Msi ms-b906 anakart bios güncelleme olmuyor

Metehan Bolat

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İnternetten biosu indirdim güzelce rufuslan attım flasha lakin bi türlü biosu güncelleyemedim.

Nerden güncelleyeceğimide bilmiyorum internetten bakim dedim kimse video felan çekmemiş tek kaynak msi nin verdiği bir slayt oda bi işime yaramadı yada ben yapamadım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
RUFUS yazılımına ihtiyacınız yok. FAT32 olarak USB belleği biçimlendirin. Daha sonra indirdiğiniz BIOS dosyasını(Eğer arşivin içinde birden fazla dosya varsa büyük boyutlu olan dosya BIOS dosyanızdır genelde) sadece bu dosyayı USB belleğe atın. Daha sonra MSI BIOS ara yüzünden SETTINGS > BOOT sekmesine gelin ve bu sekmede CTRL + F5 tuşlarına basın. Açılan uyarı penceresinde YES seçeneği ile ilerleyin ve BIOS UPDATE kısmına atacak sizi sistem. Gerisi zaten BIOS dosyasına ait USB belleği ve içindeki BIOS dosyasını seçip ENTER tuşu ile işlemi onaylamak.

NOT : Güncelleme esnasında sisteme hiçbir müdahale etmeyin. Bir elektrik kesintisi sistem kapanması yada başka bir işlem sistemi komple kilitleyecektir.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Sanırım sizin anakartın menü ve kısayol tuşları farklı. M-Flash bunu arayacaksınız BIOS ekranında. Eğer bulamazsanız birde Windows ekranına dönüp   bu bağlantıdan Utility sekmesine gelip Gaming Center yazılımını kurun. Yazılımda yanlış hatırlamıyorsam BIOS güncellemesiniz Live Update isimli eklentiden Windows üzerinden yapabiliyorsunuz.

KS

Metehan Bolat

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Live updatede bios son sürüm diyor fakat msi nin resmi bios sürümlerinden en az 2 bios önceki sürümü kullanıyorum. Sanırım bu (msi trident 3)' lerin biosları güncellenmiyor. 

Yardımın için teşekkürler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Live Update seçeneğinden başka güncelleme aracı var mı bakın. Birde sistemdeki BIOS dosyasını seçip yükleme yapacaksınız ama Live Update sanırım sunucudan internete dayalı tarama yapıyor bu yüzden bir sorun yaşıyor olabilir. Seçenekleri kontrol edin yazılımda.

KS

Metehan Bolat

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Live update de manuel yapınca bios seçeneği çıkmıyor biosa özel bir alan var ve internetten alıyor sürümleri.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri