Modem yere düştü

benbaaris

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
44
Hocalarım iyi günler dilerim. Modem bugün yaklaşık iki metreden yere düştü ve fişe falan taktım bir baktım ledler az yanıyor sonra reset tuşuna bastım ve kapatıp açtım bir baktım power tuşunun ledi düzeldi yeşil yanıp sönerken kırmızıya dönüştü. Diğer ledler zaten hiç yanmadı resetten sonra. acaba yeni modem mi almak gerek çünkü modem TTNet Zyxel garantisi biteli 5 yil oldu.

Son düzenleme:
KS

benbaaris

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
44
hocam bir şeyler yazın yahu

KS

benbaaris

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
44

Ekli dosyalar

• 1666522444813.jpg
    1666522444813.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 30

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Çok anlamıyorum ama internet ışığı kırmızı olunca internet yok oluyordu bunda da gücü almada bir sıkıntı var ise yaptırmaya kalksanız fazla para isteyebilirler diye düşünüyorum. Bilen biri yazarsa daha iyi olur ama bence yeni modem gerekebilir.

KS

benbaaris

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
44
Çok anlamıyorum ama internet ışığı kırmızı olunca internet yok oluyordu bunda da gücü almada bir sıkıntı var ise yaptırmaya kalksanız fazla para isteyebilirler diye düşünüyorum. Bilen biri yazarsa daha iyi olur ama bence yeni modem gerekebilir.
zaten yaptırmam bu allahın belasını. eğer bozulmuşsa yeni bir tane almayı düşünüyorum

KS

benbaaris

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
44
Haklısınız. Bizde de benzer modem vardı interneti yayamıyorlar , bağlantı sıkıntıları oluyor.
aynen öyle hocam. bir ara superonline kullanıyorduk tek o tatmin etti çünkü verdikleri modem farklıydı

KS

benbaaris

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
44
Her şeyde ucuza kaçıyorlar. Dandik modem veriyorlar kullanamıyorsunuz bir de modem almak zorunda kalıyorsunuz. Hizmette sınır yok :D
bir de bunun için 7 yıl önce 120 tl ödemiştik şuan bile 120 tl vermem ben bunun yenisine. huawei modemi çok iyiydi

Leuna

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
48
İyi günler hocam. Açıkcası pek anlamıyorum ama modemlerin alt kısımlarında kalem ucu ya da iğne ucuyla bastırabilen küçük bir delikte reset tuşu olur. Her hangi bir kurşun kalemle ucuna 10-15 saniye basılı tutup komple fabrika ayarlarına döndürmeyi dener misiniz? Çözüleceğini pek sanmıyorum ama küçük bir ihtimal bile olsa denemeye değer.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
bir de bunun için 7 yıl önce 120 tl ödemiştik şuan bile 120 tl vermem ben bunun yenisine. huawei modemi çok iyiydi
O modemler de ısınıyor diye duymuştum aslında. Bizde de Türk Telekom modemi var internet olmasına rağmen bazen hızı falan düşürüyor online oyun oynanmıyor.

KS

benbaaris

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
44
O modemler de ısınıyor diye duymuştum aslında. Bizde de Türk Telekom modemi var internet olmasına rağmen bazen hızı falan düşürüyor online oyun oynanmıyor.
superonline ın verdiği huawei efsaneydi. csde maks 50 ping alıyordum. ayrıca hatırladıgım kadarıyla ısınma sorunu yoktu. ama bu ttnet zyxel tam kanser hem düzgün çalışmıyor sürekli bağlantı kopuyor

KS

benbaaris

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
44
İyi günler hocam. Açıkcası pek anlamıyorum ama modemlerin alt kısımlarında kalem ucu ya da iğne ucuyla bastırabilen küçük bir delikte reset tuşu olur. Her hangi bir kurşun kalemle ucuna 10-15 saniye basılı tutup komple fabrika ayarlarına döndürmeyi dener misiniz? Çözüleceğini pek sanmıyorum ama küçük bir ihtimal bile olsa denemeye değer.
hocam kusura bakmayın cevabınızı görmedim. hiçbir işe yaramadı resetlemek dün gece direkt onu denedim bir umut. muhtemelen bozuldu çünkü power kırmızı yanınca modemde bir sorun oldugu anlamına geliyor ama yine de sizlere danısayım dedim belki bir çözümü vardır diye

Leuna

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
48
hocam kusura bakmayın cevabınızı görmedim. hiçbir işe yaramadı resetlemek dün gece direkt onu denedim bir umut. muhtemelen bozuldu çünkü power kırmızı yanınca modemde bir sorun oldugu anlamına geliyor ama yine de sizlere danısayım dedim belki bir çözümü vardır diye

Anladım hocam , kusura bakmayın resetledim diyince sadece tuşla kapat-aç yaptınız sandım. Geçmiş olsun o zaman modem vadesini doldurmuş gibi duruyor :confused:

KS

benbaaris

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
44
Anladım hocam , kusura bakmayın resetledim diyince sadece tuşla kapat-aç yaptınız sandım. Geçmiş olsun o zaman modem vadesini doldurmuş gibi duruyor :confused:
ne yazık ki öyle görünüyor o zaman yeni konu açıp modem tavsiyesi isteyeyim:/. teşekkür ederim hepinize

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
superonline ın verdiği huawei efsaneydi. csde maks 50 ping alıyordum. ayrıca hatırladıgım kadarıyla ısınma sorunu yoktu. ama bu ttnet zyxel tam kanser hem düzgün çalışmıyor sürekli bağlantı kopuyor
TTnet konusuna katılıyorum. Huawei de ben bir yerde gördüm belki belirli modelleri ısınıyordur.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri