Mavi ekran hatası SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

thesunset

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Herkese merhaba,

Bir hafta ara ile ikinci kez, CS:GO içinde iken, arka planda da bazı smülasyonlar gerçekleştiriyordum. O anda mavi ekran hatası verip, reset atmam gerekti. Bunun CS:GO ile mi alakalı yoksa, farklı bir sebebi mi var acaba, konu hakkında yardımcı olur musunuz?

Minidump dosyalarını > < yükledim.

Buda son hatası, onu da şöyle >" " yükledim.
Müsait olanlar dmp dosyalarına bakabilirler mi?

Sürücülerim ekran kartım güncel.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
RAM'lerim düzgün çalışıyor, daha önce o testi yaptım.
Hataların geneli 2 şeyden olabilir ya RAM sorunu yada Windows odaklı bir sürücü çakışması sorunu. Önce aşağıdaki Windows odaklı bir sorun varsa diye çözmek için olan kodları bir deneyin.

CMD yani komut istemi başlatıp, aşağıdaki komutları satır satır yazıp ENTER 'a basın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. Daha sonra sistemi yeniden başlatıp kontrol edin sorunu.
  • DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
  • DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
  • DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
  • SFC /scannow
İşe yaramazsa bu Windows sürücü doğrulama aracını kullanabilirsiniz. Bu Windows aracı sistemdeki tüm sürücülere tek tek işlem yaptırıp hangisinde sorun var çözmek için kullanılıyor. NOT : İşlemi başlatmadan önce Windows Sistem Geri Yükleme noktası oluşturun. Windows hasar alabilir ve format atmak zorunda kalabilirsiniz diye bu yedek işinize yarayabilir.

KS

thesunset

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hataların geneli 2 şeyden olabilir ya RAM sorunu yada Windows odaklı bir sürücü çakışması sorunu. Önce aşağıdaki Windows odaklı bir sorun varsa diye çözmek için olan kodları bir deneyin.

CMD yani komut istemi başlatıp, aşağıdaki komutları satır satır yazıp ENTER 'a basın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. Daha sonra sistemi yeniden başlatıp kontrol edin sorunu.
  • DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
  • DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
  • DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
  • SFC /scannow
İşe yaramazsa bu Windows sürücü doğrulama aracını kullanabilirsiniz. Bu Windows aracı sistemdeki tüm sürücülere tek tek işlem yaptırıp hangisinde sorun var çözmek için kullanılıyor. NOT : İşlemi başlatmadan önce Windows Sistem Geri Yükleme noktası oluşturun. Windows hasar alabilir ve format atmak zorunda kalabilirsiniz diye bu yedek işinize yarayabilir.
Bunları yapıp geri döneceğim akşama.

KS

thesunset

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Bugün bir mavi ekran hatası daha aldım oyun içindeyken en son, Ram testini windows içinde bulunan "Windows Bellek Tanıla" kısmından yaptım bir sorun cıkmadı, diğer komutları da yaptım. Şimdi mavi ekran hatası tekrar verip vermiyeceğine bakacağım. Umarım düzelmiştir.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2022-07-23 163759.jpg
    Ekran görüntüsü 2022-07-23 163759.jpg
    157.5 KB · Görüntüleme: 40

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Bugün bir mavi ekran hatası daha aldım oyun içindeyken en son, Ram testini windows içinde bulunan "Windows Bellek Tanıla" kısmından yaptım bir sorun cıkmadı, diğer komutları da yaptım. Şimdi mavi ekran hatası tekrar verip vermiyeceğine bakacağım. Umarım düzelmiştir.
Windows 'un kendi bellek tanı aracından biraz daha detaylı tanımlama yapan memtest86 ile test etmenizi tavsiye ederim bellekleri. Önce XMP açık deneyin sorun çıkmazsa zaten problem yoktur ama sorun çıkarsa XMP kapalı deneyin birde.

Mr.Alperen

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
18
Windows 'un kendi bellek tanı aracından biraz daha detaylı tanımlama yapan memtest86 ile test etmenizi tavsiye ederim bellekleri. Önce XMP açık deneyin sorun çıkmazsa zaten problem yoktur ama sorun çıkarsa XMP kapalı deneyin birde.
bu hata bende driver ı yanlış kurduğum için tekrar test edileniindirdim ve windows anahtarı aldım bide bios güncellemesi sonucunda düzelmişti .

KS

thesunset

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Bugün MEMORY_MANAGEMENT Hatası aldım PC başında değil iken, az önce Memtest ile testi bitirdim ve bir sorun çıkmadı, sorun ne olabilir?
e163f377-bbed-4564-aab9-d229fe3af8a2.jpg

KS

thesunset

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
%80 CPU hatası gibi duruyor. Önerdiğim sürücü doğrulaması işlemini veya format işlemi denediniz mi sistemde?
Format şimdilik geri plan'da duracak, sürücü doğrulaması link'ine baktım ama indirebileceğim bir setup göremedim biraz karmaşık gibi geldi bana.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
İndirme yapmıyorsunuz zaten. Windows içinde olan bir sürücü tanı aracını kullanmayı anlatıyor orası. Başlata verifier yazıp yönetici olarak çalıştırın. Yada yönetici olarak başlatılmış bir CMD ekranına verifier yazıp ENTER 'a basın. Araç başlayacak.

Biraz karmaşık görünebilir ki kısmen öylede sayılabilir ama aslında çok karmaşık değildir. Aşağıda bir Türkçe rehber var kontrol edebilirsiniz.

KS

thesunset

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
İndirme yapmıyorsunuz zaten. Windows içinde olan bir sürücü tanı aracını kullanmayı anlatıyor orası. Başlata verifier yazıp yönetici olarak çalıştırın. Yada yönetici olarak başlatılmış bir CMD ekranına verifier yazıp ENTER 'a basın. Araç başlayacak.

Biraz karmaşık görünebilir ki kısmen öylede sayılabilir ama aslında çok karmaşık değildir. Aşağıda bir Türkçe rehber var kontrol edebilirsiniz.

İşlemi yaptım yeniden başlatma istedi, kendim başlattım ama sonuç alacağım bir ekran açılmadı yada acılacak mıydı?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
İşlemi yaptım yeniden başlatma istedi, kendim başlattım ama sonuç alacağım bir ekran açılmadı yada acılacak mıydı?
İşlemi başlattınız şimdi hata almayı bekleyeceksiniz ki hata aldığınızda bunun bir dokümanı oluşacak buradan kontrol edeceksiniz sorun sürücü kaynaklıysa tabi.

KS

thesunset

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
İşlemi başlattınız şimdi hata almayı bekleyeceksiniz ki hata aldığınızda bunun bir dokümanı oluşacak buradan kontrol edeceksiniz sorun sürücü kaynaklıysa tabi.

"ATTEMPTED WRITE TO READONLY MEMORY" Bugün bu hatayı verdi, pc açılışında her hangi bir uyarı cıkmadı dün açtıgım verifier ile alakalı.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri