Odama Nasıl Ethernet Çekebilirim?

AkifErdem

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
Herkese merhabalar, Turkcell Superonline internet kullanmaktayım. Modemim Turkcell TV + ın olduğu Televizyona bağlı benim bilgisayarım ise yan odada Wi-fi ile bağlanıyorum, sürekli ping çıkıyor kendi odama nasıl ethernet çekebilirim bir yolu var mıdır ?

burakovic

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
25
Herkese merhabalar, Turkcell Superonline internet kullanmaktayım. Modemim Turkcell TV + ın olduğu Televizyona bağlı benim bilgisayarım ise yan odada Wi-fi ile bağlanıyorum, sürekli ping çıkıyor kendi odama nasıl ethernet çekebilirim bir yolu var mıdır ?
nasıl yani modem yok mu?

Tefnut

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Ben şöyle birşey kullandım ama sizin durumun tersine, salondaki tv ve ikinci bilgisayarıma internet götürmek için. Tv modeme biraz uzaktı, yüksek çözünürlükte wifi yetersiz kalınca bu aleti aldım. Kablolamayla uğraşmadan direk elektrik hattından 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum.

Furkan Karagülle

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
57
Ben şöyle birşey kullandım ama sizin durumun tersine, salondaki tv ve ikinci bilgisayarıma internet götürmek için. Tv modeme biraz uzaktı, yüksek çözünürlükte wifi yetersiz kalınca bu aleti aldım. Kablolamayla uğraşmadan direk elektrik hattından 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum.

Bunun yerine daha güçlü modem alınabilir.

seyfullah aktaş

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
29
tv nin wifi özelliği var mı

varsa bilgisayar odasına al modemini. ana kabloların ordan splitterın ethernet ucuna bilgisayar odanı tak tv ucunada tv odasını tak

Zwaige

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
524
10m lik ethernet kablosu alıp bir usta aracılığıyla duvardan geçirin kabloyu

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Odanızda da telefon kablosu varsa modeminizi odaya alın tv kablosuz bağlansın. Tabi internetinizi vdsl olarak ele aldım, fiberse modemi kendiniz taşımanız biraz zor. Ev yeni sayılır bir ev ise artık telefon kablosu yerine cat kablo çekiyorlar genelde duvarlardan, böyle bir durum olursa, telefon prizlerini ethernete çevirirsiniz, sizin odaya verirsiniz interneti.

Zwaige

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
524
Hocam modem televizyona ve turkcelin küçük bir cihazina bağlı türkcell tv için odama getirmem imkansız.

Arkadaşlar, odalar yan yana olduğu için kabloları döndürmek zor oluyor, ethernet çoklayıcı alsam işe yarar mı?
benim 40mbps internetim vardı çoklayıcı bunu 8e falan düşürüyor hiç yapmayın ve taşındıktan sınra farkettim valo yükledim 40 yzınca anladım mormalde 8 fln

KS

AkifErdem

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
hocam benim şuan yükleme hızım wi-fi dan dolayı 2.6 falan 8 bile çok bana :D speedtest yapınca 10 download 5 upload çıkıyor önceden 30-40 download alıyordum internet hızım 2-3 gündür çok yavaşladı
benim 40mbps internetim vardı çoklayıcı bunu 8e falan düşürüyor hiç yapmayın ve taşındıktan sınra farkettim valo yükledim 40 yzınca anladım mormalde 8 fln

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Hocam modem televizyona ve turkcelin küçük bir cihazina bağlı türkcell tv için odama getirmem imkansız.

Arkadaşlar, odalar yan yana olduğu için kabloları döndürmek zor oluyor, ethernet çoklayıcı alsam işe yarar mı?
Ethernet çoklayıcı nasıl kullanacaksınız anlamadım açıkçası. Modemdeki boş portlardan birine kablo takıp, dediğim gibi bir durum yoksa duvar diplerinden götüreceksiniz odanıza, bilgisayara takacaksınız. Eğer modemde boş yer yok çoklayacağım diyorsanız çoklayıcı hız düşürmez, interneti kullanıma göre böler, sadece bilgisayar aktifken yine tam hız alırsınız. Tek kabloyu çoklayıp 4 pc bağlayıp oyun indirirseniz hız da 1/4 e düşer haliyle.

Zwaige

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
524
hocam benim şuan yükleme hızım wi-fi dan dolayı 2.6 falan 8 bile çok bana :D speedtest yapınca 10 download 5 upload çıkıyor önceden 30-40 download alıyordum internet hızım 2-3 gündür çok yavaşladı
reset atın hocam ? veya turkcell temsilciniz ile göürşün

KS

AkifErdem

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
Ethernet çoklayıcı nasıl kullanacaksınız anlamadım açıkçası. Modemdeki boş portlardan birine kablo takıp, dediğim gibi bir durum yoksa duvar diplerinden götüreceksiniz odanıza, bilgisayara takacaksınız. Eğer modemde boş yer yok çoklayacağım diyorsanız çoklayıcı hız düşürmez, interneti kullanıma göre böler, sadece bilgisayar aktifken yine tam hız alırsınız. Tek kabloyu çoklayıp 4 pc bağlayıp oyun indirirseniz hız da 1/4 e düşer haliyle.
hocam odalarım yan yana olduğu için kabloları döndürmek zor oluyor kabloyu önce çoklayıcıya ordan bilgisayarıma bağlamak istiyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri