Mavi Ekran Hatasi

mireliabisov_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba forum uyeleri ilk olarak bunu soyluyim ki bilgisayarda sorum yok donanimsal olarak format attikdan sonra hpnin sitesinden laptopun ekran karti driverini yukledim(laptopda 2 ekran karti var) amd ekran kartini yukledimden sonra yeniden baslattim ve bu sorunu verdi bu arada mavi ekrandan sonra yeniden baslatmaya calisiyor yine mavi ekran veriyor
Ekran goruntusu :

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Mavi ekranın bir çok sebebi vardır kesin sonucu bulmak çok çok uzun sürer. Sürücüleri kurduktan sonra olduysa muhtemelen GPU yani Ekran kartı sürücünüzü yada sistemsel Çipset sürücünüzü yanlış kurmuşsunuzdur yada eksik kurulmuştur. Sistem açılmıyorsa birkaç yolunuz var. 1. si format işlemini gerçekleştirdiğiniz CD/ DVD yada USB 'yi geri takın ilk format ekranında Windows Onarma yazısı var sol atl köşede oraya tıklayıp Sorun Giderme ekranına tıklayın ve Başlangıç onarma yapın işe yaramazsa aynı ekrana geri gelin ve Sistem Geri Yükleme yapın sürücüleri kurmadan önceki zamana sistemi geri alın oda işe yaramaz ise Windows Sıfırlama yapın bu işe yarar oda yaramaz ise yeniden Format atmakta başka çareniz yok.

KS

mireliabisov_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yeniden format atsam yine driver yuklemeliyim o nolcak peki sorun ekran karti driverinda

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Genelde Ekran kartı yada çipset sürücüleri olur sorun. Yeniden format atın yada Windows Sıfırlama yapın ama sürücüleri IOBit Driver Booster ile kurun hepsini tek seferde en güzel sürümdeki hali ile sonra sorun olmaması gerekir.

KS

mireliabisov_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Format denedim bilgisayar calisiyor ama ekran kartinin driverini yukleyince mavi ekran veriyor bazi arkadaslar driver versiyonundan kaynaklaniyor diyor ola bilirmi ?

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
hARİCİ E.KARTININ SÜRÜCÜSÜNÜ NEREDEN İNDİRDİNİZ. Laptopun modeli ve harici e.kartı nedir.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Formattan sonra IOBit Driver Booster ile kurup taratırsanız tüm GPU 'lar çipsetler vs. her şey doğru olarak ve tek seferde en güzel sürümdeki hali ile kurulur sisteme.

KS

mireliabisov_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
harici ekran karti degil laptopda 2 ekran karti var kendisinin hpnin driver sitesinden laptobu aratik indirdim mavi ekran verdi ekran karti AMD radeon hd 6630M

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
mireliabisov_' Alıntı:
harici ekran karti degil laptopda 2 ekran karti var kendisinin hpnin driver sitesinden laptobu aratik indirdim mavi ekran verdi ekran karti AMD radeon hd 6630M

- Bu bağlantıdan işletim sisteminize uygun olan sürücüyü indirip kurun doğru sürücü burada ve sorun olmaması gerek. Ama önce eski ekran kartını bu yazılım ile tamamen kaldırın. Video anlatımı  bu bağlantıda. Kaldırma işlemci bitince yeni sürücüyü kurun ve kontrol edin sorun olmaması gerek.

KS

mireliabisov_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Denedikden sonra güncel durumu yazagim ....

Şu driver uninstalleri guvenli modda acip silin diirlar normalde silsek olmazmi bir fark olurmu ?

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
Güvenli modda kalıntı kalma ihtimali iyice azlır,sıfırlanır, hatta

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
İObit Uninstaller yazılımını indirip kurarsan REG kalıntıları dahil her şeyi güvenli moda gerek kalmadan silebilirsiniz. Program kendisi hallediyor siz bir şey yapmıyorsunuz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri