Mavi Ekran Hatası

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Araştırdığım kadarıyla bazı makrolu ve çin menşei Mouse ürünlerinde bu hatayı veriyormuş oyun. Ne Mouse kullanıyorsunuz bilmiyorum ama Windows Ayarları > Cihazlar kısmından Mouse 'u kaldırın ve Mouse 'u sökün sistemden. Takmadan girin klavye ile böyle biraz deneyin hata almazsanız o Mouse yüzünden hata alıyorsunuz demektir.

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Hocam hiç makrolu mouse um olmadı ve şuan kullandığım mouse ta Lenovo nun kendi mouse u. Lenovo L300 makro yok ama arkasında çince ve ingilizce yazılar var.

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Hocam bu işlemi yapmadan önce USB bellek 16gb yazıyordu ama şimdi fark ettim depolama düşmüş. Yazdırdıktan sonra şimdi 250mb yazıyor daha önce de windows yazdırırken bir bellek bozulmuştu geri getiremedim.
1656739392339.png

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
İçinde dosyalar vardı bu işlem bitene kadar pc ye attım geri gönderecektim baktım yer yok diyor acaba çözümü var mıdır yoksa çöp mü oldu ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
İçinde dosyalar vardı bu işlem bitene kadar pc ye attım geri gönderecektim baktım yer yok diyor acaba çözümü var mıdır yoksa çöp mü oldu ?
CMD yani komut istemi aracını yönetici olarak çalıştırın. Daha sonra aşağıdaki komutları yazıp her satırda ENTER 'a basıp işlemin bitmesini bekşeyin.
  1. diskpart
  2. list disk
  3. select disk # (bu # işaretin olduğu yere bir önceki komutta listelenen disklerden USB belleğin numarasını yazacaksınız.)
  4. Clean
  5. create partition primary
  6. select partition 1
  7. active
  8. format quick fs=fat32
  9. assign
  10. exit

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
CMD yani komut istemi aracını yönetici olarak çalıştırın. Daha sonra aşağıdaki komutları yazıp her satırda ENTER 'a basıp işlemin bitmesini bekşeyin.
  1. diskpart
  2. list disk
  3. select disk # (bu # işaretin olduğu yere bir önceki komutta listelenen disklerden USB belleğin numarasını yazacaksınız.)
  4. Clean
  5. create partition primary
  6. select partition 1
  7. active
  8. format quick fs=fat32
  9. assign
  10. exit
Hocam çok sağolun düzeldi.

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Hocam denedim ama oyun yükleme ekranında hiçbir hata bir şey vermeden atıyor. İlk sefer maç başlarken attı diğer 2-3 sefer denemem de ilk istemci başlarken attı ama hata falan vermedi.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
C > Program Files > Riot > Vanguard klasöründe vgk.sys adlı dosyaya sağ tıklayın ve özelliklerine girin. Güvenlik sekmesine gelin ve Grup ya da kullanıcı adları bölümündeki tüm kullanıcılara tek tek tıklayıp Düzenle bölümünden izin verilenlerine Tam kontrol onayı verip Uygula/Tamam seçeneklerini takip edin. Eğer listede sizin kullanıcı adınız ve Administrator yoksa aynı sekmeye tekrar gelip Gelişmiş > Ekle > Sorumlu seçin > Gelişmiş > Şimdi Bul bölümünden hangisi yoksa Administrators veya kullanıcı adınızı seçip Tamam > Tamam > Tam denetim > Tamam > Uygula/Tamam > Uygula/Tamam seçeneklerini uygulayıp deneyin.

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Dediklerinizi uyguladım hocam deneyeceğim. Bu da olmazsa daha uğraşmayalım sizde uğraştınız çözüm olmuyor. Deneyip yazacağım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Dediklerinizi uyguladım hocam deneyeceğim. Bu da olmazsa daha uğraşmayalım sizde uğraştınız çözüm olmuyor. Deneyip yazacağım.
2 şey daha var onları da uygulayın olmazsa zaten başka önerim yok.

Yöntem 1 :
1 : Windows Ayarları > Uygulamalar > Uygulama yürütme diğer adları bölümündeki her şeyi kapatın.
2 : Windows Ayarları > Uygulamalar bölümündeki Riot Vanguard uygulamasını kaldırın.
3 : Valorant oyununu başlatın. Uygulama Vanguard aracını tekrar indirip kuracak. Kurulum bitince oyunu başlatmayın. Sistemi yeniden başlatıp kontrol edin sorunu.

Yöntem 2 : Windows 10 Sürüm 2004 versiyonda bu hata olmuyormuş, bunu deneyebilirsiniz. Windows İndirme : - Bu bağlantıdan Sürüm 2004 Windows 10 indirip deneyebilirsiniz.

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Hocam bende zaten windows 11 kurulu bir daha 10 a geçmeyi düşünmüyorum. Yukarıda kullanıcı izinleri dediğinizi yaptım oyuna girdim yine başlama ekranında hata vermeden atıp durdu. Bir kaç hata verdi fotoğraflarını çektim. Oyunu sildim zaten sizi de yordum yardımlarınızdan ötürü teşekkür ederim. Hata verdi geliştiricilere bu hatayı düzeltmeleri için mi ne bellek dökümü oluşturmak ister misiniz dedi ingilizce yazıyordu anlamadığımdan yes dedim ama pc de yer yok oluşturmadı zaten bende sildim oyunu.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Hocam bende zaten windows 11 kurulu bir daha 10 a geçmeyi düşünmüyorum. Yukarıda kullanıcı izinleri dediğinizi yaptım oyuna girdim yine başlama ekranında hata vermeden atıp durdu. Bir kaç hata verdi fotoğraflarını çektim. Oyunu sildim zaten sizi de yordum yardımlarınızdan ötürü teşekkür ederim. Hata verdi geliştiricilere bu hatayı düzeltmeleri için mi ne bellek dökümü oluşturmak ister misiniz dedi ingilizce yazıyordu anlamadığımdan yes dedim ama pc de yer yok oluşturmadı zaten bende sildim oyunu.
Yöntem 2 önerimi zaten oyunun yetkililerine ulaştığınızda kendileri söylüyormuş. Oyun hatalı sanırım güncellenecek.

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
5 Yada 6 ay önce yine bu sorundan ticket açmıştım o zaman McAfee antivirüsü silin demişlerdi. Şuan o yok ama aynı durum devam ediyor. Dün veya ondan önceki gün ulaştım tekrar minidump ve oyunun log dosyalarını falan atarak tekrar yazdım ne zaman dönerlerse artık tekrar denerim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri