Monitör Nemli Gözüküyor - Leke Sorunu Ne Olur Yardımcı Olun

Descartes

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ne olur yardımcı olun dostlar, monitörü ekran solüsyonuyla temizledim güzelce, lekeler çıktı çıkmasına ama sanki ekranı nemli bir bezle silmişim ama kurulamamışım gibi bir görüntü var. Telefon ekranınıza su sıçrar da, çok küçük renkli pikseller olur, mendille silince geçer ya, onun gibi. Sıkıntı şurada ki, monitör nemli değil, kuru. Ona rağmen nemliymiş gibi duruyor. Telefonla fotoğraf çekemiyorum çünkü gözükmüyor doğru düzgün. Ben bu sorunu nasıl çözeceğim? Monitörü temizledikten sonra bez izi oluştu komple soldan sağa. Bunun etkisi var mıdır acaba?

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Sıkıntı temizleme solüsyonundan kaynaklanıyor.
Ne tür bir solüsyon kullandınız.
Aynı durum tv panellerinde de yaşanıyor. Solüsyon içindeki maddeler ile panel hafif bir tepkime sonucu bu tür sıkıntılar çıkarabiliyor.

Artık tv olsun cep tel olsun, tablet, laptop ekranlarını temizlemek için bu tür solüsyonlar kullanmayın.

Ne yapılabilir?
Bezi az miktarda damıtılmış suyla nemlendirin. Çok ıslak olmamasına dikkat edin. Artık bu suolüsyon kalıntıları varsa geri almaya çalışın. Birincisi iyi sonuç vermedi tekrar deneyin. Bez dedikleri şu BİM de satılan yumuşak mikrofiber bez.

Damıtılmış su önemli. Kaliteli i.inde gerçek damıtık su bulunan bir yerden alun bunu.

Aşağıaki linkte lekeler i.in %50 sirke karıştırın falan demişler. Siz buna girmeyin. Sirke eklemeyin. Bu Koyu inatçı lekelenmler için çünkü.

KS

Descartes

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sıkıntı temizleme solüsyonundan kaynaklanıyor.
Ne tür bir solüsyon kullandınız.
Aynı durum tv panellerinde de yaşanıyor. Solüsyon içindeki maddeler ile panel hafif bir tepkime sonucu bu tür sıkıntılar çıkarabiliyor.

Artık tv olsun cep tel olsun, tablet, laptop ekranlarını temizlemek için bu tür solüsyonlar kullanmayın.

Ne yapılabilir?
Bezi az miktarda damıtılmış suyla nemlendirin. Çok ıslak olmamasına dikkat edin. Artık bu suolüsyon kalıntıları varsa geri almaya çalışın. Birincisi iyi sonuç vermedi tekrar deneyin. Bez dedikleri şu BİM de satılan yumuşak mikrofiber bez.

Damıtılmış su önemli. Kaliteli i.inde gerçek damıtık su bulunan bir yerden alun bunu.

Aşağıaki linkte lekeler i.in %50 sirke karıştırın falan demişler. Siz buna girmeyin. Sirke eklemeyin. Bu Koyu inatçı lekelenmler için çünkü.

Fakirin monitörler için özel ürettiği solisyonu kullanmıştım. Damıtılmış sudan kastınız, marketlerde satılan su mu? Bu şekilde yaptığınızı yaparsam sorunum çözülür mü, monitörü de daha yeni almıştım. Panel tepkimeye girdi demişsiniz, düzeltilebilecek bir şey mi?

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Saf su, eskiden akülere konan damıtılmış saf su.
Benzin istasyonlarında, (halen satıyorlarsa) bazı büyük marketlerde bulunabilir.
Artık bu şekilde bir deneyin. Tam olarka eski haline döner mi, net bir şey söylemek mümkün değil.

KS

Descartes

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Saf su, eskiden akülere konan damıtılmış saf su.
Benzin istasyonlarında, (halen satıyorlarsa) bazı büyük marketlerde bulunabilir.
Artık bu şekilde bir deneyin. Tam olarka eski haline döner mi, net bir şey söylemek mümkün değil.
Hocam şöyle derdimi anlatan benimle aynı sorunu yaşayan birini buldum. Sorunumu daha iyi açıkladığımı düşünüyorum, saf su kullanıp daha sonrasında kurulamak dışında başka bir şey yapacak mıyım?

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Reddit teki vatandaş, monitörü kutudan çıkarmış, hiçbir solüsyon vb ile temizleme yapmadan bu yağlı, bulanık yüzeyle karşılaşmış.
Sonrasında mikrofiber bes ve su ile silmiş. Bu sefer daha da kötüleştiğini belirtmiş.
Burası düşündürüyor.

Panel yapısı ile ilgili, fabrikasyon bir hata, sorun vb olasılığı olabilir diye.
Bence yetkili servisle irtibat kurup bir danışın derim.

KS

Descartes

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Reddit teki vatandaş, monitörü kutudan çıkarmış, hiçbir solüsyon vb ile temizleme yapmadan bu yağlı, bulanık yüzeyle karşılaşmış.
Sonrasında mikrofiber bes ve su ile silmiş. Bu sefer daha da kötüleştiğini belirtmiş.
Burası düşündürüyor.

Panel yapısı ile ilgili, fabrikasyon bir hata, sorun vb olasılığı olabilir diye.
Bence yetkili servisle irtibat kurup bir danışın derim.
Yeni aldım, 3 ay önce. Garanti kapsamı var. Fakat temizleyici ile sildiğim için bu kullanıcı hatası deyip geri çevirirler mi?

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Bilemiyorum. Açıkçası hiç bilemiyorum.
Siz il kutu açtınız, monitorü kurdunuz, daha ilk bakış bu tür yağlanama vs olmadığına emin misiniz.
önce telefon üzerinden bir danışırsınız, vaya bunların e- mailleri varsa görüntü, monitor kapalıyken eskiye nazaran yağlı gibi oldu. Bu normal mi, bunun temizliği için ne öneririsiniz vs diye...

KS

Descartes

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bilemiyorum. Açıkçası hiç bilemiyorum.
Siz il kutu açtınız, monitorü kurdunuz, daha ilk bakış bu tür yağlanama vs olmadığına emin misiniz.
önce telefon üzerinden bir danışırsınız, vaya bunların e- mailleri varsa görüntü, monitor kapalıyken eskiye nazaran yağlı gibi oldu. Bu normal mi, bunun temizliği için ne öneririsiniz vs diye...
Hafta içi arayıp sorayım, bu arada kutuyu attım ben. Garanti kapsamına girmez değil mi artık kutuyu attığım için?

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Sanmıyorum kutudan sorun çıkaracaklarını. Önce inceleyeceklerdir paneli, bir sıkıntı sorun görürlerde ya paneli-ekranı değiştirirler. Belki de komple monitorü...

KS

Descartes

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sanmıyorum kutudan sorun çıkaracaklarını. Önce inceleyeceklerdir paneli, bir sıkıntı sorun görürlerde ya paneli-ekranı değiştirirler. Belki de komple monitorü...
Konudan bağımsız bir şey sormak istiyorum, monitörün yüzeyini temizlemem önerildi. Damıtılmış su yerine, arıtma cihazından çıkan arıtılmış içme suyunu kullansam olur mu acaba? Aynı işlevi görür mü?

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
İkisi farklıdır.
Arı-damıtık su bulmak biraz zorlaştı ama, diğerine göre dah saftır. Bu yüzden kolay kolay herhangi bir iz bırakmayacaktır.

KS

Descartes

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İkisi farklıdır.
Arı-damıtık su bulmak biraz zorlaştı ama, diğerine göre dah saftır. Bu yüzden kolay kolay herhangi bir iz bırakmayacaktır.
Saf suyu aldım, temizledim. Tabii ki geçmedi :D Bir kaç arkadaş yine bu modelde aynı sorunu yaşamış. Araştırmadan AOC diye atladık, yapacak bir şey yok. Garantiye falan vermek de istemiyorum, yolda falan kırılır, THH ile uğraşmak falan uzun iş. Zaten sağlam bir sistem toplayıp 2k monitör almak istiyordum, ona bahanem olmuş oldu. Bunu da ya satar, ya kardeşime veririm artık. AOC'a mail attım, düzgün bir çözüm önermezlerse alışmayı deneyeceğim yeni sistemi toplayana kadar. Sizi de yorduk, kusura bakmayın :D

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri