Öneri Monitör Önerisi Lazım

ByDrago

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
39
Merhaba arkadaşlar monitör ihtiyacım var.
27inç curved ve 23.6-8 curved olursa süper olur
27 inç icin 144hz kafidir.
23inç için 165hz bakıyorum önerilerinizi bekliyorum.
Curved önceliğim maksimum bütçem 3.500 en baba 4000 dir fazlası çok zorlar.
[Not: 27inç için düz ekranda olabilir ama 23de curved önceliğim.]

KS

ByDrago

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
39
Anladım hocam 3400 civarında asusun 23.8 inç 165 hz monitörü satılıyordu ama o daha mantıklı olmazmı ? Hayalim curved ama ya

Son düzenleme:

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,168
Eğer Asus VP249QGR modelinden bahsediyorsanız o da alınabilir , kötü ürün değil ama Lenovo daha kaliteli diye biliyorum. Daha mantıklı olmaz , olsa da tek sebebi daha ucuz olması olur.

Tolga Ersoy

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
62
Merhaba arkadaşlar monitör ihtiyacım var.
27inç curved ve 23.6-8 curved olursa süper olur
27 inç icin 144hz kafidir.
23inç için 165hz bakıyorum önerilerinizi bekliyorum.
Curved önceliğim maksimum bütçem 3.500 en baba 4000 dir fazlası çok zorlar.
[Not: 27inç için düz ekranda olabilir ama 23de curved önceliğim.]
Asus monitörler güzel deneyimleme fırsatım oldu bikaç modelini ancak @Syqex hocanın söylediği monitör de gayet başarılı ve kesinlikle fiyat performans hocam

KS

ByDrago

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
39
VA Panel olduğu için bence tercih etmeyin. Bu bütçelerde ürün almak istiyorsanız Asus VP249QGR modeline bakın.
Hocam peki bişey sorabilirmiyim VA ne oluyor inanın hiç bilmiyorum yada sizin atmış olduğunuz monitör IPS yazıyor farkı nedir yazarmısınız ?

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,168
Hocam peki bişey sorabilirmiyim VA ne oluyor inanın hiç bilmiyorum yada sizin atmış olduğunuz monitör IPS yazıyor farkı nedir yazarmısınız ?
Panel farkı. IPS panelde renkler daha canlı görünür. Aradaki renk farkına kendiniz bakabilirsiniz.

i

Hem VA panellerde Ghosting de oluyor. Bunu bir nevi FPS oyununda rakibin gölgesini rakip gibi görmek veya Forza oynarken yüksek hızlarda arabanın arkasında gölgelenme oluşması olarak tanımlayabilirim.

KS

ByDrago

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
39
Panel farkı. IPS panelde renkler daha canlı görünür. Aradaki renk farkına kendiniz bakabilirsiniz.

i

Hem VA panellerde Ghosting de oluyor. Bunu bir nevi FPS oyununda rakibin gölgesini rakip gibi görmek veya Forza oynarken yüksek hızlarda arabanın arkasında gölgelenme oluşması olarak tanımlayabilirim.
Beni aydınlattığınız için çok teşekkür ederim hocam. 20hz den bişey olmaz ozaman sizin dediğiniz monitörden sipariş geçiyorum yarın :)
Çok teşekkürler... iyi çalışmalar

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri