MSI RX 6600 Mech 2X Watt, Wattman ve Reset Sorunu

serdar1796

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
1 - Bu watt arttıramama saçmalığının ne ile alakalı olduğunu bilen var mı acaba?

2 - Ekran kartını dün elime ulaştı ve pcyi açtıktan sonra stock olduğu halde wattman hatası verdi.

3 - Arada bir de canı sıkılıyor herhalde reset atıyor.

Bu sorunların nedenini bilen veya başına gelmiş olan var mı?

1654440416316.png

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
RX 6000 serisinde bu ilk sanırım Wattman hatasına denk gelişim. Cidden şanssızmışsınız. Bence hiç uğraşmayın kartı iade edin. Çünkü bu sorun bir defa çıktığı zaman çözümler geçici oluyor genelde.

Midplus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
117
bu wattman nedir bilmiyorum ama büyük sorun gibi gerçekten amd alırken çok korktum herkes 6000 serisinde yok dedi geçmiş olsun cidden acaba bu tarz sorunlar donanımsal mı yazılımsal mı

Midplus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
117
acaba fabrika çıkışında fazla oc olan kartlarda olan hatalar mı wattman? oc seviyesini el ile düşürsek çözüm olmaz mı

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Öyle yapcam sanırım, peki ilk sorum hakkında bir bilginiz var mı?
Genelde kartın güç kullanımıyla yazılım arasındaki bir sorun sebebiyle oluşuyor. Genel olarak kartın voltaj yönetimiyle alakalı bir durum yani. Kart güç odaklı bir sıkıntıya düşerse yazılım bunu Wattman hatası olarak algılıyor. Genelde kart odaklı bir sıkıntı yani. Seçtiğiniz kart zaten giriş seviyesi bir MSI ürünü genelde önerdiğim MECH serisinden. Azda olsa sistemdeki bellek hataları da ekran kartına Wattman hatası verdirebiliyor bellekleri Memtest86 ile test edin isterseniz göndermeden önce.

KS

serdar1796

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Daha şimdi reset yedim, wattman hatası verdi yine. Ben doğduğum günden beridir şanssızım da bu kadar da olmaz ki bu. Geri göndereceğim, yardımlar için teşekkürler.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri