Max 12.000TL Bütçe Monitör Dahil Sistem Önerisi

d3nnniz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
19
Merhabalar,

12k fiyat monitör dahil sistem alabilmek için bayramı bekledim. forumdakilerin de yardımıyla sistem seçtim. daha iyi bir sistem varsa lütfen linkleyin. zamanım olmadığı için itopya ve ince hesap sistemlerini ekleyemedim.
sistemler aşağıda

Moderatörün son düzenlenenleri:
KS

d3nnniz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
19

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
324
Merhabalar, aralarında işlemci olarak en iyi performansı veren Elraen Inventus modeli, seçtiğim görseli bırakıyorum. 11.000 TL yapıyor, eğer 13bin tl bütçe ayırabilirseniz monitörü de ayarlarız. minimum 13 bin tl ye mis gibi sisteminiz olur.

Screenshot_1.png

600W güç kaynağı yapmamın sebebi ileride upgrade ederseniz, 500W ın yetersiz kalmaması açısından önemli. Ram alırken de 2x8 dual channel tercih etmelisiniz yoksa FPS performansınız ciddi manada düşecektir.

KS

d3nnniz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
19
Merhabalar, aralarında işlemci olarak en iyi performansı veren Elraen Inventus modeli, seçtiğim görseli bırakıyorum. 11.000 TL yapıyor, eğer 13bin tl bütçe ayırabilirseniz monitörü de ayarlarız. minimum 13 bin tl ye mis gibi sisteminiz olur.

Ekli dosyayı görüntüle 2854

600W güç kaynağı yapmamın sebebi ileride upgrade ederseniz, 500W ın yetersiz kalmaması açısından önemli. Ram alırken de 2x8 dual channel tercih etmelisiniz yoksa FPS performansınız ciddi manada düşecektir.
öncelikle zaman ayırıp yanıtladığınız çok teşekkür ederim. bayram indirimlerini kendimce bulmaya çalıştım ama çoğu site galiba yapmamış veya daha başlatmadılar. sitelerin kampanyalarını beklemeli miyim yoksa bu sistemi mi almalıyım, bir de bu sistemin stoklarının bitme ihtimalinden korkuyorum. sistemi oyun oynamak için alıyorum oynayacağım oyunlar fazla güç gerektirmeyen cs gta nba valorant gibi oyunlar. ileride üst seviye oyunları oynayacağımı sanmıyorum. sistem bu oyunlar için yeterli midir?

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
324
öncelikle zaman ayırıp yanıtladığınız çok teşekkür ederim. bayram indirimlerini kendimce bulmaya çalıştım ama çoğu site galiba yapmamış veya daha başlatmadılar. sitelerin kampanyalarını beklemeli miyim yoksa bu sistemi mi almalıyım, bir de bu sistemin stoklarının bitme ihtimalinden korkuyorum. sistemi oyun oynamak için alıyorum oynayacağım oyunlar fazla güç gerektirmeyen cs gta nba valorant gibi oyunlar. ileride üst seviye oyunları oynayacağımı sanmıyorum. sistem bu oyunlar için yeterli midir?
Yeterli hocam, kasmadan oynarsınız o tür oyunları. Dediğim geliştirmeleri yapın ama. Ek olarak kampanya çıkabilir, fakat 1 ayı bulacaktır.

KS

d3nnniz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
19
Yeterli hocam, kasmadan oynarsınız o tür oyunları. Dediğim geliştirmeleri yapın ama. Ek olarak kampanya çıkabilir, fakat 1 ayı bulacaktır.
Teşekkürler, geliştirmeleri yapacağım. uygun fiyatlı 144hz bildiğiniz bir monitör varsa söyleyebilir misiniz.

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
324

Bu ürün tercih edilebilir, fakat kampanyalarda 2000-2300 civarına düştüğü oluyor. Acele etmeyebilirsiniz monitör için.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881

Ekli dosyayı görüntüle 2854

Üstadım mazur görün lakin 1650 ekran kartlı sistem için 11.000 fiyat çok fazla değil mi yoksa ben mi 1650 yi görünce düşman görmüş gibi oluyorum :) Tamamen merakımdan, konu sahibi arkadaşın bütçesi hazır sistemler için çok sıkıntılı aralıkta yoksa manuel ya da sabırla çok daha iyisi olur gibi

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
324
Üstadım mazur görün lakin 1650 ekran kartlı sistem için 11.000 fiyat çok fazla değil mi yoksa ben mi 1650 yi görünce düşman görmüş gibi oluyorum :) Tamamen merakımdan, konu sahibi arkadaşın bütçesi hazır sistemler için çok sıkıntılı aralıkta yoksa manuel ya da sabırla çok daha iyisi olur gibi
Ah hocam, piyasa o kadar allak bullak oldu ki, tavsiye verirken bile hangi fiyattan vereceğimi şaşırıyorum. En ucuz bunu buldum inanır mısın? Fakat eğer daha uygunu varsa ve ben görememişsem, işlemci performansı 3600 kadar güçlü direkt alın. Hatta bizimle de paylaşın. Kampanyaları takip etmek önemli sistem almadan önce.

Haklısınız 15bin TL bütçesi olsaydı şu an şu sistemi tavsiye edebilirdim.

çok daha iyi bir sistem 13 bin tl ye ama monitör alamıyor arkadaş. Eğer biraz daha bütçe arttırabilirse böyle bir sistem düşünebilir.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Ah hocam, piyasa o kadar allak bullak oldu ki, tavsiye verirken bile hangi fiyattan vereceğimi şaşırıyorum. En ucuz bunu buldum inanır mısın? Fakat eğer daha uygunu varsa ve ben görememişsem, işlemci performansı 3600 kadar güçlü direkt alın. Hatta bizimle de paylaşın. Kampanyaları takip etmek önemli sistem almadan önce.

Haklısınız 15bin TL bütçesi olsaydı şu an şu sistemi tavsiye edebilirdim.

çok daha iyi bir sistem 13 bin tl ye ama monitör alamıyor arkadaş. Eğer biraz daha bütçe arttırabilirse böyle bir sistem düşünebilir.
Hocam ben güncel oynak piyasada manuel taraftarıyım, şöyle bir iki hafta vakit geçirsin konu sahibi arkadaş harikalar yaratabilir. Ufak detaylarla yardımcı da olurum elden geldiğince. Yakın zamanda bir arkadaşa 6700xt li mükemmel bir sistem topladık 14 k ya, şuan 18 e f/p şeklinde sunulsa stok tüketir o kadar güzel oldu. Malesef bizim firmalar genelde sağlam bindirimden yana, asus cashback olan psu trenyolda 800 lira anlaşmalı yerde 2000 lira siz hesap edin. Manuel sistem olarak benden daha deneyimli üstadlar var lakin 6600 bile 1650ye performans anlamında kök söktürüyor, oyun performans odaklı düşünülüyorsa hazır 6600 sistemlere yönelmesi daha sağlıklı olur. Hatta sabrederse 6600 xt ye kadar yolu var.
Bu arada elinize sağlık, göz ardı edilen SSD,PSU gibi parçaları değiştirip daha geliştirilebilir uzun ömürlü bir sistem sunmuşsunuz arkadaşa benim rahatsız olduğum tek konu 1650 hiç haketmiyor bence fiyatını.

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
324
Hocam ben güncel oynak piyasada manuel taraftarıyım, şöyle bir iki hafta vakit geçirsin konu sahibi arkadaş harikalar yaratabilir. Ufak detaylarla yardımcı da olurum elden geldiğince. Yakın zamanda bir arkadaşa 6700xt li mükemmel bir sistem topladık 14 k ya, şuan 18 e f/p şeklinde sunulsa stok tüketir o kadar güzel oldu. Malesef bizim firmalar genelde sağlam bindirimden yana, asus cashback olan psu trenyolda 800 lira anlaşmalı yerde 2000 lira siz hesap edin. Manuel sistem olarak benden daha deneyimli üstadlar var lakin 6600 bile 1650ye performans anlamında kök söktürüyor, oyun performans odaklı düşünülüyorsa hazır 6600 sistemlere yönelmesi daha sağlıklı olur. Hatta sabrederse 6600 xt ye kadar yolu var.
Bu arada elinize sağlık, göz ardı edilen SSD,PSU gibi parçaları değiştirip daha geliştirilebilir uzun ömürlü bir sistem sunmuşsunuz arkadaşa benim rahatsız olduğum tek konu 1650 hiç haketmiyor bence fiyatını.
Arkadaşın tavsiyelerinizi dikkate alacağına eminim. Teşekkürler.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Arkadaşın tavsiyelerinizi dikkate alacağına eminim. Teşekkürler.
Ben teşekkür ederim hocam vaktinizi ayırdığınız için, tam kendine müzisyen crownun linkini yapıştırırken yorumunuzu gördüm :) SSD dışında(markadan çok şikayet var) çok tatlı parçalardan oluşmuş beklemek istemem derse alınabilir. Geliştirmeye de müsait bir kasa ama merakı varsa belirtsin arkadaş manuel hesabını da yapalım :)

KS

d3nnniz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
19
Ben teşekkür ederim hocam vaktinizi ayırdığınız için, tam kendine müzisyen crownun linkini yapıştırırken yorumunuzu gördüm :) SSD dışında(markadan çok şikayet var) çok tatlı parçalardan oluşmuş beklemek istemem derse alınabilir. Geliştirmeye de müsait bir kasa ama merakı varsa belirtsin arkadaş manuel hesabını da yapalım :)
merhaba, yazılarınızı okudum ve ne yapmam gerektiğini bilemedim. sistemi manuel olarak toplayınca fiyatında nasıl bir değişiklik oluyor yardım edebilir misiniz merak ettim.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
merhaba, yazılarınızı okudum ve ne yapmam gerektiğini bilemedim. sistemi manuel olarak toplayınca fiyatında nasıl bir değişiklik oluyor yardım edebilir misiniz merak ettim.
Hocam şöyle söyleyeyim, vaktiniz varsa bütçenizle alakalı ya fiyat belli oranda düşer ya da aynı fiyata çok daha iyi bir sistem sahibi olursunuz.
Bunun için 2 şeye ihtiyaç var zaman ve montaj bilgisi. Aceleniz yoksa bir kaç ay içerisinde önünüze gelen indirimli bütün parçaları almanız gerekecek. Bunun için önce parçalarda karar kılmanız lazım. Örnek veriyorum ram için ballistix ya da ripjaws modelleri ve birkaç model daha eklediniz en uygun fiyata düşen ilk modeli alın dursun kenarda. Kasayı ben 2.el tercih ettim 500-750 aralığında 4 fanli mesh kontrolcülu kasalar düşebiliyor. Dolap üzerinden alın geçin sorun olursa gönderirsiniz. Hazır sistemde gelen PSU yerine üstadların önerdiği sharkoon ya da xpg pylon gibi ömürlük PSU sahibi olursunuz. Eğer fiyat uygunsa anakart işlemci ya da harddisk param güvende uygulamasıyla, elden teslim alabilirsiniz. Bu şekilde yaptığınızda her aldığınız üründen edilen kâr ek bütçe olarak çıkacak karşınıza. Bu süreçte tek eksiğiniz hızlıca kontrol edecek donanım ya da yakın bir yardım edecek arkadaş, ürün geldi testi yapıldı hayırlı uğurlu olsun der takar geçersiniz.
Ekran kartı konusunda ben biraz çekimserim çünkü mining kullanımında garanti dışı kalma söz konusu iyisi mi sıfır alacaksanız bu hakkı indirimdeyken karttan yana kullanabilirsiniz.
Bu arada akakçe bilgisayar sitelerini bazen görmez misal dark freezer x129 aldım teknobiyotikten 400 liraya bir hafta en ucuz 600 gösterdi son gün teknobiyotik gözüktü. Eğer fiyat araştıracaksaniz sabırla gaming.gen.tr , itopya, sinerji, gamegaraj vs ne kadar site varsa bakmanız lazım ki en uygun fiyatlı olanı kapın.
Siz okuyun kafanıza yatar şartlar oluşursa zemini hazırlayın çekindiğiniz üründe bir başlık patlatın kullanan arkadaşlar yardımcı olur.

KS

d3nnniz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
19
tekrardan selam, bütçeyi yükseltemedim. 2 hafta öncesi gibi 12k fiyata monitör dahil almam gerekiyor. kredi kartına taksitli alacağım fiyat artışı ne kadar olur bilmiyorum. önerilerinizi bekliyorum.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
tekrardan selam, bütçeyi yükseltemedim. 2 hafta öncesi gibi 12k fiyata monitör dahil almam gerekiyor. kredi kartına taksitli alacağım fiyat artışı ne kadar olur bilmiyorum. önerilerinizi bekliyorum.
İyi ki PC almamışsın yani attıklarından Mesela DA 10k ya RX 6600lü PC çıkardı onu ndn almadın 1. Sen birazcık daha bekle PC hocası ve DA yeni sistem çıkaracak onlar size uygun olacak gibi gözüküyor ve amazondaydı sanırım 1990 TL'ye 144 Hz viewsonic monitör gördüm bunuda alabilirsin

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
İyi ki PC almamışsın yani attıklarından Mesela DA 10k ya RX 6600lü PC çıkardı onu ndn almadın 1. Sen birazcık daha bekle PC hocası ve DA yeni sistem çıkaracak onlar size uygun olacak gibi gözüküyor ve amazondaydı sanırım 1990 TL'ye 144 Hz viewsonic monitör gördüm bunuda alabilirsin
Yani ordan burda 1650 li sistemlere para baymayın 2 kanaldan çıkacak sistemleri bekleyin ve bulabilirsem attacağım monitöre bakın lütfen dediklerimi dinleyin

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Yani ordan burda 1650 li sistemlere para baymayın 2 kanaldan çıkacak sistemleri bekleyin ve bulabilirsem attacağım monitöre bakın lütfen dediklerimi dinleyin
Hocam haklı aceleyle alıp 85 parçayı değiştirmekle uğraşmayın 10 kya çıkan sistemler genel bütün parçalarıyla uzun vadede sizi üzmez (bazen kasa ve PSU kötü oluyor geçici olarak rahat idare eder) haricinde 1650 falan alırsanız bence yazık olur paranıza

KS

d3nnniz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
19
da sistemini 1 gün sonra gördüm ve girdiğimde stok kalmamıştı. çıkacak sistemlerin tarihi tahmini olarak ne zaman olur? amazondan ürün almak benim içime sinmiyor, ölü piksel gibi sıkıntılar çıkarsa çok uğraştırır.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
da sistemini 1 gün sonra gördüm ve girdiğimde stok kalmamıştı. çıkacak sistemlerin tarihi tahmini olarak ne zaman olur? amazondan ürün almak benim içime sinmiyor, ölü piksel gibi sıkıntılar çıkarsa çok uğraştırır.
Asıl Amazon uğraştırmaz satıcı kendisiyse direkt sorgusuz iade alıyor 1 ay, diğer sitelerde bir ton tantana ya da red yiyor kullanıcılar

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri