Msı Rtx2060 Gaming Z Feci Isınma Sorunu

ersanoklu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba Arkadaşlar Yaklaşık 1.5 Senedir Kullandığım Rtx 2060 ekran kartımı hiç yüksek ayarlarda kullanamadım çünkü ekran kartımı ne zaman yüksek ayarlarda kullanmaya çalışsam 80 dereceleri anında geçip oyunlar crash yiyor veya pc kapanıyordu kartımı sıfır aldım fransadan getirttim orjinal aklınızda yan sanayi algısı oluşmasın garantili yerden aldım lakin bakıma servise fransaya gönderemiyorum ilk önce termal macun sürdüm dedim belki macundandır ama düzelmedi işlerim gereği pek bilgisayara oturmuyordum haliyle ısıyıda pek önemsemiyordum ama güncel olarak son zamanlarda çok oyun oynamak istiyorum ama düşük ayarlarda bilene hızla sıcaklık 80 leri geçip oyun kapanıyor yada pc kapanıyor msı afterburnerden power limit ve dereceyi kısıyorum ama yinede sürekli crash yemeye devam ediyorum Sistem Özelliklerim

VENOM X KASA
R7 2700X 
16 GB 3000MHZ RAM
SSD FELAN :D  SORUNUMU ÇÖZMEMDE YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM​

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Cvp: Msı Rtx2060 Gaming Z Feci Isınma Sorunu

Büyük ihtimalle GPU veya kartın belleklerinde bir donanımsal sorun var gibi ama kartın BIOS odaklı bir sorunu da olabilir.

MSI Afterburner ile değil de  bu bağlantıdan MSI Center yazılımı ile bir deneyin kartı kontrol etmeyi.

Sonuç farklı olursa ne ala ama aynı olursa pek yapılabilecek bir şey yok gibi duruyor. Bir ihtimal belki BIOS 'u kontrol ederseniz ve güncel değilse güncelleyebilirseniz sorun çözülebilir. Ancak GPU için BIOS güncellemesi biraz sorunlu bir işlemdir. Risk büyüktür bilginiz olsun. Kartınızın son BIOS sürümü  bu bağlantıda. Siz kendi sürümünüzü GPUz yazılımı ile öğrenebilirsiniz.

Onurhank58

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Öncelikle kasanın hava akışını kontrol edin derim kasanın üst ve arkasından hava çıkışı olur önden hava girişi olur 2.olarak kart sorunlu bir kart değil özellikle sıfır aldıysanız amd olsa bunlar beklenebilir ama nvidia kartlar genel anlamda çok fazla ısınmaz macunu değiştirdiyseniz macun kalitesi çok önemli rastgele macun değişimi karta sıkıntı yaratabilir 3.bilgisayarınıza format atıp driver ı baştan yükleyebilirsiniz dosyaları yedekledikten sonra bir de kasanın yan kapağı açık şekilde oyunu açıp çıkan sonuçları yazarsanız sevinirim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Onurhank58' Alıntı:
Öncelikle kasanın hava akışını kontrol edin derim kasanın üst ve arkasından hava çıkışı olur önden hava girişi olur 2.olarak kart sorunlu bir kart değil özellikle sıfır aldıysanız amd olsa bunlar beklenebilir ama nvidia kartlar genel anlamda çok fazla ısınmaz macunu değiştirdiyseniz macun kalitesi çok önemli rastgele macun değişimi karta sıkıntı yaratabilir 3.bilgisayarınıza format atıp driver ı baştan yükleyebilirsiniz dosyaları yedekledikten sonra bir de kasanın yan kapağı açık şekilde oyunu açıp çıkan sonuçları yazarsanız sevinirim

Ben kasa modelini atlamışım. Kasa önü cam bir kasa. Isı sorunu bundan olabilir ancak kasa normalde 70 derecelere çıkmayacak bir kartı 80 üzerine çıkartıp kapatacak kadar ısıtması biraz fazla ekstrem bir durum. Ama kullanıcının dediği gibi bakılabilir kasa için önerilenlere.

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757

Termal macun yenileme işleminden sonra bloğun tam oturduğundan emin misiniz? Kullandığınız termal macun kalitesi iyi kalite bir termal macun mu ? Kasanın yan panelini ve ön panelini söküp sıcaklakları test edin eğer ciddi fark varsa kasa değiştirme yoluna gidersiniz. Eğer ciddi fark göremezseniz Fanları sabit kendiniz ayarlayıp deneyin örneğin MSİ afterburner ile yüzde 80 de çalıştırın ve ısı değerlerini oyun içi kontrol edin. Rtx 2060 kartlar fazla ısınan kartlar değil normalde , kartınızın markasını da paylaşırsanız daha kolay yardımcı olabilriz.

KS

ersanoklu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Arkadaşlar Konunun Başlığında Msı Rtx 2060 Gaming z Yazmıştım Ama Birdaha Yazayım

Kasanın Yanını Açtığım Haldede Denedim bir kaç gün kullandım lakin derecelerde bir fark göremedim 

Termal Macun Olarakta En Son Thermaltake Macunu Sürdüm Ama Kart İlk Aldığımdada Böyleydi Fabrika Çıkışı Macundada Sorun Yoktur Herhalde

Msı Center yazılımını İlk Defa DUyuyorum Şuan İndirmeye Başladım

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757

En az 3-4 derece fark ettirmesi gerekirdi kasanın ön ve yan panelini söktüğünde , msi afterburner indirip fan devrini sabit yüzde 80 yapıp oyun içi sıcaklıklarını paylaşır mısın?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131

Bence kartınızda BIOS yada donanım bazlı sorun var. Size başta söylediğim gibi. Kart ilk alındığından beri bunun olması başka bir şeyden olamaz. Bence gönderebiliyorsanız servise gönderin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri