Montajı beceremiyorum:((

Malkom-x

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Kasa çok ağır kimse eve gelip bakmıyor ki raziyim 200-300 de yapan yok maaelsef
Tavsiyem acele etmeyin gerekirse montajı yarına bırakın. Sistem montajıyla ilgili güzel rehberler var onlardan biraz faydalanın böyle acemilikte ben ekran kartına zarar vermiştim bir ton uğrastım sonra servisle falan.

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
250
Yani RORG'un kutusundan 4+4 CPU kablosundan iki adet olmaması şaşırttı. CPU için olanlarda sana önerim şu. Genelde 4+4 taksan da çalışır ama o kafalara birbirine bitiştirip birrlikte yanyana takmalısın. Diğer soldaki boş kalsa da yine çalışır ana kartın ve işlemciye güç gider. Sadece yük altında biraz zorlanır.

PCI-E olanları da ekran kartına güzel oturttuğuna emin ol. Biraz temassızlık o kırmızı ışığın yanmasına neden olabilir.

KS

DicDal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Biraz uğraştım, sonunda montaj işini tamamladım. Tek sorun ekran kartı jelatinini sökmeyi unutmuşum :D çıkarmadan sokebildigim kadarını söktüm. Çok az altlarda kaldı sıkıntı olur mu? Ve yük altında %97 kullanımda sıcaklık 85 hotspot 95-97 oluyor normal değerler mi? böyle kullanmaya devam etsem sıkıntı olur mu?
20220917091713.jpg

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Hotspot bağlantı yeri diye biliyorum kartlarda en çok ısınan yer orasıdır o yüzden o sıcaklık normal ama kart için 85 derece fazla. Bir sorun olmalı.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198

Malkom-x

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Biraz uğraştım, sonunda montaj işini tamamladım. Tek sorun ekran kartı jelatinini sökmeyi unutmuşum :D çıkarmadan sokebildigim kadarını söktüm. Çok az altlarda kaldı sıkıntı olur mu? Ve yük altında %97 kullanımda sıcaklık 85 hotspot 95-97 oluyor normal değerler mi? böyle kullanmaya devam etsem sıkıntı olur mu?
Ekli dosyayı görüntüle 7342
Güle güle kullanın:)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri