Laptopuma Win11 Yükleme

falcoN_1

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
22
Öncelikle merhabalar,

laptopumdaki işlemci i7-6500u ve sanırım Win11 desteklemiyor. Fakat bu videodaki gibi yüklesem sıkıntı olur mu?

Win11'i kurma aşamasında sadece Windows 11 yükleme var mı? Yani oyunlarım, uygulamalar, önemli dosyalarım vs silinmeden kurabilir miyim?

Şu anda SSD'de 62GB yer var Windows 11 kurunca 40-50 arasına düşer mi?

Bu videoda Windows 11 Home kuruluyor. Windows 11 Home ile Pro arasındaki farklar nedir?

Teşekkür ederim şimdiden.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Desteklemeyen işlemci de sorun çıkarır mı bilmiyorum ama uygulamaları oyunları silmeden kurulum yapınca windows 11 çok sıkıntılı oluyor o yüzden temiz kurulum öneriyorlar. Ben dosyaları silmeden kurmayı denedim ve temiz kuruluma göre gerçekten sıkıntılı çalışıyordu.

Bende 128gb lik SSD var ve windows 11 dışında en boş hali 75-80gb oluyor sizde ona göre hesaplayabilirsiniz.

Home ile Pro sürümleri arasında benim bildiğim normal bir kullanıcı için işe yarar hiçbir fark yok. Pro da daha fazla şey var ama genelde iş yerleri için kullanılabilir olduğundan normal kullanıcıya bir etkisi olmaz.

KS

falcoN_1

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
22
Desteklemeyen işlemci de sorun çıkarır mı bilmiyorum ama uygulamaları oyunları silmeden kurulum yapınca windows 11 çok sıkıntılı oluyor o yüzden temiz kurulum öneriyorlar. Ben dosyaları silmeden kurmayı denedim ve temiz kuruluma göre gerçekten sıkıntılı çalışıyordu.

Bende 128gb lik SSD var ve windows 11 dışında en boş hali 75-80gb oluyor sizde ona göre hesaplayabilirsiniz.

Home ile Pro sürümleri arasında benim bildiğim normal bir kullanıcı için işe yarar hiçbir fark yok. Pro da daha fazla şey var ama genelde iş yerleri için kullanılabilir olduğundan normal kullanıcıya bir etkisi olmaz.

Yani Home ofis işleri için mi tam anlamadım? Home ile Pro arasındaki farkı hiç bilmiyorum

KS

falcoN_1

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
22
Pro ofis işleri için daha uygun. Home normal kullanıcılara hitap ediyor.
Home'da Word, Office programları, 365 gibi programlar çalışmıyor mu? Çünkü bilgisayarı babam da kullanıyor öğretmen ve muhasebeci olduğu için çok önemli

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Home'da Word, Office programları, 365 gibi programlar çalışmıyor mu? Çünkü bilgisayarı babam da kullanıyor öğretmen ve muhasebeci olduğu için çok önemli
Çalışıyor. Benim demek istediğim farklı. Paylaştığım linkten farklara kendiniz bakabilirsiniz. Home üzerinde de programlar kullanılıyor ama Pro direk iş odaklı onu belirtmek istedim. Normal kullanıcı oyun falan oynuyorsa Pro sürümü gereksiz olur.

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Selamlar,
Windows 11 Home ve Pro sürümü arasındaki benzerlikler ve farklılıklar için aşağıdaki görseli inceleyebilirsiniz.

1662114023718.png

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Home ve Pro versiyonda tüm uygulamalarınız çalışır. Bu iki versiyon sadece microsoft bazında sunulan işlemleri kapsar. Yukarı da görseli incelediğinizde daha net anlayacağınızı düşünüyorum.

KS

falcoN_1

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
22
Home ve Pro versiyonda tüm uygulamalarınız çalışır. Bu iki versiyon sadece microsoft bazında sunulan işlemleri kapsar. Yukarı da görseli incelediğinizde daha net anlayacağınızı düşünüyorum.
Teşekkür ederim. Zaten orijinal key kullanmayacağım. Gerek yok Pro'ya

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri