monitör tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tunahan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
En fazla 2300 TL, en az 75 Hz, görüntü kalitesi güzel, yükseklik ayarı olan bir monitör arıyorum. ancak olabildiğince f/p olsun Tavsiyelerinize açığım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Cvp: monitör tavsiyesi

Söylediğiniz özelliklerde 3 ürün buldum ikisini de aşağıya bırakıyorum.
İncehesap indirimlerinde tekrar yazarsanız eğer listelenenlerde bu ürünlerden daha iyi bir ürün olursa seçiminizi o üründen yana kullanın derim. Ama dolar malum 16 TL sınırını zorluyor yani bu önerilerimin fiyatları akşama kadar artarsa şaşırmam.

KS

Tunahan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Bu ürünlerden tavsiyeniz hangisi olurdu. kendiniz için alacak olsanız?

Hp nin yorumlarında çok fazla ışık sızması olduğunu söylüyorlar.

İndirim beklemeyi düşünmüyorum. Zaten fiyatlar sürekli yükseliyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

Birincisi bu listede bütçenizi aşan ürünler var. Yani bir sınır verdiğiniz için ben 2350 TL üzerine bakmadım.

Bu ürünlerden çoğu ki Samsung ve MSI ürünleri olarak spesifik bir şekilde belirtebilirim iş odaklı monitörler. Yani hızlı oynanışa sahip oyunlar oynayacaksanız o ürünleri almayın. Yok benim oyunla bir işim yok işte yapmayacağım gündelik kullanım için olsun derseniz ben yine de o ürünleri tercih etmem.

Listedeki en mantıklı ürünler HP ve AOC ürünleri. HP 'yi zaten önerdim AOC ürünü ise genelde çok önerdiğim bir üründür ama ürün biraz mimli. Ölü piksel çıkma olasılığı biraz yüksek o üründe bilginiz olsun. Ben HP seçerdim. Hem IPS panel hem de ürün olarak bence listedeki en mantıklı seçenek.

KS

Tunahan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Pek oyun oynayan birisi değilim. en fazla ayda bir kaç saat cs:go, ETS2 falan oynarım. Bu alacağım monitör genel olarak AutoCad, dizi, film için kullanılacak.

Evet haklısınız bir bütçe verdim. Ama uzun süre kullanmak için o bütçenin üstüne çıkmam gerektiğini fark ettim. Çünkü  1 ay önce baktığım bu monitörler 1000 tl daha ucuzdu. Ki muhtemelen 1 ay sonra en az 1000 tl daha pahalı olacaklar. O yüzden AOC u da listeye eklemiştim. Başka öneriniz varsa bakabilirim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

Dolar kuru sağ olsun monitörlerdeki fiyat artışı muazzam. :D

Bir sınır verin bütçe olarak bakayım. Böyle çok ucu açık oluyor çünkü. FHD 120Hz veya üzeri monitörler 3000 TL civarından başlıyor. Ben HP ürünü yakın zamanda çok önerdim ve hiç şikayet almadım. Yani o şuan alınabilir ne iyi monitör o fiyata. Ama ille alternatif istiyorsanız bütçenizin maksimumdaki sınırını vermeniz gerek. Sürekli bak dur olmasın. Tek seferde bakalım bitsin.

KS

Tunahan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Maksimum sınır olarak 3000 Tl diyebilirim. Kendimi zorlarım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

Bu 5 ürünü önerebilirim. Hepsini daha önce çokça kez önerdim ve hiç şikayet almışlığım yok. Hepsi gerçek 8 Bit panel kullanıyorlar FCR ile 8 Bit değiller yani. Hepsi başarılı modeller. Hepsi yükseklik ayarına sahip. Ben LG ürünü seçerdim büyük ihtimalle. Birincisi IPS 'den şaşmam. İkincisi ise Pivot modu var yani monitörü dikey kullanabiliyorsunuz. Şimdi olmasa bile ileride bir gün işime yarar. Olmamasından iyidir. Karar sizin.

KS

Tunahan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

dediğiniz gibi sanırım LG yi alacağım. eğer içime sinmezse de nasılsa amazon garantisinde iade ederim. ilgi alakanız için teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri