nvlddmkm 0 hatası

cinardal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Bilgisayarım bir süredir kendi kendine donuyor veya kapanıyor. Olay görüntüleyicisindeki hata ve bazı uyarıları fotoğraf olarak ekliyorum. Şimdiye kadar daha önce oyun dışında hiç kullanılmadı.7/24 açık kalıyor ve sadece bot kullanımı için çalışıyor. Daha önce DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar kurdum fakat düzelmedi. Yardımcı olursanız sevinirim.
Ekran kartı: GTX 750.
İşlemci: i5 4570.
PSU: Gigabyte P550b.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    31.6 KB · Görüntüleme: 7
  • 2.png
    2.png
    21.9 KB · Görüntüleme: 8

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
İnternette şöyle bir çözüm gördüm;
nvlddmkm.sys dosyasını c: diskinde aratıyoruz 2 tane nvlddmkm.sys karşımıza çıkıyo birisini sağ tık yapıp kese tıklıyoruz C:\Windows\System32\drivers a yapıştırıyoruz bu kadar yaklaşık 1 buçuk saat oyun oynadım hiç bir sıkıntı olmadı.

KS

cinardal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
nvlddmkm.sys dosyasını c: diskinde aratıyoruz 2 tane nvlddmkm.sys karşımıza çıkıyo birisini sağ tık yapıp kese tıklıyoruz C:\Windows\System32\drivers a yapıştırıyoruz bu kadar yaklaşık 1 buçuk saat oyun oynadım hiç bir sıkıntı olmadı.
Teşekkürler deneyeceğim.

KS

cinardal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Dediğin şeyi yaptığımda ekran kartı driverını algılamadı.Nvidia denetim masası vs. kayboldu.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Oyuna girince otomatik atmadıysa aygıt yöneticisinden cihaz değişikliği taraması yapıp güncellemeyi deneyin.
İnternetten baktığım kadarıyla genelde driver sorunu bu. Bazıları format atmaya kadar gidip çözmüşler. Formatsız çözmek için farklı yöntemler deneyebiliriz.
Birde ekran kartını teste sokup değerleri paylaşır mısınız.

KS

cinardal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Oyuna girince otomatik atmadıysa aygıt yöneticisinden cihaz değişikliği taraması yapıp güncellemeyi deneyin.
İnternetten baktığım kadarıyla genelde driver sorunu bu. Bazıları format atmaya kadar gidip çözmüşler. Formatsız çözmek için farklı yöntemler deneyebiliriz.
Birde ekran kartını teste sokup değerleri paylaşır mısınız.
Şöyle kısaca yaşadığım durumu özet geçeyim.Normalde main olarak kullandığım bir bilgisayarım var fakat ben bazı oyunlarda bot kullanarak para kazanmaya çalışıyorum.Bot kullanmak için ek bir pc topladım.Ekran kartı ve PSU ikinci el olarak aldım.OCCT testinde her birini ortalama yarım saat stres testine soktum bir sorun olmadı.Yaşadığım soruna gelirsek,New World oyununda bot kullanıyorum.New World arkada 720p pencereli bir şekilde bir kaç saat çalıştıktan sonra donuyor fakat sadece oyun donuyor bilgisayar donmuyor.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Şöyle kısaca yaşadığım durumu özet geçeyim.Normalde main olarak kullandığım bir bilgisayarım var fakat ben bazı oyunlarda bot kullanarak para kazanmaya çalışıyorum.Bot kullanmak için ek bir pc topladım.Ekran kartı ve PSU ikinci el olarak aldım.OCCT testinde her birini ortalama yarım saat stres testine soktum bir sorun olmadı.Yaşadığım soruna gelirsek,New World oyununda bot kullanıyorum.New World arkada 720p pencereli bir şekilde bir kaç saat çalıştıktan sonra donuyor fakat sadece oyun donuyor bilgisayar donmuyor.
Driver ve ddu kurulum dosyalarını indirin. Sonra internetinizi modemden kapatıp ddu ile silip, C: içerisindeki kalıntı dosyaları elle silip tekrardan yükleyin. Windowsun indirdiği yazılımla çakışma olsbiliyormuş.

KS

cinardal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Driver ve ddu kurulum dosyalarını indirin. Sonra internetinizi modemden kapatıp ddu ile silip, C: içerisindeki kalıntı dosyaları elle silip tekrardan yükleyin. Windowsun indirdiği yazılımla çakışma olsbiliyormuş.
kalıntı dosyaları nasıl silebilirim

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
kalıntı dosyaları nasıl silebilirim
C: içerisinde program files ve program fies 86 gibi iki klasör olacak. Bunların içerisindeki Nvidia klasörünü silerseniz, ddu ile silinmeye gerek duyulmayan dosyaları da silmiş olursunuz.

KS

cinardal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
C: içerisinde program files ve program fies 86 gibi iki klasör olacak. Bunların içerisindeki Nvidia klasörünü silerseniz, ddu ile silinmeye gerek duyulmayan dosyaları da silmiş olursunuz.
Tamamdır dediğiniz gibi yaptım bir süre deneyeceğim sonucu sizinle tekrar paylaşırım.Teşekkürler.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri