Monitör Önerisi (27.04.2022)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Batua69

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
67
1651069925280.png
1651069992947.png

2 monitör arasında kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim ve bayramda bu monitörler indirime girer mi? 1 kere alıp bir daha değişmek istemiyorum o yüzden başka kaliteli monitör önerileriniz var ise alabilirim. Teşekkürler

Umit88

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
42
Arkadaslar ips monitorler neden daha cok oneriliyor? Ben de ilk defa alacagim uygun fiyatli oled qled 4k 2k vs ekranlardan daha mi iyi ips ekranlar ? Ya da kendi fiyat bandindaki ekranlara gore mi daha iyi?

ljluEX

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Başka bir forumda görüp son dönemde çok gördüğüm bu sorunun çok açık anlayabileceğimiz bir açıklaması var.Tamamen alıntıdır.

-VA Panel daha çok yüksek yenileme hızları ve düşük tepki süreleri gereken oyunlarda farkını gösteriyor. IPS ise renk skalası ve parlaklık olarak VA panele göre daha iyi. Film, dizi izleyecekseniz.

Kısaca yüksek tazeleme ve düşük tepki isteyen fps tarzı oyunlar oynayacaksan alman gereken VA.Fakat aktif olarak oyun oynamayıp grafik tasarımı,photoshop veya edit için IPS daha iyi olacaktır.Yanlışım varsa düzeltebilirsiniz.iyi forumlar

Seckin35

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
40
Arkadaslar ips monitorler neden daha cok oneriliyor? Ben de ilk defa alacagim uygun fiyatli oled qled 4k 2k vs ekranlardan daha mi iyi ips ekranlar ? Ya da kendi fiyat bandindaki ekranlara gore mi daha iyi?
Görüntü kalitesi yanlış hatırlamıyorum fazla bilgim yok ama benimde dikkatimi çeken ipsler cam gibi gösteriyor net ve çok hoş ve bir arkadaşımda ips 240hz dell var çıldırıyor tadından yenmiyo diyor bu kadarını bliyorum :D

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,135
Panel sorusuna gelirsek. IPS paneller oldukça gelişti ki buda düşük Input Lag süreleri ve düşük panel süreleri gibi pek çok şeyde IPS panellerin "Film ve Medya" tüketimi haricinde oyuncu ürünü olarak ta rağbet görmesini sağladı. IPS gelişince VA panellerde gelişti ama VA panel bir ara çözümdür TN ve IPS arasında.

Seckin35

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
40
Panel sorusuna gelirsek. IPS paneller oldukça gelişti ki buda düşük Input Lag süreleri ve düşük panel süreleri gibi pek çok şeyde IPS panellerin "Film ve Medya" tüketimi haricinde oyuncu ürünü olarak ta rağbet görmesini sağladı. IPS gelişince VA panellerde gelişti ama VA panel bir ara çözümdür TN ve IPS arasında.
Bir şey sorcam VA ve PN panellet Fps odaklı IPS paneller görüntü odaklı diyebilirmiyiz ama ilerleyen zaman zarfında IPSler oyunlarada giriş yapmaya başladı mı oluyor yani

KS

Batua69

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
67
4K bütçeye 165Hz FHD monitör alınmaz bence. Aralarında ASUS ürüne yönelim ve 4K bütçe vereceksiniz bir monitöre tercihinizi bu üründen yana kullanın.
Aslında 3.5K TL bütçem var Asus alıcaktım ama Bayram indirimlerinde düşer diye BenQ'yü de düşünmüştüm. Attığınız monitör mükemmel bu arada. 240 fps alacak ekran kartım olsa kesinlikle bütçeyi arttırıp alırdım.. Yine de teşekkürler tercihimi Asus'tan yana kullanacağım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,135
Bir şey sorcam VA ve PN panellet Fps odaklı IPS paneller görüntü odaklı diyebilirmiyiz ama ilerleyen zaman zarfında IPSler oyunlarada giriş yapmaya başladı mı oluyor yani
IPS panellerin oyun dünyasında söz sahibi olması yaklaşık 3-4 yıl öncesinden başladı. IPS paneller artık karma kullanımda ve sadece oyun bazında en çok kullanılan panel türü diyebiliriz. Zaten bunu 360Hz 1ms veya 0.5ms IPS panel monitörlerden de anlayabilirsiniz.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,135
Aslında 3.5K TL bütçem var Asus alıcaktım ama Bayram indirimlerinde düşer diye BenQ'yü de düşünmüştüm. Attığınız monitör mükemmel bu arada. 240 fps alacak ekran kartım olsa kesinlikle bütçeyi arttırıp alırdım.. Yine de teşekkürler tercihimi Asus'tan yana kullanacağım.
Hayırlı olsun diyorum.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri