Oyun oynarken ekran kartım kapanıyor

Patlak1Teker

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
AMD ekran kartlarında yaşanıyor bu sürücü problemi ama sorun ondan mı kaynaklıdır bilmem. windows otomatikmen başka driver yüklüyor ve çakışıyorlar tek yapabileceğin şey sürücüyü silip tekrar kurmak ya da format atmak. Ama yapabileceğin tek şey otomatik indirmeyi kapatıp bir süre tekrardan windowsun indirmemesini ummak. kalıcı bir çözüm yok gibi

KS

furkanakyol

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
1 Ddu yönetici olarak çalılştır ve ekran kartı driverini sil ,
2 Riskli ama yapman gerekiyor komple sistemini kapat , (ddu dan sonra sistem kapatmak önerilmez) Ekran kartını çıkart , pcıe soketini temizle , ekran kartını temizle gerekirse macununu yenile , ardından pc ne tak temizlik işlemi bittiğinde .
3 Amd softvare olarak değil sadece yazılım olarak driverini indir ve yükle . (internetten bakabilirsin)
4 Occt ile kartı yük testine sok , herhangi bir sorun yaşanıyor mu bize ss ile bildir.
5 Herhangi bir sorun yoksa PSu kontrol edilmeli ve test edilmeli diyeceğim ama hatan psu dan değil gibi. Güncel sürüm kurarken whql kurmaya özen göster. 470 sorunlu bir seri genel olarak . Kartın ısısına bağlı olarak lehimlerinden dolayı sorun yaşanmış da olabilir. Bu dediğim aşamaları tek tek bir dene sonra bakalım.
Merhaba mhz leri 1250 den 1160 seviyesine çektim hiçbir kapanma yaşamadım. Önceki söylediğiniz her şeyi yaptım daha önce, fanlar zaten yeni takıldı macunda yüksek iletkenli orta kalite bir macun ile değiştirildi. Ama sanırım voltaj sorunu yaşıyorum undervolt adına yardımcı olabilir misiniz?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri