Masaüstü Sistem Önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kinqless

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar,

12-13k bütçem var. Monitörsüz bir sistem toplamak istiyorum. Pek bilgim olmadığı için size danışmak istedim. Oyun ve iş amaçlı kullanılacak. İş için Java genellikle açık olacak o yüzden ramı 32 yapmayı düşünüyorum.
Tek sorun, montaj yapmayı bilmiyorum. Bu yüzden montaj yapan bir siteden hazır almam gerekecek. Bütçeyi az aşabilirim sorun değil. Şu an çift monitörüm var fakat ikisi de çöp olacak sanırım bu sistemi alırsam, çünkü 75hz ikisi de. Monitör önerilerinizi de ayrıyeten alabilirim :)

Şimdiden teşekkürler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Sistem önerim ise   bu sistemdir. Yükseltme seçenekleri önerim aşağıdadır.
ACtC-3eRiFUMEtZ4HAoh0bRVsX_bJ6UQROexxE47sZHnpKprcRnQ6GA52IHpLU-_rRoOT5HNTYAaFxoLeDaTnEwt1-_S-ilN1VW7rBc-bmNTQ8pNos9osmSchiKAF-he57Ao7CT-XhiYcvDNqRsSc9CClh4b=w545-h877-no

Bu sistemi 13.739 TL ye bu şekilde alabilirsiniz. Yada isterseniz aynı fiyata HDD diski iptal edip M.2 diski P1 1TB model yapabilirsiniz veya HDD diski iptal edip sadece P2 500GB M.2 disk ile 13.336 TL fiyata alabilirsiniz.

3600X işlemcisi RTX 3070 ekran kartına sorunsuz yeterlidir içiniz rahat olsun. Ayrıca isteğiniz üzerine RAM miktarını 32GB yaptım.

Monitör olarak 2K çözünürlükte veya 4K çözünürlükte bir ürün öneririm ama bütçenize bağlı bir durum. Bütçe verdiğinizde monitör için öneri yapacağım.

KS

kinqless

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Sistem önerim ise   bu sistemdir. Yükseltme seçenekleri önerim aşağıdadır.
ACtC-3eRiFUMEtZ4HAoh0bRVsX_bJ6UQROexxE47sZHnpKprcRnQ6GA52IHpLU-_rRoOT5HNTYAaFxoLeDaTnEwt1-_S-ilN1VW7rBc-bmNTQ8pNos9osmSchiKAF-he57Ao7CT-XhiYcvDNqRsSc9CClh4b=w545-h877-no

Bu sistemi 13.739 TL ye bu şekilde alabilirsiniz. Yada isterseniz aynı fiyata HDD diski iptal edip M.2 diski P1 1TB model yapabilirsiniz veya HDD diski iptal edip sadece P2 500GB M.2 disk ile 13.336 TL fiyata alabilirsiniz.

3600X işlemcisi RTX 3070 ekran kartına sorunsuz yeterlidir içiniz rahat olsun. Ayrıca isteğiniz üzerine RAM miktarını 32GB yaptım.

Monitör olarak 2K çözünürlükte veya 4K çözünürlükte bir ürün öneririm ama bütçenize bağlı bir durum. Bütçe verdiğinizde monitör için öneri yapacağım.

Merhaba tekrardan, önerileriniz için teşekkür ederim. Biraz daha araştırıp 12000 TLye şu sistemi aldım :

cSRl74.jpg

Sizce nasıl? Fiyatına göre iyi mi?

Enes Yavuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Perfermans olarak Uğur Bey'in önerdiği sistemi almayarak çok hata yapmışsınız.3070 GPU ile 2070 GPU kıyaslanamaz.FPS olarak fark olacak mutlaka.DİĞER bileşen seçimlerine gelince ise yine seçimlerinizde pek iyi değil ama almışsınız artık pek müdahale edecek bir şey yok.Hayırlı olsun diyorum.Başka sorularınız için yine bekleriz.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Almışsınız artık yapacak bir şey yok. 12K bütçeye 2070 Super sistem kurmak bence çok mantıklı değil. Aynı performansı yine 2070 Super ile Maksimum 9K bütçeye filan alabilirdiniz neyse. Hayırlı olsun diyelim.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri