Modem değerleri alabileceğim hız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mertcan39

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
Arkadaşlar merhaba şuan 16 megabit internet kullanıyorum modem değerlerim bu şekilde acaba daha yüksek bir hız almam mümkün mü vede ev içi hattını yeniletsem duvar kırılıyor mu yoksa kıırlmadan değişiyor mu acaba ?

DSL senkronizasyon durumu:Yukarı

Bağlantı durumu:Showtime

Yukarı akım hattı hızı (kbit/s):795

Aşağı akım hattı hızı (kbit/s):16380

Maksimum yukarı akım hızı (kbit/s):1144

Maksimum aşağı akım hızı (kbit/s):25140

Yukarı akım gürültü güvenliği katsayısı (dB):19.4

Aşağı akım gürültü güvenliği katsayısı (dB):17.6

Yukarı akım aralık derinliği:1

Aşağı akım aralık derinliği:1

Hat standardı:ADSL_2plus

Yukarı akım hat zayıflaması (dB):5.6

Aşağı akım hat zayıflaması (dB):5.7

Yukarı akım çıkış gücü (dBm):9.9

Aşağı akım çıkış gücü (dBm):18.2

Kanal türü:Hızlı

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,135
Modem ile ilgili hız arttırabileceğin bir ayar mevcut değil. Fabrika ayarları ne ise modemi o ayarlarda bırakman gerek sadece Wifi ayarlarında cihazlara hız dağıtımı ve genel gizlilik ayarlarını yaparsın. 2. soruna gelirsek 16 Mbps internetin ne kadarını alıyorsun şuan? Eğer 13 ve üzeri ise pek yapabileceğin bir şey yok zaten genelde böyle olur ama daha fazlasını yani 15-16 arasınıda alabilirsin eğer santrale yakınsan sorun ev içi bağlantıdan yada evin dışındaki hattan olabilir. Eğer ev içinde hat direkt olarak prizlere bağlanmış ise mecbur hattın geçtiği duvarları kırman gerekir kabloları yenilemek için. Eğer kaliteli bir kablo ile değiştirirsen daha verimli bir aktarım olur ki sorun bu ise kablo yenilemek seni hızlandırır. Ama tekrar söylüyorum 13 Mbps üzeri ise internetin hızı gerek yok masrafa çünkü alabileceğin maksimum hız 15 Mbps olucaktır.

KS

Mertcan39

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
ugur.gozaydin' Alıntı:
Modem ile ilgili hız arttırabileceğin bir ayar mevcut değil. Fabrika ayarları ne ise modemi o ayarlarda bırakman gerek sadece Wifi ayarlarında cihazlara hız dağıtımı ve genel gizlilik ayarlarını yaparsın. 2. soruna gelirsek 16 Mbps internetin ne kadarını alıyorsun şuan? Eğer 13 ve üzeri ise pek yapabileceğin bir şey yok zaten genelde böyle olur ama daha fazlasını yani 15-16 arasınıda alabilirsin eğer santrale yakınsan sorun ev içi bağlantıdan yada evin dışındaki hattan olabilir. Eğer ev içinde hat direkt olarak prizlere bağlanmış ise mecbur hattın geçtiği duvarları kırman gerekir kabloları yenilemek için. Eğer kaliteli bir kablo ile değiştirirsen daha verimli bir aktarım olur ki sorun bu ise kablo yenilemek seni hızlandırır. Ama tekrar söylüyorum 13 Mbps üzeri ise internetin hızı gerek yok masrafa çünkü alabileceğin maksimum hız 15 Mbps olucaktır.

hızlı cevap için çok teşekkürler 20 gün sonra tahütüm bitiyor dediğim gibi TürkNet ve bir firma daha 35 Mbps verebiliriz diyorlar ev hattım kaçı desteklediğini sormak istemiştim aslında. Hattım duvar içinden telefon prizi ile geliyor aldığım hız ise 14.70 civarı santrale uzaklığım 300 400 metre arasında gözüküyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,135
VDSL 'dir 35 Mbps ise. Modeminiz VDSL modem olması gerek öyle değilse zaten kullanamazsınız 35 Mbps VDSL hattı. Evde bir kablo değişikliğine gitmenize gerek yok CAT 6 kablodan alıyorsun 35 Mbps internetide. Zaten aynı kablodan geliyor eve kadar evdeki kablolarda muhtemelen CAT 6 dır sıkıntı yok. Sadece dediğim gibi modemi kontrol edin eğer bu bahsettiğiniz internet VDSL ise.

KS

Mertcan39

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
ugur.gozaydin' Alıntı:
VDSL 'dir  35 Mbps ise. Modeminiz VDSL modem olması gerek öyle değilse zaten kullanamazsınız 35 Mbps VDSL hattı. Evde bir kablo değişikliğine gitmenize gerek yok CAT 6 kablodan alıyorsun 35 Mbps internetide. Zaten aynı kablodan geliyor eve kadar evdeki kablolarda muhtemelen CAT 6 dır sıkıntı yok. Sadece dediğim gibi modemi kontrol edin eğer bu bahsettiğiniz internet VDSL ise.

evet modemim vdsl destekli teşekkür ederim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri