LGA1700 socketine uygun sıvı soğutma

mehmet64

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar,

Elimde aşağıdaki ürünler bulunmakta.
anakart: MSI PRO Z690-A DDR4
işlemci: Intel Core i7 12700KF
kasa: Lian Li Lancool 205
güç kaynağı: Corsair Tx750m

Sıvı soğutucu olarak Arctic Liquid Freezer II 280mm almıştım ancak kutunun içerisinden lga1700 uygun socket çıkmadığı için takamadım. Müşteri hizmetlerini aradığımda ellerinde lga1700 socketinde uygun kiti tedarik edemedikleri için gönderemeyeceklerini söylediler. Büyük ihtimalle ürünü iade edeceğim. Arctic.de üzerinden talep oluşturdum hatta yurt dışından kiti satın da aldım ama ne zaman gelir bilmiyorum. Önerebileceğiniz sıvı soğutmalar nelerdir? Socketin direkt kutu içerisinde gelmesi önemli. Bu durum biraz canımı sıktı.

Şimdiden teşekkürler

KS

mehmet64

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Üründe LGA 1700 desteği olduğu bilgisi verilmemiş. Bunu alınca tekrar socket kiti bulmakta zorluk çekmeyeyim. Ayrıca 360mm büyüklüğünde benim kasamın radyatör alanı 240mm/280mm olarak geçiyor. Benim kasama sığmaz bu. Yoksa benim mi kaçırdığım bir şey  var?

Aklımdaki ürün şuan:
Performans açısından kullanımı tercih edilir mi?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
mehmet64' Alıntı:
Üründe LGA 1700 desteği olduğu bilgisi verilmemiş. Bunu alınca tekrar socket kiti bulmakta zorluk çekmeyeyim. Ayrıca 360mm büyüklüğünde benim kasamın radyatör alanı 240mm/280mm olarak geçiyor. Benim kasama sığmaz bu. Yoksa benim mi kaçırdığım bir şey  var?

Aklımdaki ürün şuan:
Performans açısından kullanımı tercih edilir mi?

Bulduğunuz ürün o fiyata değecek bir ürün değil. 2400 TL neredeyse 240mm soğutucu. Bence yazık etmeyin paranıza. Biraz bakıp kutusundan veya sonradan istediğinizde soket aparatını gönderebilen bir markadan ürün önerisi yaparım size.

Corsair markası ücret karşılığında size soket için montaj braketini veya ürüne göre ihtiyaç olan vidaları dünyanın her yerine ücretsiz kargı ile gönderiliyormuş. Braket veya montaj vidaları sitelerinden satın alınabilir durumda ve 3 dolar ile 15 dolar arası bir ücreti var. Corsair Desteğe : [email protected] bir yazıp önerdiğim ürün için emin olduğunuzda   bu ürünü satın alabilirsiniz.

KS

mehmet64

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Cvp: LGA1700 socketine uygun sıvı soğutma

Önerdiğiniz ürün 360mm ya, benim kasama uyuyor mu?   da 360lık ürün önermişti. Ben mi kaçırıyorum bir yeri? Kasaya uyumlu olup olmadığını nerede anlıyoruz?  Arctic Liquid globalde kitleri satılıyor. Oradan siparişi verdim aslında ama ne zaman geleceğini şuan bilemiyorum. Diğer parçaların da iade süresi geçmeden tamamlamak istemiştim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Cvp: LGA1700 socketine uygun sıvı soğutma

Kasanızın modeline bakmamışım. 240/280mm desteği var görünüyor. Eğer para sizin için sıkıntı değilse bulduğunuz 2400 TL 'lik 240mm CM ürünü alın o zaman.

Aslında montaj kitini bulabilirseniz   fiyat çok iyi ürün ve marka çok iyi. Bu ürünü alın derdim ama montaj kiti satmıyormuş SilverStone markasnında bu ürüne özel. Yani 2 kat fazla ödeyeceksiniz ama başkada çareniz yok gibi duruyor.

KS

mehmet64

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Evet fiyatı baya iyiymiş. Onunda socket kitini bulmak zor olacak. Arcticin yurt dışından aldığım kitini bir süre bekleyeyim. Olmazsa yenisini alacağız. Önerileriniz için teşekkür ederim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri