45.000-60.000 TL Nasıl Sistem Toplamalıyım Yardım ?

bilalenes.gul

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
İşlemci
AMD Ryzen 5 7500F
Ekran Kartı
RTX4000
Öncelikle merhaba,

Oyun bilgisayarı toplamak istiyorum, bilgisayar+monitörle birlikte 60k civarına kadar param var diyebilirim. Sisteme ne kadar harcamalıyım bilmiyorum.
4070S, 4070ti yada rx7800xt kartlı upgrade etmeye de müsait güvenilir sistemler ilgimi çekiyor fakat 1080p mi 2k mı sistem toplamalıyım onu da bilmiyorum açıkçası? Monitör seviyesine göre mi sistem toplamam lazım?
FPS(CS2-Valorant) oyunları da oynuyorum hikaye oyunları da oynarım ama IPS 1080p 240Hz mi almalıyım ya da WQHD(2K) 180Hz ile görüntü farkına göre mi tercih etmeliyim?

Sistem tavsiyelerinizi ve desteklerinizi rica ederim.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
846
Ben olsam
Şu sistemi görselde attığım gibi özelleştirip monitör bunu alırım
Bütçenizi aşıyor ama yapabileceğiniz en iyi kombinasyon bu.

Ekli dosyalar

• 1711048744393.png
    1711048744393.png
    64.3 KB · Görüntüleme: 60
KS

bilalenes.gul

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Ben olsam
Teşekkür ediyorum ama kasa olarak XPG nasıldır bilmiyorum eski bir model herhâlde daha düzgün tercih edilebilir mi yoksa iyi midir?
Inno3D hakkında kötü bir bilgim yok olabilir. Ram yükseltip LEXAR Ares 2x16 değiştirebilirim gibi.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
846
Teşekkür ediyorum ama kasa olarak XPG nasıldır bilmiyorum eski bir model herhâlde daha düzgün tercih edilebilir mi yoksa iyi midir?
Inno3D hakkında kötü bir bilgim yok olabilir. Ram yükseltip LEXAR Ares 2x16 değiştirebilirim gibi.
Kasa yani güç kaynağı iyidir. Ramleri onu yaparsan daha iyi olur bütçe aşıyordu diye yapmadım.

KS

bilalenes.gul

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Ben olsam
@egecabbar
İyi akşamlar dostum,
Peki bu sistem yerine, diğer versiyon 4070ti 16gb olan sistemi mi almak mantıklı hareket olur yoksa 4070s bu fiyata mı mantıklı hareket olurr ? :)

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
846
@egecabbar
İyi akşamlar dostum,
Peki bu sistem yerine, diğer versiyon 4070ti 16gb olan sistemi mi almak mantıklı hareket olur yoksa 4070s bu fiyata mı mantıklı hareket olurr ? :)
4070ti hangisi ? Ne demek istediğinizi tam anlamadım. Tek sistem attım o da 4070super ve mantıklı bir seçim.

KS

bilalenes.gul

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
4070ti hangisi ? Ne demek istediğinizi tam anlamadım. Tek sistem attım o da 4070super ve mantıklı bir seçim.
Yine sizin paylaştığınız başka konuda sistem için söyledim. Arada çok büyük bir fiyat farkı yok taksitle alınca ama yinede verilen para büyüyor katma değerse bu sistem için hangisi mantıklı hareket olur?

Ekli dosyalar

• IMG_0171.png
    IMG_0171.png
    1.2 MB · Görüntüleme: 23

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
846
Yine sizin paylaştığınız başka konuda sistem için söyledim. Arada çok büyük bir fiyat farkı yok taksitle alınca ama yinede verilen para büyüyor katma değerse bu sistem için hangisi mantıklı hareket olur?
Anakart olarak B650-S seçebilirsiniz bu arada fiyatı biraz daha uygun. Eğer bütçe varsa bu sistem daha iyi tabii ki de. Taksiti axess kartından yapın en uygun orası.

KS

bilalenes.gul

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Anakart olarak B650-S seçebilirsiniz bu arada fiyatı biraz daha uygun. Eğer bütçe varsa bu sistem daha iyi tabii ki de. Taksiti axess kartından yapın en uygun orası.
Aradaki farka daha güzel yükseltmeler gibi geldi banada olabilirr, peki soğutucu iyi midir? onuda yükseltip msi yada başka bir modele yükseltiyim mi sizce.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
846
Aradaki farka daha güzel yükseltmeler gibi geldi banada olabilirr, peki soğutucu iyi midir? onuda yükseltip msi yada başka bir modele yükseltiyim mi sizce.
Attığınız görselde SSD yi Adata 1TB yapın. Bir de anakartı B650-S ye düşürebilirsiniz.

KS

bilalenes.gul

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6

Kürşat Kütükçü

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,203
Bu sistemdeki kasa hoşuma gitmiyor 360 soğutucu desteklemiyorda bilemedimm upgrade de yapılmıyor sırf ondan dolayı yükseltip 4070ti s sistem daha mantıklı geliyor fikrimcee zorla bu kasayı satmaya çalışıyorlar gibi
Bütçene göre değişir 60k ya monitör dahil istiyorsun 4070 süper ve 7800x3d senin için bu bütçe de biçilmiş kaftan ileride paran olunca kasayı değişirsin kolay o

KS

bilalenes.gul

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Bütçene göre değişir 60k ya monitör dahil istiyorsun 4070 süper ve 7800x3d senin için bu bütçe de biçilmiş kaftan ileride paran olunca kasayı değişirsin kolay o
Evet biraz daha parasal zorlasam mı diye düşündümm sizce aradaki performansa 16gb olmasına değer mi kasanında Fsp ye geçmesiyle yoksa ileride başka ekran kartına ve kasaya mı geçmeliyim? :/

Kürşat Kütükçü

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,203
Evet biraz daha parasal zorlasam mı diye düşündümm sizce aradaki performansa 16gb olmasına değer mi kasanında Fsp ye geçmesiyle yoksa ileride başka ekran kartına ve kasaya mı geçmeliyim? :/
Ne yapacağına bağlı değişir beklentine göre değişir misal 4070 süper 2k da oynayamayacagin oyun yok bana kalsa yeterli bir kart 7800x3d zaten kendini kat kat ispatlamış bir işlemci ben sistemi yerinde güzel buldum

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
846
240 soğutucu yeter mi bu işlemciye
240mm seçeneğine orda Peerless assassin soğutucuyu seç. Eğer 360mm olsun diyorsanız ona göre farklı kasa seçilen sistem atarım yarın. Eğer bütçeyi 4070tise zorlamak istemiyorsanız 4070s yapalım.

KS

bilalenes.gul

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
240mm seçeneğine orda Peerless assassin soğutucuyu seç. Eğer 360mm olsun diyorsanız ona göre farklı kasa seçilen sistem atarım yarın. Eğer bütçeyi 4070tise zorlamak istemiyorsanız 4070s yapalım.
Peerless modeli yok.
240 yeterli gelir mi araştırmadım ondan sordum. Bütçeyi zorlarsam kasada değişiyor fsp ye bilmiyorum bakıyorum

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri