Msi̇ Monitör Ayarı Yapamıyorum.

KS

semihcandurdu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Galiba mprt yi açınca flicker i kapatmak gerekiyor öyleymis

Bu videoyu incele bisiler diyor ama diğer video da aticam şimdi bekle

Videoyu 8:48 e getir iyi dinle mprt ve flickerden bahsediyor

@semihcandurdu bunuda oku bu yüzden miş
hocam çok sağ ol uğraştığın için. ama beceremedim. yarın driverları silip tekrar yüklemeyi deneyecegim

silentflex

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
206
Bazı monitörler için normal bu durum. Ben zaten mprt açılmasını pek tavsiye etmiyorum.
Mprt ile gsync in ne farkı var

Hangisi daha iyi ve mprt acmazsak monitör 1ms olmaz mi

Ve gsync açınca monitör kaç ms oluyor mprt kapalı olduğu icin

silentflex

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
206
Bu arada monitör de gtg 4ms var mış ne alaka ?

Hangisi daha iyi mprt 1ms mi yoksa gtg 4ms mi monitör de ikiside var

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
752
Mprt ile gsync in ne farkı var

Hangisi daha iyi ve mprt acmazsak monitör 1ms olmaz mi

Ve gsync açınca monitör kaç ms oluyor mprt kapalı olduğu icin
Mprt ile gsync tamamen farklı şeyler. Mprt dediğin response time ı azaltmak için var. Gsync dediğin hz ve FPS değeri uyuşmadığında çıkan yırtılmaları önlemek için var.

Mprt açınca genelde overshoot çıkıyor veya input lag artıyor bu yüzden açılmasını pek tavsiye etmiyorum. Zaten g2412 4ms gtg ye sahip bu güzel bir değer.

gsync MS i etkilemez, en fazla input lag ı arttırır.

Bu arada mprt dediğimiz monitörü 1ms yapmıyor. MS i düşürdüğü doğru fakat o kadar fazla değil.

Bu arada monitör de gtg 4ms var mış ne alaka ?

Hangisi daha iyi mprt 1ms mi yoksa gtg 4ms mi monitör de ikiside var
Oled harici hiçbir monitör 1ms gtg ye sahip olamaz. monitörde iki tane değer vardır biri mprt biri ise gtg. Mprt dediğimiz monitörün başlığında yazan 1ms ifadesi olur genelde. Bu yüzden kağıt üstü özelliklere bakarak monitör alınmamalı çünkü oraya gtg yi yazsalar bile doğru yazmıyorlar. Önemli olan gtg dir. Gerçek MS değeri gtg dir mprt ise onu biraz düşürür. Hangisi daha iyi biraz saçma bir soru yani.

G2412 4-5 ms gtg ye sahip

Son düzenleme:

silentflex

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
206
Mprt ile gsync tamamen farklı şeyler. Mprt dediğin response time ı azaltmak için var. Gsync dediğin hz ve FPS değeri uyuşmadığında çıkan yırtılmaları önlemek için var.

Mprt açınca genelde overshoot çıkıyor veya input lag artıyor bu yüzden açılmasını pek tavsiye etmiyorum. Zaten g2412 4ms gtg ye sahip bu güzel bir değer.

gsync MS i etkilemez, en fazla input lag ı arttırır.

Bu arada mprt dediğimiz monitörü 1ms yapmıyor. MS i düşürdüğü doğru fakat o kadar fazla değil.

Oled harici hiçbir monitör 1ms gtg ye sahip olamaz. monitörde iki tane değer vardır biri mprt biri ise gtg. Mprt dediğimiz monitörün başlığında yazan 1ms ifadesi olur genelde. Bu yüzden kağıt üstü özelliklere bakarak monitör alınmamalı çünkü oraya gtg yi yazsalar bile doğru yazmıyorlar. Önemli olan gtg dir. Gerçek MS değeri gtg dir mprt ise onu biraz düşürür. Hangisi daha iyi biraz saçma bir soru yani.

G2412 4-5 ms gtg ye sahip
Peki şey sorucam cevapladigin için teşekkürler gtg ve gsync ı ayni anda açarsak ne olur veya önerin var mı aynı anda açmak mi iyi yoksa sadece gsync acmak mi iyi

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
752
Peki şey sorucam cevapladigin için teşekkürler gtg ve gsync ı ayni anda açarsak ne olur veya önerin var mı aynı anda açmak mi iyi yoksa sadece gsync acmak mi iyi
Dediğim gibi ben mprt yi pek tavsiye etmiyorum. Açılacaksa da gsync ile birlikte açılması daha iyi olur sonuçta yırtılmayı önlüyor.

silentflex

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
206
Gtg acamazsin diye biliyorum monitorun ana degerinin adi gtg gsync ise sadece yirtilmalari onler
Benim bildiğim mprt ile sync acamazsin ama gtg ile sync acabiliyorsun diye biliyorum kasa gelirse denerim ikisinide mprtyi denemem ama lory hocam önermiyor @Lory

silentflex

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
206

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-08-16-12-13-51-791-edit_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-08-16-12-13-51-791-edit_com.android.chrome.jpg
    440.9 KB · Görüntüleme: 7

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
752
Benim bildiğim mprt ile sync acamazsin ama gtg ile sync acabiliyorsun diye biliyorum kasa gelirse denerim ikisinide mprtyi denemem ama lory hocam önermiyor @Lory
Gtg dediğimiz gri den gri ye geçiş süresi. Açma kapama yok yani monitörün tepkime süresi o. Mprt dediogimiz bir teknoloji sayılır ve gtg yi azaltıyor.
Monitörden monitöre göre değişir aynı anda açılmama durumu.

silentflex

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
206
Gtg dediğimiz gri den gri ye geçiş süresi. Açma kapama yok yani monitörün tepkime süresi o. Mprt dediogimiz bir teknoloji sayılır ve gtg yi azaltıyor.
Monitörden monitöre göre değişir aynı anda açılmama durumu.
Anladım tamamdırrr teskuuur

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri