sırasında 2. seviyede fan acma sıkıntısı var. İşlemci sıcaklığı normal seviyede olduğu yerlerde bile ani fan açısları yasıyorum tabi dolayısıyla kasmalar. Cihazın içerisini açıp neredeyse aylık fanların tozunu alıyorum tabi işlemci jelinin de bakımını yapıyorum. Fan çalışmayıp çalışmayıp ısınma limitinde aniden açması insanın canını sıkıyor. Fanı sürekli 1. seviyede çalıştırıp tam performans a gerek duymadan soğutmasını sağlayacak bir program var mıdır ? Veyahut bilgisayarım dizüstü olduğu için mi yüklediğim fan rpm programlarını çalıştıramıyorum. Yardımcı olursanız sevınırım :)

KS

brkbsmci06

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
system3276' Alıntı:
Sistem özellikleri ne

3 Gb ram, 1 gb grafık falan orta halli belki de orta halin biraz altında diyebileceğimiz bir pc. Yaşlı ve eski toprak diyebiliriz :D

Ar-Ge

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Yaşlı ve eski toprak olması, bir gözünün toprağa bakması sence bu sorunun nedeni olabilir mi? :)

Mehmet Ali Topçu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kardeşim Bu Mağazalarda 6 Veya 4 lü vb. gibi dış donanım fanları satıyorlar benimkide öyleydi ben bitane gittim 6lı fan aldım USB Yardımıyla Bilgisayara Tanıttım Şuan Arka Planda 2 Tane Gta 5 ve 1 de cs:go olmasına rağmen cpu sıcaklığı ve ram Ortalaması %30 Almanı Tavsiye ederim

KS

brkbsmci06

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ar-Ge' Alıntı:
Yaşlı ve eski toprak olması, bir gözünün toprağa bakması sence bu sorunun nedeni olabilir mi? :)

Dostum zaten o ben ölcem diyor, ben hayır şimdi olmaz diyorum :D:D

Mehmet Ali Topçu' Alıntı:
Kardeşim Bu Mağazalarda 6 Veya 4 lü vb. gibi dış donanım fanları satıyorlar benimkide öyleydi ben bitane gittim 6lı fan aldım USB Yardımıyla Bilgisayara Tanıttım Şuan Arka Planda 2 Tane Gta 5 ve 1 de cs:go olmasına rağmen cpu sıcaklığı ve ram Ortalaması %30 Almanı Tavsiye ederim

Laptoplara da uygulayabılıyor muyuz kardesım pekı bunu ?

E

expert

Guest
brkbsmci06' Alıntı:
Ar-Ge' Alıntı:

Dostum zaten o ben ölcem diyor, ben hayır şimdi olmaz diyorum :D:D

Mehmet Ali Topçu' Alıntı:

Laptoplara da uygulayabılıyor muyuz kardesım pekı bunu ?

sogutucu al 

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri