MSI MAG CoreLiquid 360R ve MSI MAG CoreLiquid 360R v2

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SlimPac

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Her sorum için yeni konu açıyorum ancak forumun arama kısmından konuyu açmadan önce bakıyorum, sorularımla alakalı bir durum yok ya da "üzgünüz bulunamadı." yazısını görünce ben de konu açıyorum... Yanlış yapıyorsam lütfen beni yönlendirin...

Gelelim soruya;

MSI MAG CoreLiquid 360R ve MSI MAG CoreLiquid 360R v2 arasındaki fark nedir? Aralarında 300-350 TL 'lık bir fiyat farkı da mevcut. Birinden birini almak istiyorum ancak 360r ile alakalı kötü yorumlar beni bir tık geri çekti. 360R v2 ile alakalı da sitesinde bayağı bir övülmüş :D Amazondaki satıcı son 3 ay içinde %100 negatif yorum alınca satın alma ekranında vazgeçtim. hepsiburada.com da 2700TL ürünün fiyatı amazonda 2400 falandır sanırım. Ama düz 360R 2200 TL.

Var mı konu ile alakalı bir bilginiz ya da araştırmanız? Teşekkürler...

hepsiburada üzerinde biraz daha pahalı hatta...

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Cvp: MSI MAG CoreLiquid 360R ve MSI MAG CoreLiquid 360R v2

V2 ürünün farkı INTEL LGA 1700 soket uyumlu olması. Aradaki tek fark bu. Ayrıca evet MSI markasının bu R serisi modellerinin performansı pek iyi sayılmaz o fiyat bandına göre. V2 versiyonun da sonuçları aynı farklı bir şey yok üründe performans açısında. Kötü olmasının en büyük sebebi sıvıyı çeviren motor kısmını pompaya değil de radyatör üzerine almaları. Sıvı akışı ve soğutması yeterli değil fiyat açısından emsallerine göre. Eğer bu bütçeye bir ürün alacaksanız alternatif ürünlere yönelin derim. Açıkçası 2000 TL ve üzerini hakkeden bir ürün değil şahsi fikrim tabi.

2000 TL küsür ona vereceğinize kasanız el veriyorsa   bunu alın daha iyi. Yada az daha verin güncel versiyonu olan   bunu alın. 

Kasanız izin vermiyorsa 420mm boyutlara o zaman bu  veya   bu ürünleri alabilirsiniz.

Bu ürünlerin incelemelerine yabancı kaynaklardan bakabilirsiniz. Çoğu daha pahalı markadan daha fazla performans veya denk performansı daha uygun fiyata sunuyorlar. Arctic markası Alman diğer marka yani SilverStone markası Tayvan malıdır. Önerim Arctic olur ama SilverStone ürünüde çok başarılıdır.

KS

SlimPac

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3

Ben sistemi komple MSI ürünleriyle dizdiğim için aslında işlemci soğutucum da  MSI olsun istemiştim. Şu an NZXT Kraken X42 kullanıyorum ama tek fanlı bi ürün olduğu için kasada çok sırıtıyor :/ MSI’ın önerebileceğiniz bir sıvı soğutması var mıdır peki?

HaskoNN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Hocam bir de pompası radyatörde ne kadar sağlıklıdır bilmiyorum. Fakat MSİ Markasının sıvı soğutma ve psularından yer yer şikayet gördüm. Cooler Master düşünüyorsanız onu da önermem fanlarında kronik problemler olduğunu çok gördüm kendim de Masterbox kasasında yaşadım. Sıvı soğutma olarak da Nzxt'den vazgeçmenize gerek yok üst modelini alabilirsiniz corsair capellix serisi de öneririm.

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757

Gayet güzel öneriler yapılmış . Bir Mag Core Liquid 240 R kullanıcısı olarak ben de fan sesinden şikayetçiyim. Isı değerlerimin gayet iyi olduğunu düşünüyorum fakat bunda kasa hava akışımın da payı büyük. Eğer ses problem olmaz benim için derseniz önerim MSİ cephesinde MPG Coreliquid K 360 olacaktır. Tasarımı hoş , soğutma performansı iyi fakat ses kronik sanırım MSİ sıvı soğutma fanlarında . ( Statik basıncı yüksek fan kullandığımız için bu sesi duyuyorsunuz diyorlar fakat bu durum tam olarak kılıfına uydurma gibi geliyor bana).

KS

SlimPac

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3

Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Nzxt ürününün soğutma tarafından ciddi anlamda çok memnunum fakat benim kullandığım ürünün fanı da bana bi tık gürültülü gibi geliyor. Ben ses takıntısı olan biriyim ki daha önce msi marka bi kasa ile alakalı açtığım bi konuda ses yüzünden kasayı bile değiştirmeyi düşündüğümü belirtmiştim. Sonrasında sorunun HDD olduğunu anladığımda bir adet sata SSD ile sorunumu çözdüm. Kasa stabil çalışırken ses çıkmıyor çok şükür ancak ısı değerleri 65 derecelere bile çıktığında soğutucunun fanından ve radyatöründen bi tıslama sesi geliyor hatta fan arada yüksek bir uğultu ile çalışıyor. Betimleyecek olursam 10-15 saniye kadar vuuuuuuu diye bağırıp bi’ 5 saniye kadar ses kesiliyor ve yine başlıyor. Ta ki ısı değerleri 45-50 derecelere düşene kadar. Fandan gelen sesi yeni bir fanla telafi ederim ancak radyatörün tıslaması beni bi’ miktar düşündürmüyor değil. Daha önce aynı problemi cooler master master liquid ML120 lite ile yaşadığım az kalsın işlemciden oluyordum. Isınma yüzünden değil sıvı sızıntısı yüzünden… Kasayı temizlemek için açtığımda yeşil ve kuru bi maddenin işlemciye bulaştığını gördüm. Sütten ağzım yanında yoğurda klima tutuyorum diyebilirim…

Şunu da belirteyim kasa üzerinde 3, kasa önünde 2 ve kasa arkasında 1 olmak üzere toplam 6 adet MSI marka fan kullanıyorum. Üstteki ve arkadaki fanlar aynı argb fanlar ama öndekiler tip olarak benzer ancak ışıklı mışıklı değil. Hepsini tek tek durdurdum ve sesin nzxt’nin fanından geldiğine o şekilde kanaat getirdim. Onu durdurunca uğultu kesildi bu seferde tıslama sesi ön plana çıktı. 

Sisteme farklı markalarının yazılımlarını kurarak sistem kalabalığı da yapmamak için aslında MSI markasına yönelmiştim. İnadım bu yüzden yani. 

Uzun bi’ yazı oldu gözleriniz yorduğum için üzgünüm, ancak mevcut piyasa değerleri nedeniyle bu tarz durumları dert ediyorum… Malum bi işlemci olmuş 4k… Korkuyor insan.

Tekrar teşekkür ederim hepinize teker teker…

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

MSI markasının yeni K ve S serisine yönelebilirsiniz. K240 veya K360 alabilirsiniz çok başarılıdırlar. R serisini önermem. CM markasından F/P 360R önerebilirim ama bütçenize daha iyi ürünler varken önermek içimden gelmiyor. NZXT gereksiz pahalı parasını hakketmiyor. Performansına lafım yok ama aynı performansı daha ucuza alabiliyorsunuz. Size önerdiğim ürünler oldukça başarılı ürünler piyasada rakipleri yol F/P anlamında ama ille MSI olacaksa söylediğim gibi MSI K serisini tercih edebilirsiniz.

Bu arada yazılım karmaşası filan demişsiniz ama size önerdiğim 2 markanın ürünleride MSI yazılımı ile kontrol ediliyor zaten. Ekstra bir yazılım kurmuyorsunuz yani. Bunu belirtmek istedim.

KS

SlimPac

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
RE: Cvp: MSI MAG CoreLiquid 360R ve MSI MAG CoreLiquid 360R v2

ugur.gozaydin' Alıntı:
MSI markasının yeni K ve S serisine yönelebilirsiniz. K240 veya K360 alabilirsiniz çok başarılıdırlar. R serisini önermem. CM markasından F/P 360R önerebilirim ama bütçenize daha iyi ürünler varken önermek içimden gelmiyor. NZXT gereksiz pahalı parasını hakketmiyor. Performansına lafım yok ama aynı performansı daha ucuza alabiliyorsunuz. Size önerdiğim ürünler oldukça başarılı ürünler piyasada rakipleri yol F/P anlamında ama ille MSI olacaksa söylediğim gibi MSI K serisini tercih edebilirsiniz.

Bu arada yazılım karmaşası filan demişsiniz ama size önerdiğim 2 markanın ürünleride MSI yazılımı ile kontrol ediliyor zaten. Ekstra bir yazılım kurmuyorsunuz yani. Bunu belirtmek istedim.

Çok teşekkür ederim. O halde önerilerinizi dikkate alıp kendime yeni bir yol haritası çizeceğim. Takıntılarımı dinleyip tekrar MSI markası üzerinde yoğunlaşmam çok olası olsa da tecrübe ve konu hakimiyeti açısından sizlerden geri seviyede olmamı da göz önünde bulundurduğumda şayet mantıksal açıdan doğru olanı seçerim umarım :D 

İlgi ve alakanıza minnettarım. Keyifli forumlar.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

Bakın alacağınız ürünün RGB desteğine bakın bir ürün alacağınız zaman. MSI RGB sistemini destekliyorsa o ürünün RGB yazılımını kurmanıza gerek yok ki zaten çoğu ortaya ürün yapan markanın bu tür yazılımı olmaz. MSI K serisi veya önerdiğim ürünler yada siz kendiniz başka bir ürün bulursanız tercih edebilirsiniz.

NOT : Bildiğim kadarıyla NZXT markasının RGB sistemi sadece ASUS ile uyumlu bilginiz olsun.

KS

SlimPac

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3

Nzxt’nin Mystic Light tarafında uyumluluğu yok aynen. Nzxt Cam uygulamasını kullanıyorum onun için.

MSI K360 da 4K olmuş. İndirim bekleyip alırım onu muhtemelen. Ya da Corsair fan var elimde 140mm ; nzxt fanı söküp bunu takarım şimdilik idareten.

Tekrar teşekkür ederim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri