Soru Masaüstüne Laptopdaki SSD Yi Takabilir Miyim?

Lazuri

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600
Ekran Kartı
XFX RX 6700 10GB
Yaklaşık 3 hafta önce yayınlanan PCH Frost sistemini anakart yükseltmesi yaparak almayı düşünüyorum.
Benim kendi laptopbumdaki ssdyi takarsam içindeki hazır windowsu kullanabilir miyim veya nasıl kullanabilirim?
Pc yi sıfırlayıp ssd yi takarsam windowsu tekrar satın almam gerekmeden kurulum yapabilir miyim?

kihei

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78
pc yi sıfırlamak demek ssdyi sıfırlamak demektir zaten. Sıfırlama işlemi ise windows dışındaki (kurulum dosyaları dışındaki) dosyaların( yüklediğiniz şeyler mesela)silinmesidir. Format ise ssdyi komple temizlemektir.

Ama ben ssdye format atıp temiz kurulum yapmanızı öneriyorum yeni bilgisayara geçerken. Lisansı sağlam lisans sitesinden mantıklı bir fiyata alabilirsiniz. Bir sıkıntı da olmaz.

KS

Lazuri

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
pc yi sıfırlamak demek ssdyi sıfırlamak demektir zaten. Sıfırlama işlemi ise windows dışındaki (kurulum dosyaları dışındaki) dosyaların( yüklediğiniz şeyler mesela)silinmesidir. Format ise ssdyi komple temizlemektir.

Ama ben ssdye format atıp temiz kurulum yapmanızı öneriyorum yeni bilgisayara geçerken. Lisansı sağlam lisans sitesinden mantıklı bir fiyata alabilirsiniz. Bir sıkıntı da olmaz.
Ssd içindeki windows anahtarını tekrar kullanabilir miyim cmd den bakılıyordu sanırım

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri