Msı B550M A PRO fan hızı ayarı

SSpa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Msı B550M A PRO anakartımda güncel bios kurulu olduğu halde kasa fanlarım sürekli son devirde dönüyor smart fanda etkin sorun nedir?

Kasa:Corsair Spect Delta Rgb

behnankmscu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
60
Msi Afterburner programını indirip oradan bakabilirsin fan ayarlarına. Eğer orada değişim yapamazsan BIOS ekranından yapmayı deneyebilirsin.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Msı B550M A PRO anakartımda güncel bios kurulu olduğu halde kasa fanlarım sürekli son devirde dönüyor smart fanda etkin sorun nedir?

Kasa:Corsair Spect Delta Rgb
Kasa fanlarınızın anakart üzerine mi bağlı? Eğer bağlıysa, MSI Center yazılımını indirip kurun. Yazılımdan Features bölümünden önce User Scenario aracını indirin. Daha sonra araç indiğinde sağ üst bölgeden sadece Fan bölümü onaylı olsun. Burada gerekli ayarlamaları yapıp deneyin fan hızınızda bir değişim oluyor mu bakın.

KS

SSpa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kasa fanlarınızın anakart üzerine mi bağlı? Eğer bağlıysa, MSI Center yazılımını indirip kurun. Yazılımdan Features bölümünden önce User Scenario aracını indirin. Daha sonra araç indiğinde sağ üst bölgeden sadece Fan bölümü onaylı olsun. Burada gerekli ayarlamaları yapıp deneyin fan hızınızda bir değişim oluyor mu bakın.
Onuda denedim hocam ne var ne yok hepsini denedim olmuyor.(anarkata bağlı)

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
Bende de B550-A Pro modeli var. 2 farklı şekilde yönetebiliyorum fan hızlarını.

1-) Msi'ın Dragon Center uygulamasından FROZR AI cooling kısmından yapabiliyorum.

dragoncenter.jpg

2-) Bu kısım BIOS kısmı. Bende Smart Fan modu açık öyle kullanıyorum.

bios.jpg

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri