Mac olamayan laptop a MacOS kurma

ali çuğun

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
merhabalar benim 2 eski laptopum vardı 1i tamamen bozuk diyerinin hdd si sorunluydu onun için ssd aldım ve kullanıyorum diğer laptop unda hdd si 2.5 7200 rpm çalışır halde ben aslında sırf denemek için ben bu hdd ye MacOs kurup denemek istiyorum laptop da da 2 depolama birimi takabilecek yerim olduğu için geçiş yaparak macos u denemek istiyorum eskiden kasalı pc m de hem xp hem 7 kuruluydu ve bios dan geçiş yapabiliyordum şimdi ise bu hdd ye macos u windows ta kurup bios ile açılırken o hdd yi seçip girebilmek istiyorum bunu nasıl yapabilirm macos yükleme kısmı sadece bios ta mı oluyor yoksa windows açıkken kurabilirmiyim bu arada windows 10 kullanıyorum

sunAndMoon

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bilgisayarının özelliklerini kontrol et. Windows bilgisayarında, MacOS High Sierra'yı çalıştırabilmek için en az 2 GB RAM’le birlikte Intel Core 2 Duo P8600, i5 veya i7 işlemci de olması gerekmektedir. Bu özellikleri kontrol etmek için:
BaşlatImage titled Windowsstart.png menüsünü aç.
Sistem Bilgisi yaz.
Menünün en üstünde yer alan Sistem Bilgisi üzerine tıkla.
"İşlemci" başlığının sağında yer alan işlemci ismine bak.
Aşağı ilerle ve "Yüklü Fiziksel Bellek (RAM)" başlığının sağındaki sayıya bak.

Bilgisayarının BIOS tipini kontrol et. Sistem Bilgileri menüsündeki "BIOS Modu" başlığının yanında "UEFI" mi "BIOS" mu yazdığını kontrol et. Daha sonra kullanmak üzere bu bilgiyi aklında tut.
Bu noktadan sonra Sistem Bilgisi penceresinden çıkabilirsin.

Bilgisayarının sistem türünü belirle. İki tür bilgisayar sistemi vardır: 32 bit ve 64 bit. MacOS'u yüklemek için bilgisayarının 64 bit desteğinin olması gerekir.

Elinde yeni model bir Mac olduğundan emin ol. Söz konusu Mac, macOS High Sierra'yı indirebilmelidir.
Eğer Mac'in macOS High Sierra'yı çalıştıramıyorsa bunu yapabilen bir Mac kullanman gerekecek.

Gerekli ekipmanı temin et. MacOS High Sierra'yı Windows bilgisayarına kurmak için aşağıdaki donanıma ihtiyacın olacak:
USB disk - En az 16 GB kapasiteli bir flash disk bul.
Boş sabit sürücü - En az 100 GB’lık bir USB haricî sabit disk bul (bu disk, macOS dosyalarını yükleyeceğin yer olduğundan ne kadar büyük olursa o kadar iyi olur).
USB-C adaptörü- Eğer geleneksel USB bağlantı noktalarına sahip olmayan bir Mac ile çalışıyorsan bir USB-C - USB-3.0 adaptörüne ihtiyacın olacaktır.

kaynak: 

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri