Msi b450 gaming plus anakart cpu Led hatası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
KS

Hakkaniyet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Windows 10 da kurmaya çalıştım belirttiğiniz 2 tane kasa üstündeki usb 2.0a fakat usb ışıkları yanıyor ama, mause klavye haraket etmiyor komut veremiyorum, bu adımda nasıl ilerleyeblrm

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Kurmaya çalıştığınız Windows sistemler UEFI olarak mı hazırlandı? Eğer UEFI değilse sorun bundan kaynaklıdır. Birde Windows 7 sistemde bu sorun genelde oluyormuş MSI forumda okudum Win10 deneyin ve UEFI olarak USB belleğe yazdırın.

KS

Hakkaniyet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Uefi nasıl yapabilirim, İSO yu usb çekerken ayrı bir yöntemi mi var konuya vakıf değilim,

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Hakkaniyet' Alıntı:
Uefi nasıl yapabilirim, İSO yu usb çekerken ayrı bir yöntemi mi var konuya vakıf değilim,

BIOS 'ta düzgün çalışması için USB diske yazdırma biçimleri var siz nasıl yaptınız bilmiyorum ama anlatayım.

Bu bağlantıdan RUFUS yazılımını indirin ve yazılım açın aşağıdaki gibi bir pencere açılacak.

rufus_tr.png

1. SEÇ kısmından ISO 'yu seçin.
  2. AYGIT kısmından USB 'yi seçin.
  3. Önyükleme seçimi Windows.iso olacak.
  4. Yansıma Seçeneği Standart Windows Yüklemesi olacak.
  5. Disk Bölüm Düzeni GPT olacak bu UEFI anlamına gelir ve bunu seçtiğinizde Hedef sistem UEFI(CSM yok) olacak.
  6. Gelişmiş seçeneklerin ikisini de olduğu gibi bırakın.
  7. Yeni Birim Etiketi kısımı ISO 'nun versiyonuna göre değişir oraya dokunmanıza gerek yok.
  8. Dosya Sistemi FAT32 olacak ve Ayırma Birimi Boyutu Varsayılan olacak.
  9. BAŞLAT dediğiniz zaman bir uyarı gelecek bu USB içindekiler silinecek uyarısı Tamam deyin ve işlemi başlatın. İşlem başladığı zaman aşağıdaki durum kısmı Hazır olarak belirtilecek işlem tamam.

KS

Hakkaniyet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba, dün gece itibari ile dediklerinizi harfiyen uyguladim, ve sorunu çözdüm,
Lakin bu dediğiniz uefili isoda da görmedi usb yi, aslında gördü de haraket etmedi, klavyede garip şekilde tav enter ile olayı çözdüm, en zorlandigim kısım m2. Ssd yi 2 ye bölmek istediğimde belirli şekilde GB belirtmek oldu 480gb ikiye böldüm sadece 1 tanesi gözüküyor o ayrı konu, bu süreç içerisinde onca insana ağız burun eğdim minnet ettim, siz tanımadığınız halde yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim tekrar tekrar Allah razı olsun sizden hakkınızı helal edin

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Sorunuzu çözdüğünüze sevindim. Herhangi bir sorunuz olduğunda biz buradayız yardımcı oluruz.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri