Montajı beceremiyorum:((

DicDal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhabalar, kasa parçalarını tamamladım ve montajlamaya çalıştım fakat pc yi açtığımda reset atıyor. Anakartın ve ekran kartının üstünde kırmızı ışık yanıyor. Nerede yanlış yaptım? (Resimlerdeki yerde kırmızı ışık yanıyor) pc yi tekrardan açmak istemedim zarar görmesin diye
16631785688042070338404766683807.jpg
16631786539112710793658998027934.jpg

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Merhabalar, kasa parçalarını tamamladım ve montajlamaya çalıştım fakat pc yi açtığımda reset atıyor. Anakartın ve ekran kartının üstünde kırmızı ışık yanıyor. Nerede yanlış yaptım? (Resimlerdeki yerde kırmızı ışık yanıyor) pc yi tekrardan açmak istemedim zarar görmesin diyeEkli dosyayı görüntüle 7162Ekli dosyayı görüntüle 7163
Ben kırmızı ışığı göremedim.Ayrıca böyle olunca genelde statik elektrik sorunu oluyor.

Malkom-x

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Merhabalar, kasa parçalarını tamamladım ve montajlamaya çalıştım fakat pc yi açtığımda reset atıyor. Anakartın ve ekran kartının üstünde kırmızı ışık yanıyor. Nerede yanlış yaptım? (Resimlerdeki yerde kırmızı ışık yanıyor) pc yi tekrardan açmak istemedim zarar görmesin diyeEkli dosyayı görüntüle 7162Ekli dosyayı görüntüle 7163
Anakart ve işlemci tam olarak nedir bios guncellemesi gerekebilir. Birde anakartın üzerinde aşağıda yer alan resimdeki gibi ışıklar yanıyorsa anakart kitapçığına bakın sorun nereden kaynaklanıyorsa onun ışığı yanıyor zaten.
Kablo montajı konusunda ise aşağıdaki video faydalı olacaktır.

Ekli dosyalar

• indir.jpeg
    indir.jpeg
    227.1 KB · Görüntüleme: 17

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Anakart Üzerinde Veya Ekran Kartı Üzerinde Kırmızı Bir Led Yanmıyor Ki Yada Benim Gözler Mı? Bozuldu Çünkü Kırmızı Işığı Görmüyorum Ben.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Anakarta yeterli gitmediği den olabilir.
Anakart Üzerinde Veya Ekran Kartı Üzerinde Kırmızı Bir Led Yanmıyor Ki Yada Benim Gözler Mı? Bozuldu Çünkü Kırmızı Işığı Görmüyorum Ben.
Anakarta takılan güç kablosuna bakın sanki kırılmış gibi.

KS

DicDal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Rog strix 1200w power var cpu kablosu olarak 8 pinlik yoktu 4-4 vardı ortası boş kaldı kırmızı ışık yanmıyor fotoğrafta çünkü reset atıp durduğu icin fişıni çektim attigim resimlerde yanıyordu 2 yerdede kırmızı ışık

KS

DicDal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bu arada anakart b550 rog xe edition işlemci ryzen7 5800x3d ekran kartı 6900xt

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Rog strix 1200w power var cpu kablosu olarak 8 pinlik yoktu 4-4 vardı ortası boş kaldı kırmızı ışık yanmıyor fotoğrafta çünkü reset atıp durduğu icin fişıni çektim attigim resimlerde yanıyordu 2 yerdede kırmızı ışık
Yani kırdınız mı?

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Sağlam sistemmiş güle güle kullanın. Bence bilen birinden yardım alın 50-100 verin riske girmeyin.
@Malkom-x

Arkadaşımız Çok İyi Yere Parmak Bastı Yanlış Bir Hatada Anakart Veya Başka Bir Donanımlarına Zarar Vermen Çok Yüksek Bilen Birine Yaptırman Daha Mantıklı Olur Senin İçin Kardeşim.

Malkom-x

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Boyle bi pci-e kablo var birleştirip mi takmam gerekiyor?Ekli dosyayı görüntüle 7165
Bu ekran kartı güç kablosu. Senin psunda bunlardan 2 veya 3 tane olması lazım.
Ekran kartında 8 pin varsa bu kabloları birleştirip takıyorsun. 6 pin varsa birleştirmeden takıyorsun. Yukarıda linkini verdiğim videoyu izleyin çok açıklayıcı faydası olur.

KS

DicDal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Kasa çok ağır kimse eve gelip bakmıyor ki raziyim 200-300 de yapan yok maaelsef

KS

DicDal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bu ekran kartı güç kablosu. Senin psunda bunlardan 2 veya 3 tane olması lazım.
Ekran kartında 8 pin varsa bu kabloları birleştirip takıyorsun. 6 pin varsa birleştirmeden takıyorsun. Yukarıda linkini verdiğim videoyu izleyin çok açıklayıcı faydası olur.
Evet bende onu biliyorum üstünde cpu yazan kablodada dedigim gibi 8-4 yok 4-4 koymuşlar o yüzden öyle takmayı denedim sorun ondan olabilir

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri