mikrofon neden çalışmaz ?

LustShot

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
arkadaşlar telefon kulaklığım var leptopa takınca çalışıyor masaüstüne takınca çalışmıyor sebebi ne olabilir cızırtı geliyor sürekli takılan jak yeri bozuktur diye 3d sound aldım usb den takdım gene aynısı oluyor problem ne sizce yardım edermisiniz ?

KS

LustShot

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
evt aygıt yöneticisinden denedim bu aygıt güncel diyor

kaç gündür araştırıyorum bir türlü bulamadım

arkadaşlar bir çözüm bulun lütfen

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Kulaklık eğer hem mikrofon hem kulaklık ise aynı jak üzerinden alıyorsan sesi bu sorun olabilir. Kulaklık jakında siyah veya başka renkte bir halka vardır bundan 2 adet ise hem sesi hem mikrofonu aynı yerden almaya çalışıyorsundur bunun desteği PC 'de yoksa sorun çıkar Laptop larda bu destek uzun zamandır var. Bunu kontrol et ve JAK için dönüştürücü kullan ikisinide kullanan.

KS

LustShot

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Kulaklık eğer hem mikrofon hem kulaklık ise aynı jak üzerinden alıyorsan sesi bu sorun olabilir. Kulaklık jakında siyah veya başka renkte bir halka vardır bundan 2 adet ise hem sesi hem mikrofonu aynı yerden almaya çalışıyorsundur bunun desteği PC 'de yoksa sorun çıkar Laptop larda bu destek uzun zamandır var. Bunu kontrol et ve JAK için dönüştürücü kullan ikisinide kullanan.
kısmen anladım gibi dediğin parça resimdeki gibi bir şey mi ?

319149201_tn30_0.jpg

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Bu linkteki ürünü kastetmiştim bu senin kulaklığın hem mikrofon hem ses için tek JAK kullanıyor linkteki ürün bu ikisini ayırıyor. Sorunu çözebilir tabi sorun donanımsal ise. Dene bence 14 TL bişi daha sonrasındada işine yarayabilir.

KS

LustShot

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Bu linkteki ürünü kastetmiştim bu senin kulaklığın hem mikrofon hem ses için tek JAK kullanıyor linkteki ürün bu ikisini ayırıyor. Sorunu çözebilir tabi sorun donanımsal ise. Dene bence 14 TL bişi daha sonrasındada işine yarayabilir.
eyvallah alıp denicem teşekkür ederim

Oğuzhan Gündüz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Hocam işletim sisteminiz win 10 ise benimde başıma gelmişti bu olay ama nasıl çözdüğümü hatırlamıyorum. Altta bulunan ses simgesine sağ tıklayarak kayıttan yürütme aygıtları diyelim bakalım orada görüyor mu kulaklığımızı ? Birde kulaklık da tuş varsa tuşuna basılı bir şekilde takıp deneyin lütfen, geri dönüşlerinize göre bakalım yardımcı olabilecek miyiz ?

KS

LustShot

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
Aslinda olmasi lazim di ancak anlamiyorum neden olmadigini
bende anlamıyorum neden olmadığını 3d sound usb aldım bir de usbden denicem oda olmassa artık yapcak bişi yok herşeyi denedim formatta attım driverlerida güncelledim

Oğuzhan Gündüz' Alıntı:
Hocam işletim sisteminiz win 10 ise benimde başıma gelmişti bu olay ama nasıl çözdüğümü hatırlamıyorum. Altta bulunan ses simgesine sağ tıklayarak kayıttan yürütme aygıtları diyelim bakalım orada görüyor mu kulaklığımızı ? Birde kulaklık da tuş varsa tuşuna basılı bir şekilde takıp deneyin lütfen, geri dönüşlerinize göre bakalım yardımcı olabilecek miyiz ?
kullandıgım kulaklık telefon kulaklıgı hoparlör çalışıyor mikrofon çalışmıyor leptopda çalışıyor masüstünde çalışmıyor büyük ihtimalle pc den kaynaklanıyor birazda eski sanırsam ondan

KS

LustShot

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
Masaustu pcnizin windows surumunedir? Driverbooster indirip driver yuklemesi yaptinizmi ?
win 7 64 bit driverlerimi zaten hep driver bosterla güncelliyorum driver la ilgili bir sorun değil bence

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
İşe yaraması gerekirdi ama demekki sorun yazılımsal bir ayar ile çözülecek. Şimdi ses geliyor ama cızırtılımı yoksa sadece mikrofon ile ilgili bir cızırtımı mevcut? Eğer mikrofon ile ilgili bir sorun ise şu ayarları kontrol etmeni isteyeceğim eğer farklı ise sende aynı ayarları sende yap. Başlata Ses aygıtlarını yönet yaz ve Bu linkteki resimdeki sekmelere gel ve ayarları gördüğün gibi yap sonra Bu ve Bu linkteki ayarlarıda kontrol et ve aynı ayarları yap sonra kulaklık için ise aynı tarz ayarları yapacaksın aynı şekilde Ses aygıtlarını yönet kısmında bu sefer Bu ve Bu linkteki resimdeki pencerelere gel ve aynı ayarları yap bir test et bakalım sorun aynımı.

KS

LustShot

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
İşe yaraması gerekirdi ama demekki sorun yazılımsal bir ayar ile çözülecek. Şimdi ses geliyor ama cızırtılımı yoksa sadece mikrofon ile ilgili bir cızırtımı mevcut? Eğer mikrofon ile ilgili bir sorun ise şu ayarları kontrol etmeni isteyeceğim eğer farklı ise sende aynı ayarları sende yap. Başlata Ses aygıtlarını yönet yaz ve Bu linkteki resimdeki sekmelere gel ve ayarları gördüğün gibi yap sonra Bu ve Bu linkteki ayarlarıda kontrol et ve aynı ayarları yap sonra kulaklık için ise aynı tarz ayarları yapacaksın aynı şekilde Ses aygıtlarını yönet kısmında bu sefer Bu ve Bu linkteki resimdeki pencerelere gel ve aynı ayarları yap bir test et bakalım sorun aynımı.
dediğin ayarlarıda yaptım cızırtı geliyor gene.
cızırtı bu aygıtı dinle dediğimde mikrofondan cıkan sesi hoparlöre yönlendirince geliyor yani sadece cızırtı var

birde farklı bir şey denedim mikrofon takılı değilken aygıtı etkinleştirip mikrofon cıkısını gene hoparlöre yönlendirince aynı ses yani cızırtı geliyor usb,jak dada aynı cızırtı geliyor. sanırsam donanımsal bir sorun.
hoparlör veya mikrofondan kaynaklanmıyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri