justemrhn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Dostlar aylardır bu hatayla uğraşıyorum bataryamın pil sağlığını vesaire kontrol ettim 0,60 civarıydı ben buna rağmen yeni bir batarya alıp deneyeyim dedim ama değişen hiçbir şey yok. Yine bir oyuna girdiğim anda şarjım anında tükenmeye başlıyor.

Güç göstergesi kısmında 1 dakika tamamen şarj edilene kadar ya da prize takılı şarj olmuyor gibi şeyler yazıyor. Ben bu sorunun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğunu ve sorunun nerede olduğunu nasıl anlayabilirim? yardım edebilirseniz çok sevinirim.

NOT: Ben bu sorunu bilgisayarın şarjını %100 doldurup azalmadığını gördükten sonra maddi anlamda batarya için yeterli seviyeye gelene kadar idare etmiştim ama artık her şekilde bitiyor.

Cihaz: Lenovo Z50-70

111.png

Moderatörün son düzenlenenleri:

İsmail

Administrator
Admin
Tepki
131
Oyun oynarken bilgisayarlar şarja takılı değil ise güç tüketimi en yükseğe çıkıyor pilin hızlı tükenmesi normal ancak prize takılı iken aynı durumun olmaması lazım. Şarjı belirli bir seviyeden sonra almaya başlıyor olabilirmi? yani %97 de değil de
% 70 lere indiğinde pili şarj ediyor olabilir.

KS

justemrhn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Oyun oynarken bilgisayarlar şarja takılı değil ise güç tüketimi en yükseğe çıkıyor pilin hızlı tükenmesi normal ancak prize takılı iken aynı durumun olmaması lazım. Şarjı belirli bir seviyeden sonra almaya başlıyor olabilirmi? yani %97 de değil de
% 70 lere indiğinde pili şarj ediyor olabilir.
Çok denedim ama %100 olmadığı sürece her türlü tükendi şarj

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,137
Dostlar aylardır bu hatayla uğraşıyorum bataryamın pil sağlığını vesaire kontrol ettim 0,60 civarıydı ben buna rağmen yeni bir batarya alıp deneyeyim dedim ama değişen hiçbir şey yok. Yine bir oyuna girdiğim anda şarjım anında tükenmeye başlıyor.

Güç göstergesi kısmında 1 dakika tamamen şarj edilene kadar ya da prize takılı şarj olmuyor gibi şeyler yazıyor. Ben bu sorunun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğunu ve sorunun nerede olduğunu nasıl anlayabilirim? yardım edebilirseniz çok sevinirim.

NOT: Ben bu sorunu bilgisayarın şarjını %100 doldurup azalmadığını gördükten sonra maddi anlamda batarya için yeterli seviyeye gelene kadar idare etmiştim ama artık her şekilde bitiyor.

Cihaz: Lenovo Z50-70

Ekli dosyayı görüntüle 1245

BatteryBar isminde laptoplar için geliştirilmiş bir batarya test programı var. İsterseniz indirip bir kurun. Test yapın. Sonuçlara bakalım. Cihazın bataryası deşarj oluyor, şarj olmuyor. Batarya soketinde problem olabilir.

KS

justemrhn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
BatteryBar isminde laptoplar için geliştirilmiş bir batarya test programı var. İsterseniz indirip bir kurun. Test yapın. Sonuçlara bakalım. Cihazın bataryası deşarj oluyor, şarj olmuyor. Batarya soketinde problem olabilir.

Screenshot_13.png

bu yeni aldığım batarya ve aynı sorun bunda da oldu acaba şarj adaptorü sıkıntılı olabilir mi?

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,137

Batarya yıpranması %0.0 gösteriyor hocam. Bataryanız gayet sağlıklı çıkıyor. Şu adımı dener misiniz?

1-) Laptop'u komple kapatın. Fişi çekin.
2-) Bataryayı çıkartarak 30-40 dakika boyunca bekleyin.
3-) Bataryayı tekrar takın ve bilgisayarı çalıştırarak tekrar deneyin.

• Eğer çözüm olmazsa bu sefer adaptörü laptoptan çekin. Sadece batarya ile çalışsın. Pili bitene kadar bekleyin. Sonra laptop kapansın. Ardından kapalı şekilde şarj etmeye başlayın. Ortalama 40 dakika kadar bekleyin şarj olurken. Sonra tekrar deneyin.

Ufak bir kalibrasyon işlemi yapmış oluyorsunuz bu sayede. Eğer çözüm olmazsa batarya girişinde, adaptörde veya bataryanın kendisinde problem olabilir. Teknik servise başvurmalısınız.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri