Çözüldü M2 PCIe 4.0 1TB SSD Tavsiyesi (Haziran 2022)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

selcukaysu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Arkadaşlar Merhaba.

Önümüzdeki günlerde teknoloji pazarlama firmalarında indirim günleri olacak galiba. Pek bilgim yok , bilgisi olan var ise yönlendirirse sevinirim :).

Sizden ricam bu indirim günlerinde veya önümüzdeki herhangi günlerde pci 4.0 m2 ssd tavsiye etmeniz. Okuma hızı 7000 mb/ sn olan sıralı yazma hızı en 6000 mb/s olan, 1TB ve rasgele okuma veya yazma gibi vs diğer bilmediğim ve anlamadığım özellikleri ile fiyatı indirime giren ürün tavsiyesidir .:rolleyes::D

Düşündüğüm fiyat aralığı dolar çok çok fırlamaz ise 2.000 TL ile 3000 TL arası.

@ugur.gozaydin beyfendinin tavsiye ettiği 2000 TL'lik harika SSD'nin ben alamadan 4000 TL fiyatlarına fırlamasından sonra açıkçası pek umudum kalmadı ama bir umut indirime girer diye bekliyorum. Olurda gezinirken denk gelir ise güzel indirimler, paylaşırsanız sevinirim.

Şimdiden değerli paylaşım ve fikirleriniz için minnettarım.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
- Bu diski alabilirsiniz. Size Crucial P5 Plus önermiştim ama siz okuma/yazma hızına biraz fazla takılıyorsunuz sanırım. 3K bütçeye yüksek Okuma/Yazma değeri sunan kaliteli bir disk olarak bu modeli öneririm.

KS

selcukaysu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
- Bu diski alabilirsiniz. Size Crucial P5 Plus önermiştim ama siz okuma/yazma hızına biraz fazla takılıyorsunuz sanırım. 3K bütçeye yüksek Okuma/Yazma değeri sunan kaliteli bir disk olarak bu modeli öneririm.
Sizce indirim günleri ni beklememeli miyim? Tabi ki tam olarak bilemezsiniz ama bu tarz günlerden faydalanma şansım olmaz mı? yoksa genel olarak göz boyama mı ?

Okuma yazma hızının 3d max gibi programlarda sahne boyutu buyuk oldugunda autosave süresini belki kısaltır diye umut ettiğim için yuksek arıyorum.Belkide etkilemiyordur bilmedigim icin konu açıyorum .Açtığım konularda ise de sağolun değerli bilgilerinizi bizimle paylaşiyorsunuz.Allah bilir kac günlük arastirmalarinizin özeti bilgiler bunlar.

Birde sizin önerdiginiz uygun fiyatlı ürünü görunce onun gibi tekrar bulabilirmiyim acaba umuduyla gayret ediyorum sadece. Sonucta 500-tl 1000 tl arasinda bir fiyat kâr etmek günümüzde teknoloji için rakam olarak değersiz olsada benim gibi maaşlı çalışan birisi için her ay kenara böyle rakamları koyamadığımı düşününce halen ciddi bir rakam. Tabi ssd ye gelene kadar para harcayipta aldigim diger donanimlarimin ederi o fiyatlar mı değilmi tam bilmiyorum ama su ana kadar sıvı soģutma ve ram dışında kafamı kurcalayan olmadı.ondada ben aldığım donemde ciddi olarak ram piyasada yok gibiydi.Mecbur kaldım biraz.Sıvı soğutmada cahilligimden desem yeridir .

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Sizce indirim günleri ni beklememeli miyim? Tabi ki tam olarak bilemezsiniz ama bu tarz günlerden faydalanma şansım olmaz mı? yoksa genel olarak göz boyama mı ?

Okuma yazma hızının 3d max gibi programlarda sahne boyutu buyuk oldugunda autosave süresini belki kısaltır diye umut ettiğim için yuksek arıyorum.Belkide etkilemiyordur bilmedigim icin konu açıyorum .Açtığım konularda ise de sağolun değerli bilgilerinizi bizimle paylaşiyorsunuz.Allah bilir kac günlük arastirmalarinizin özeti bilgiler bunlar.

Birde sizin önerdiginiz uygun fiyatlı ürünü görunce onun gibi tekrar bulabilirmiyim acaba umuduyla gayret ediyorum sadece. Sonucta 500-tl 1000 tl arasinda bir fiyat kâr etmek günümüzde teknoloji için rakam olarak değersiz olsada benim gibi maaşlı çalışan birisi için her ay kenara böyle rakamları koyamadığımı düşününce halen ciddi bir rakam. Tabi ssd ye gelene kadar para harcayipta aldigim diger donanimlarimin ederi o fiyatlar mı değilmi tam bilmiyorum ama su ana kadar sıvı soģutma ve ram dışında kafamı kurcalayan olmadı.ondada ben aldığım donemde ciddi olarak ram piyasada yok gibiydi.Mecbur kaldım biraz.Sıvı soğutmada cahilligimden desem yeridir .
6600-5000MB/s hız ile 7300-6000MB/s arasındaki hızı çok farkedeceğinizi düşünmüyorum ama tercih meselesi bir şey diyemem. Göz boyama değil kesinlikle ama aradaki 1K fiyat farkını hisseder misiniz bence hayır.

O KIOXIA ürünündeki indirime gelirsek evet yer yer bu tarz indirimler oluyor ama işte dolar 17 TL sınırını geçmiş şimdi size İncehesap Cuma indirimini bekleyin diyeceğim ama o zaman kadar dolar 18 TL olursa beklemenin şuan ki önerdiğim ürünler açısında fiyat anlamında durumları ne olur onu da bilemiyorum.

KS

selcukaysu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
6600-5000MB/s hız ile 7300-6000MB/s arasındaki hızı çok farkedeceğinizi düşünmüyorum ama tercih meselesi bir şey diyemem. Göz boyama değil kesinlikle ama aradaki 1K fiyat farkını hisseder misiniz bence hayır.

O KIOXIA ürünündeki indirime gelirsek evet yer yer bu tarz indirimler oluyor ama işte dolar 17 TL sınırını geçmiş şimdi size İncehesap Cuma indirimini bekleyin diyeceğim ama o zaman kadar dolar 18 TL olursa beklemenin şuan ki önerdiğim ürünler açısında fiyat anlamında durumları ne olur onu da bilemiyorum.
Gerçekten çok haklısınız. Ben biraz bekleyip riske giricem galiba.Ama inşallah KIOXIA gibi KINGSTON FURY icinde böyle ağıt yakmam. :rolleyes:

Eymen

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
141
Arkadaşlar Merhaba. Önümüzdeki günlerde teknoloji pazarlama firmalarında indirim günleri olacak galiba. Pek bilgim yok , bilgisi olan var ise yönlendirirse sevinirim :).

Sizden ricam bu indirim gunlerinde veya onumuzdeki herhangi gunlerde pci 4.0 m2 ssd tavsiye etmeniz. Okuma hızı 7000 mb/ sn olan sıralı yazma hızı en 6000 mb/s olan , 1tb ve rasgele okuma veya yazma gibi vs diğer bilmediğim ve anlamadıgım özellikleri ile fiyatı indirime giren ürün tavsiyesidir .:rolleyes::D
Düşündügüm fiyat aralığı dolar çok çok fırlamaz ise 2000 Tl ile 3000 Tl arası.
@ugur.gozaydin beyfendinin tavsiye ettiği 2000 tl lik harika ssd nin ben alamadan 4000 tl fiyatlarına fırlamasından sonra açıkçası pek umudum kalmadı ama bir umut indirime girer diye bekliyorum. Olurda gezinirken denk gelir ise güzel indirimler , paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden değerli paylaşım ve fikirleriniz için minnettarım.
Önerim şu ürün; Corsair MP600 PRO okuma değeri:7000mb/sn yazma değeri ise (minimum) :5500mb/sn sanırım iki seçenek var diğer seçeneğin okuma değeri ayni ancak yazma değeri 6850mb/sn olarak belirlenmiş bence sizi hüsrana ugratmaz.

KS

selcukaysu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Önerim şu ürün; Corsair MP600 PRO okuma değeri:7000mb/sn yazma değeri ise (minimum) :5500mb/sn sanırım iki seçenek var diğer seçeneğin okuma değeri ayni ancak yazma değeri 6850mb/sn olarak belirlenmiş bence sizi hüsrana ugratmaz.
Teşekkür ederim hemen araştırıyorum. :)

KS

selcukaysu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7

Uğur hocamın tavsiyesi ile tanıştığım, aşırı memnun kalarak kullandığım muazzam ürünü size öneriyorum. :)

Gidişatbu yönde gibi cuma günü güzel bir indirim gelirse harika olcak gibi. Çok teşekkür ederim:)

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Uğurun her daim önerdiği P5 plus ı tercih etmemen hata , Alman gereken 2 SSD var 1 i 980 pro ya da p5 plus .3d mark ya da tüm programlar sadece SSD nın temel hızından ilerlemez , dosya aktarım için temel hızına bakarsın onun dışında render alıyorsan eğer, SSD nın 4 k iops değerine bakman gerekir .
4 k iopsu stabil değerler sunan , ağır yüklerde dahi düşmeyecek SSD lere bakmalısın . Bu işin piri de zaten Samsung . Crucialın da aşşağı kalır yanı yok p5 plusda . En başta dediğim gibi fiyat avantajı ve arada ciddi fark olmayışından dolayı p5 plus gayet iyi tercih olur . Ütopik paralar harcamana gerek yok .

Kvothe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
9 Mayıs tarihinde Amazon.de üzerinden 2.000-TL ye aldığım Samsung 980 Pro'dan çok memnunum.

Şu an baktığımda Türkiye mağazasında 3.300-TL'ye satılıyor. Dikkate alabilirsiniz.

Kvothe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Uğur hocamın tavsiyesi ile tanıştığım, aşırı memnun kalarak kullandığım muazzam ürünü size öneriyorum. :)

Fiyatı şimdi gördüm. Yurtdışından gelmesi konusunda şüpheniz varsa bence olmasın fiyat şu anki kurla düşününce çok iyi görünüyor. Benim Samsung modeli aldığım tarihte dolar 15'in altındaymış şu an 18'e doğru yükseliyor o açıdan düşünebiliriz.

KS

selcukaysu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri